Andrzej Ziemiański Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Andrzej Ziemiański Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Andrzej Ziemiański jest polskim pisarzem science fiction oraz fantasy, który porzucił swoją karierę naukową na rzecz pisania książek. Uznanie i popularność licznych czytelników zdobył zwłaszcza swoją trylogią “Achaja”, która pozostaje jedną z najbardziej kasowych serii w polskiej literaturze współczesnej. Jej pierwsze dwa tomy były nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla - druga część otrzymała Nagrodę Nautilus (2004). Wiele powieści autorstwa Ziemiańskiego wydanych zostało nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów.

Andrzej Ziemiański - od naukowca do pisarza

Andrzej Ziemiański pochodzi z Wrocławia, gdzie urodził się 17 lutego 1960 roku. Z zawodu jest architektem - ukończył studia w tym kierunku na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Po uzyskaniu dyplomu pracował przez chwilę w Instytucie Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej, a później (do roku 2005) w Instytucie Budownictwa Rolniczego Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Literacko Ziemiański zadebiutował w 1979 roku opowiadaniem “Zakład zamknięty”, które ukazało się na łamach czasopisma “Sigma”. Jego słuchowisko, “Człowiek, który nie potrafi umrzeć”, zostało dwa lata później wyróżnione w konkursie organizowanym przez teatr Polskiego Radia - nie zostało jednak zrealizowane, gdyż data emisji pokrywała się z początkiem stanu wojennego w Polsce.

Debiut książkowy Andrzeja Ziemiańskiego miał miejsce w 1985 roku - był to zbiór opowiadań “Daimonion”. W 1997 roku wraz z Eugeniuszem Dębskim założył pierwsze polskie czasopismo internetowe poświęcone fantastyce, “Fahrenheit”. W 2004 roku przestał być członkiem jego redakcji. Po wydaniu kilku kolejnych pozycji na ponad dekadę zniknął z pola widzenia jako pisarz, by powrócić w 2000 roku z opowiadaniem “Bomba Heisenberga” i serią krótkich form literackich, które ukazały się na łamach “Nowej Fantastyki” oraz “Science Fiction”. Popularność przyniósł mu zwłaszcza wydawany w latach 2002-2004 cykl “Achaja” - dziś Andrzej Ziemiański uważany jest za jednego z najpopularniejszych twórców rodzimej fantastyki.

“Achaja” - epicki świat Andrzeja Ziemiańskiego

W 2002 roku ukazał się pierwszy tom cyklu “Achaja”, którzy przyniósł Andrzejowi Ziemiańskiemu ogromną popularność. To historia tytułowej najbardziej walecznej księżniczki świata, który musi zejść na samo dno piekła, by odnaleźć swoje szczęście, które zostało na drodze do Syrinx. Achaja spotyka na swojej drodze zarówno przyjaznych ludzi, jak i śmiertelnych wrogów. W wyniku spisku musi odnaleźć się w świecie rządzonym przez siłę i odporność, gdzie stopniowo staje się niewolnicą, pionkiem w armii, potworem o złotym sercu. Główna opowieść o Achai zamyka się w trzech tomach i zdobyła liczne wyróżnienia oraz nagrody. Jej popularność sprawiła, że Ziemiański postanowił stworzyć kontynuację pierwotnej serii, “Pomnik Cesarzowej Achai”, która składa się z pięciu części. W świecie tym rozgrywa się także akcja cyklu “Imperium Achai” - tworzą go tomy “Virion 1. Wyrocznia”, “Virion 2. Obława”, “Virion 3. Adept” oraz “Virion 4. Szermierz”. Virion, najsłynniejszy szermierz Cesarstwa, jest także bohaterem innego cyklu autorstwa Andrzeja Ziemiańskiego, “Szermierz Natchniony” - jego historię przedstawiają książki “Virion. Zamek”, “Virion. Pustynia” oraz “Virion. Legion”.

Książki Andrzeja Ziemiańskiego w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was wszystkie tomy opowiadające historie związane z Achają i Syrinx. Obok nich znajdziecie także takie tytuły autorstwa Andrzeja Ziemiańskiego jak “Ucieczka z Festung Breslau”, “Cyberpunk. Odrodzenie”, “Toy Wars”, “Pułapka Tesli” czy “Zapach szkła”. Wydawane przez Wydawnictwo Fabryka Słów dzieła dostępne są na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).