Angela Marsons Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Angela Marsons Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Angela Marsons to brytyjska autorka przetłumaczonych na 28 języków powieści kryminalnych. Jej książki sprzedały się w nakładzie przekraczającym trzy i pół miliona egzemplarzy, a „Niemy krzyk”, otwierający serię z detektyw Kim Stone, od miesięcy nie znika z listy TOP 100 bestsellerów Woblinka. Marsons mieszka w Black Country w środkowej Anglii, razem z partnerem, labradorem i wygadaną papugą.

Początki literackiej kariery Angela Marsonsa

Angela Marsons odkryła pasję do pisania we wczesnej młodości, a dokładniej w szkole podstawowej, kiedy jej praca pisemna o skałach i morzu zaowocowała najlepszą oceną, jaką dostała. Początkowo pisała wyłącznie do szuflady, ale w końcu uległa namowom swojego partnera i zaczęła brać udział w konkursach na opowiadania organizowanych przez czasopismo Writer’s News. Marsons wygrała w nich, a trzy razy została nominowana do nagrody. Zanim zaczęła karierę pisarską pracowała jako ochroniarz w Merry Hill Shopping Centre. Początkowo została odrzucona przez wielu wydawców. Aby opublikować swoje dwie pierwsze powieści skorzystała z programu Amazon KDP. Następnie skupiła się na pisaniu literatury kryminalnej, która przyniosła jej grono wiernych czytelników. Po sukcesie jaki odniosły ebooki jej powieści, Angela Marsons otrzymała propozycję umowy od wydawnictwa Bonnier Publishing Fiction, zainteresowanego wydaniem książek autorki w wersji papierowej.

Cykl Kim Stone

Na polskim rynku wydawniczym, na ten moment, dostępne są wyłącznie dwa kryminały Marsons „Niemy krzyk” i „Diabelska gra”. To dwie pierwsze powieści z cyklu z detektyw inspektor Kim Stone. Pozostałe tomy, jakie ukazały się w ramach serii to „Lost Girls”, „Play Dead”, „Blood Lines”,„Dead Souls”, „Broken Bones”, „Dying Truth”, „Fatal Promise”, „Dead Memories”, „Child's Play”, „First Blood”, „Killing Mind” oraz „Deadly Cry”.

Główna bohaterka, detektyw inspektor Kim Stone to silna, stanowcza i zdecydowana kobieta, która zmaga się ze wspomnieniami traumatycznych przeżyć z dzieciństwa. Pasją samotnej policjantki jest motoryzacja. Jak ujawniła Angela Marsons, detektyw Stone ukrywa przed wszystkimi swój lęk przed igłami. Dodatkowo nienawidzi publicznych wystąpień, a w wolnych chwilach lubi oglądać program „Top Gear” i amerykański reality show „Sędzia Judy” (jako guilty pleasure).

Oprócz powyższego cyklu Angela Marsons ma w swoim dorobku jeszcze dwie inne powieści „Dear Mother” i „The Forgotten Woman”.

„Niemy krzyk” i „Diabelska Gra”

Niemy krzyk” to powieść otwierająca cykl z detektyw Kim Stone. W Black Country dochodzi do morderstwa. Ofiarą jest dyrektorka szkoły. Detektyw Stone czuje, że to dopiero pierwsze z nadchodzącej serii zabójstw. Sprawa komplikuje się, kiedy na światło dzienne zaczynają wychodzić bestialskie zbrodnie sprzed lat, mające miejsce na terenach należących do domu dziecka w Crestwood. Czy te sprawy mogą się ze sobą łączyć? Kolejną książką z cyklu jest „Diabelska gra”. W niezwykle brutalnym ataku zostaje okaleczony gwałciciel. Kim Stone i jej zespół muszą jak najszybciej rozwiązać sprawę, tym bardziej, że mściciel dokonuje kolejnych zabójstw. Śledztwo nabiera coraz większego tempa, a detektyw staje się celem niebezpiecznego mordercy, który prowadzi prywatny, mrożący krew w żyłach eksperyment.

Obie powieści ukazały się w Polsce nakładem wydawnictwa Burda.

W księgarni internetowej Woblink możecie kupić książki Angeli Marsons w formie elektronicznej (ebook) oraz papierowej.

Źródło zdjęcia: http://angelamarsons-books.com/

Co znajdziesz w kategorii: Filozofia

Jacy są klasycy filozofii?

