Andrzej Nowak Nauka języków obcych - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Andrzej Nowak Nauka języków obcych - książki, ebooki i audiobooki

Andrzej Nowak to polski historyk, publicysta i sowietolog, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest autorem licznych książek historycznych, w tym serii „Dzieje Polski” ukazującej się nakładem Wydawnictw Biały Kruk. Andrzej Nowak jest kierownikiem Zakładu Historii Europy Wschodniej na UJ, członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej (od 2016 roku), a także kawalerem Orderu Orła Białego. W swojej pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim historią oraz myślą polityczną Europy Wschodniej w XIX i XX wieku. Nowak jest także znawcą stosunków polsko-rosyjskich.

Kariera naukowa Andrzeja Nowaka

Andrzej Nowak urodził się 12 listopada 1960 roku w Krakowie i na tamtejszym Uniwersytecie Jagiellońskim ukończył studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym (1982). Od roku 1983 Nowak związany jest z Instytutem Historii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (Zakład Historii Europy XIX i XX wieku), gdzie w 1990 roku obronił pracę doktorską. Stopień doktora habilitowanego historyk uzyskał w roku 2002 i od tego roku kieruje w Instytucie Historii PAN Pracownią Dziejów ZSRR i Europy Wschodniej. W 2011 roku Nowak uzyskał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.

W swojej karierze naukowe Andrzej Nowak wykładał historię Polski i Rosji na uniwersytetach amerykańskich (Rice, Columbia, Harvard), brytyjskich (Cambridge, University College of London), kanadyjskich (Toronto, Simon Fraser University, McGill UNiversity), jak również w Dublinie, Brnie, czy Tokio.

Działalność publicystyczna Andrzeja Nowaka

Swoją aktywność publicystyczną Andrzej Nowak rozpoczął w 1980 roku. Związany był przez wiele lat (także jako sekretarz redakcji, a później redaktor naczelny) z wywodzącym się z podziemia czasopismem „Arka”. Później był także redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „Arcana”. Od 1989 roku teksty Andrzeja Nowaka, w tym komentarze i wywiady, ukazywały i ukazują się na łamach między innymi „Rzeczpospolitej”, „Naszego Dziennika”, „Gazety Polskiej”, „Gościa Niedzielnego”, „Wprost”, „W Sieci”, „Wpis – Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, „Do Rzeczy” czy „Znak”.

„Dzieje Polski”

Jednymi z najważniejszych dzieł autorstwa Andrzeja Nowaka pozostają tomy składające się na „Dzieje Polski” ukazujące się nakładem Wydawnictwa Biały Kruk. Pierwszy z nich pojawił się w roku 2014 i jak dotychczas na rynku literackim dostępne są cztery części opisujące historię Polski do roku 1572. Na „Dzieje Polski” obecnie składają się zatem: „Polska i trzy Rosje”, „O historii nie dla idiotów”, „Intelektualna historia III RP”, „Żywoty równoległe” czy „Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej”. Podobnie jak wiele innych książek historycznych czekają na Was jako ebooki, książki papierowe lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Nauka języków obcych

W kategorii tej zawarte są podręczniki, słowniki, rozmówki, pomoce naukowe, a także repetytoria służące do nauki języków obcych. Znajdziemy tutaj publikacje wydawnictw specjalizujących się w tworzeniu kursów do nauki języków obcych – jak wydawnictwo Lingo, którego oferta powstaje w oparciu o międzynarodowe standardy i klasyfikacje. Najwięcej książek poświęconych jest nauce języka angielskiego, ale znaleźć tu możemy również pomoce do nauki języków niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego, japońskiego czy łaciny. W kategorii „Nauka języków” znajdują się nie tylko tradycyjne podręczniki, ale także kursy specjalnie przygotowane dla seniorów czy dzieci, a także kursy języka polskiego dla cudzoziemców. Możemy tu również odnaleźć rozmówki i słowniki specjalne, np. „Angielski w pracy i biznesie”, „Słownik synonimów języka niemieckiego”, „Idiomy języka angielskiego”, „Biblia polsko-angielska”, „Angielski u lekarza” czy „Słownik dla pielęgniarek i personelu medycznego polsko-angielski, angielsko-polski”. Ciekawą alternatywę dla nauki języka angielskiego proponuje wydawnictwo Poltex. Oferują oni teksty klasyki literatury światowej przygotowane w taki sposób, by pomóc w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnemu słuchaniu tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. W ich ofercie znajdują się takie kanoniczne utwory jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a.