Aneta Jadowska Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Aneta Jadowska Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Aneta Jadowska to polska pisarka fantastyki pisząca o więzach rodzinnych, zazdrości, zemście, sukcesach i porażkach oraz o spełnianiu marzeń. Największą popularność przyniosły jej powieści o toruńskiej wiedźmie-policjantce – Dorze Wilk (cykl „Heksalogia o Wiedźmie”). W jej książkach prym wiodą silne kobiece postacie, które nie boją się naginania zasad i przełamywania stereotypów. Pisarka jest miłośniczką seriali kryminalnych oraz muzyki rockowej, a sama określa siebie jako wielbicielkę rzeczy praktycznych i niepraktycznych.

Aneta Jadowska jest autorką pięciu cykli książkowych („Cykl szamański”, „Heksalogia o wiedźmie”, „Kroniki Thornu”, „Cykl o Garstce z Ustki” oraz „Cykl o Nikicie”), trzech tomów opowiadań („Ropuszki”, „Dynia i jemioła” oraz „Cud Miód Malina”) oraz wielu pojedynczych opowieści publikowanych na łamach gazet. Jest również członkinią grupy literackiej Harda Horda („Harda Horda”, „Harde Baśnie”). Pisarka urodziła się w Radomsku, ale w 2000 roku przeniosła się do Torunia, gdzie mieszka do tej pory. Studiowała na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie zdobyła tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa.

Debiutanckie opowiadania Anety Jadowskiej

Aneta Jadowska od najmłodszych lat lubiła pisać, jednak studia humanistyczne (nieomal) skutecznie zniechęciły ją do tworzenia tego, co kocha najbardziej, czyli fantastyki. To właśnie na zajęciach usłyszała, że fantastyka nie jest poważną literaturą i nie powinna tracić na nią swojego czasu. Pisarka stwierdziła jednak, że skoro istnieje taka osoba jak ona, która lubi czytać powieści z gatunku fantastyki, to na pewno znajdzie się więcej ludzi jej podobnych, dla których warto będzie tworzyć porywające historie z silnymi głównymi bohaterkami. Skoro sama lubi spędzać wieczór z kryminałem bądź z urban fantasy, to dlaczego nie miałaby pisać książek, które sama chętnie by przeczytała?

Autorka uważa, że debiutowała trzykrotnie: najpierw opowiadaniem „Dziwny jest ten świat” w Gazecie Radomszczańskiej (1999), następnie historią „Kalejdoskop” na łamach miesięcznika Science Fiction (2004), a wreszcie pierwszą powieścią - „Złodziejem dusz” (2012), czyli cyklem o Dorze Wilk, który przyniósł jej największą popularność. Każdy z tych tekstów wyznacza inną cezurę czasową dla pisarki, wskazuje na osobisty rozwój oraz na fakt, że każda kolejna historia rozpoczyna nową przygodę.

Cykl książek o Dorze Wilk

Aneta Jadowska „debiutowała” w 2012 roku swoją pierwszą pełnowymiarową powieścią i zarazem pierwszym tomem heksalogii o toruńskiej wiedźmie-policjantce – książką „Złodziej dusz”. W skład cyklu o Dorze Wilk wchodzą książki: „Złodziej dusz”, opowiadanie „Wilk w owczej skórze”, „Bogowie muszą być szaleni”, „Zwycięzca bierze wszystko”, „Wszystko zostaje w rodzinie”, „Egzorcyzmy Dory Wilk” oraz „Na wojnie nie ma niewinnych”.

Heksalogia o wiedźmie opowiada o przygodach Dory Wilk – oficjalnie policjantki z trudnym charakterem, która świetnie potrafi rozwiązywać śledztwa. Nieoficjalnie wiedźmy, która dzieli swoje życie między toruńskim komisariatem a Thorn (alternatywnym miastem, gdzie mieszkają magiczne istoty). Udawało się jej sprytnie rozdzielać swoje dwa życia, jednak wszystko ulega zmianie w momencie, gdy w Thorn zaczynają znikać istoty nadprzyrodzone. To właśnie Dora Wilk wraz z pomocą Mirona, wnuka Lucyfera, musi rozwiązać tę sprawę.

Nagrody literackie dla Anety Jadowskiej

Aneta Jadowska została nagrodzona Złotą Karetą Nowości w kategorii Kultura (2012) oraz odznaczona Medalem Honorowym Prezydenta Miasta Torunia „Thorunium” za rok 2014.

Historie pisane przez Anetę Jadowską to zawsze mieszanka humoru, akcji oraz wielu emocji. Oprócz książek ściśle związanych z gatunkiem fantastyki („Heksalogia o Wiedźmie”, „Cykl o Nikicie”), tworzy również porywające kryminały opierające się na relacjach międzyludzkich („Cykl o Garstce z Ustki”). Każda kolejna powieść i opowiadanie to wejście do nowego fantastycznego świata, w którym czytelnikowi towarzyszą kompleksowi bohaterowie, potężna dawka humoru oraz magia, która sprawia, że o książkach nie da się zapomnieć.

Zaciekawiła Cię twórczość Anety Jadowskiej? Wszystkie jej książki (ebooki oraz książki papierowe) znajdziesz na stronie Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Książki podróżnicze i Przewodniki

Książki z kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” dotyczą wszystkiego, co wiąże się z podróżowaniem. Znajdą się tu pozycje przedstawiające porady dla podróżników, opisujące wędrówki do miejsc zarówno bardzo odległych, jak i nieco bliższych, ze wskazówkami dla początkujących oraz doświadczonych podróżników, przedstawiające podróże śladami literackich bohaterów lub znanych pisarzy. Są tu publikacje opisujące zarówno kraje, ludzi, jak i kultury takich miejsc jak Iran, Wielka Brytania, Czechy, Australia, RPA, Kaukaz, Japonia czy Chiny. Coś dla siebie znajdą tu podróżnicy, którzy już zdecydowali, gdzie chcą pojechać i poszukują konkretnych porad oraz wskazówek na temat danego miejsca, osoby, które dopiero szukają inspiracji do odkrywania świata, a także ci, którzy szukają najlepszego sposobu na podróżowanie bez wychodzenia z domu. W kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się między innymi publikacje podróżnicze Wojciecha Cejrowskiego, dziennikarza i podróżnika, który wędrował po blisko 60 krajach („Gringo wśród dzikich plemion”, „Wyspa na prerii”, „Rio Anaconda Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana”), oraz Martyny Wojciechowskiej, która przez 10 lat sprawowała funkcję redaktor naczelnej polskiej edycji „National Geographic” oraz „National Geographic Traveler” („Przesunąć horyzont”, seria „Zwierzaki świata”). Możemy tu znaleźć również takie pozycje jak „Weź wyjdź. Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok” Patryka Świątka, „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” Piotra Milewskiego, „Busem przez Świat. Ameryka za 8 dolarów” Karola Lewandowskiego, „Rzeźnik. Historia kultowego biegu” Anny Dąbrowskiej i Piotra Skrzypczaka. Czytelnicy zainteresowani bliższymi podróżami odnajdą tutaj książki „Kraków. Historie, anegdoty, plotki” Zbigniewa Leśnickiego, „Damsko-męski przewodnik po Wrocławiu” Macieja Molczyka i Jagienki Świetlik-Prus, „Historie warte poznania” Filipa Czekały czy „Viva Warszawa” Steffena Möllera.