Angela Marsons Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Angela Marsons Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Angela Marsons to brytyjska autorka przetłumaczonych na 28 języków powieści kryminalnych. Jej książki sprzedały się w nakładzie przekraczającym trzy i pół miliona egzemplarzy, a „Niemy krzyk”, otwierający serię z detektyw Kim Stone, od miesięcy nie znika z listy TOP 100 bestsellerów Woblinka. Marsons mieszka w Black Country w środkowej Anglii, razem z partnerem, labradorem i wygadaną papugą.

Początki literackiej kariery Angela Marsonsa

Angela Marsons odkryła pasję do pisania we wczesnej młodości, a dokładniej w szkole podstawowej, kiedy jej praca pisemna o skałach i morzu zaowocowała najlepszą oceną, jaką dostała. Początkowo pisała wyłącznie do szuflady, ale w końcu uległa namowom swojego partnera i zaczęła brać udział w konkursach na opowiadania organizowanych przez czasopismo Writer’s News. Marsons wygrała w nich, a trzy razy została nominowana do nagrody. Zanim zaczęła karierę pisarską pracowała jako ochroniarz w Merry Hill Shopping Centre. Początkowo została odrzucona przez wielu wydawców. Aby opublikować swoje dwie pierwsze powieści skorzystała z programu Amazon KDP. Następnie skupiła się na pisaniu literatury kryminalnej, która przyniosła jej grono wiernych czytelników. Po sukcesie jaki odniosły ebooki jej powieści, Angela Marsons otrzymała propozycję umowy od wydawnictwa Bonnier Publishing Fiction, zainteresowanego wydaniem książek autorki w wersji papierowej.

Cykl Kim Stone

Na polskim rynku wydawniczym, na ten moment, dostępne są wyłącznie dwa kryminały Marsons „Niemy krzyk” i „Diabelska gra”. To dwie pierwsze powieści z cyklu z detektyw inspektor Kim Stone. Pozostałe tomy, jakie ukazały się w ramach serii to „Lost Girls”, „Play Dead”, „Blood Lines”,„Dead Souls”, „Broken Bones”, „Dying Truth”, „Fatal Promise”, „Dead Memories”, „Child's Play”, „First Blood”, „Killing Mind” oraz „Deadly Cry”.

Główna bohaterka, detektyw inspektor Kim Stone to silna, stanowcza i zdecydowana kobieta, która zmaga się ze wspomnieniami traumatycznych przeżyć z dzieciństwa. Pasją samotnej policjantki jest motoryzacja. Jak ujawniła Angela Marsons, detektyw Stone ukrywa przed wszystkimi swój lęk przed igłami. Dodatkowo nienawidzi publicznych wystąpień, a w wolnych chwilach lubi oglądać program „Top Gear” i amerykański reality show „Sędzia Judy” (jako guilty pleasure).

Oprócz powyższego cyklu Angela Marsons ma w swoim dorobku jeszcze dwie inne powieści „Dear Mother” i „The Forgotten Woman”.

„Niemy krzyk” i „Diabelska Gra”

Niemy krzyk” to powieść otwierająca cykl z detektyw Kim Stone. W Black Country dochodzi do morderstwa. Ofiarą jest dyrektorka szkoły. Detektyw Stone czuje, że to dopiero pierwsze z nadchodzącej serii zabójstw. Sprawa komplikuje się, kiedy na światło dzienne zaczynają wychodzić bestialskie zbrodnie sprzed lat, mające miejsce na terenach należących do domu dziecka w Crestwood. Czy te sprawy mogą się ze sobą łączyć? Kolejną książką z cyklu jest „Diabelska gra”. W niezwykle brutalnym ataku zostaje okaleczony gwałciciel. Kim Stone i jej zespół muszą jak najszybciej rozwiązać sprawę, tym bardziej, że mściciel dokonuje kolejnych zabójstw. Śledztwo nabiera coraz większego tempa, a detektyw staje się celem niebezpiecznego mordercy, który prowadzi prywatny, mrożący krew w żyłach eksperyment.

Obie powieści ukazały się w Polsce nakładem wydawnictwa Burda.

W księgarni internetowej Woblink możecie kupić książki Angeli Marsons w formie elektronicznej (ebook) oraz papierowej.

Źródło zdjęcia: http://angelamarsons-books.com/

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).