Filozofia wielu z nas kojarzyć się może przede wszystkim z najbardziej znanymi nazwiskami klasyków tej dziedziny wiedzy oraz gatunku literackiego. Wśród takich podstaw z pewnością znajduje się “Państwo” czy “Uczta” Platona, “Rozmyślania” Marka Aureliusza, “Suma logiczna” Williama Ockhama lub “Tako rzecze Zaratustra” Fryderyka Nietzschego. Te i wiele innych klasycznych pozycji filozoficznych czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Dzięki tym myślicielom i ich osiągnięciom możemy zagłębiać się w rozważania o istocie świata, życia i rzeczywistości, w jakiej przyszło nam funkcjonować. Osobom pragnącym znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania polecamy sięgnąć chociażby po “Erystykę, czyli sztukę prowadzenia sporów” lub “O wolności ludzkiej woli” Artura Schopenhauera. Osobom poszukującym nieco innego spojrzenia, a przy tym nieprzeciętnej dawki humoru spodoba się z pewnością “Kubuś fatalista i jego pan”, dzieło Denisa Diderota. Uznawane jest ono za pierwszą powieść filozoficzną, w której filozof przedstawia swoje idee, światopogląd oraz spostrzeżenia dotyczące rzeczywistości w przystępnej formie. Do klasyki filozofii weszło już także inne nieoczywiste dzieło, “Świat Zofii” Josteina Gaardera. Choć napisana zostało przede wszystkim dla córki autora, stało się międzynarodowym bestsellerem. Łączy w sobie elementy powieści sensacyjnej czy romansu z wprowadzeniem w świat filozofii. Wraz z bohaterami kroczymy przez historię, poznając Sokratesa, Platona, Tomasza z Akwinu, Barucha Spinozę, Blaise’a Pascala czy Sigmunda Freuda. “Świat Zofii” to świetna odpowiedź na pytanie: jak poznać historię filozofii? Zarówno tą powieść, jak również książki autorstwa myślicieli, których poglądy przybliża, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Od jakich książek filozoficznych zacząć?

Jakie jeszcze książki, oprócz “Świata Zofii”, można polecić początkującym filozofom? Na szczęście takich pozycji jest niemało! W Polsce jednym z najbardziej klasycznych opracowań są dzieła Władysława Tatarkiewicza - jego “Historia filozofii. Tom 1”,  “Historia filozofii. Tom 2” oraz  “Historia filozofii. Tom 3”, jak również “Historia estetyki. Tom 1”, “Historia estetyki. Tom 2” i “Historia estetyki. Tom 3”. W filozofię nauki pomaga nam wejść chociażby Tadeusz Pabjan w swojej książce “Odczytywanie sensu. Wstęp do filozofii nauki”. Ciekawą pozycją jest “Rok z filozofami” - krótkie teksty najważniejszych myślicieli zebrane tak, by na każdy dzień roku zaoferować skondensowane rozważania dotyczące najważniejszych elementów ludzkiego życia. Książka ta, zgodnie z tytułem, podzielona jest na cztery główne części, zgodnie z porami roku, i stara się odpowiedzieć na pytania, czym dla filozofów była miłość, przyjaźń, szczęście, nadzieja? Jeżeli nie macie zbyt wiele czasu na zgłębianie długich prac pełnych niełatwych myśli, mamy rozwiązanie! “Filozofia dla zabieganych” Johnny’ego Thomsona będzie dla Was idealna. To książka pełna krótkich, ilustrowanych piktogramami rozdziałów, w których autor w przystępny sposób przeprowadza czytelnika przez świat najważniejszych idei oraz ich autorów od starożytności aż po współczesność. Z kolei Paul Kleinman w swoim dziele “Filozofia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” w bardzo angażujący sposób opowiada o filozofii od Arystotelesa do Heideggera, od wolnej woli po metafizykę. Pełen ciekawostek, ilustracji oraz zagadek przewodnik sprawia, że z dużą łatwością możemy zagłębić się w tą trudną, a jakże ważną dziedzinę, jaką jest filozofia. Wszystkie te filozoficzne ebooki czekają na Was na Woblink w formatach epub, mobi lub pdf.


Jakie ebooki o filozofii warto przeczytać?

Po jakie jeszcze inne dzieła filozoficzne warto sięgnąć? Możliwości są ogromne! Obok klasyków filozofii czy etyki znajdziemy tu także takie być może nieco niespodziewane nazwisko jak Umberto Eco. Znany jest on zapewne głównie jako włoski powieściopisarz, autor chociażby “Imienia róży” czy “Baudolino”, uważanego zresztą za powieść filozoficzną. Jego rozważania często jednak obejmowały także kluczowe dla filozofii zagadnienia sensu życia, a przede wszystkim natury człowieka. Z licznych książek autorstwa Umberto Eco polecamy zwłaszcza “Na ramionach olbrzymów”, a także napisane wspólnie z Carlo Marią Martinim “W co wierzy ten, kto nie wierzy?”. Wśród polskich myślicieli polecamy zwłaszcza dzieła Leszka Kołakowskiego - jego “Mini wykłady o maxi sprawach” to świetna, skondensowana pigułka cennych myśli o kwestiach, które trapią każdego człowieka bez wyjątku. Ksiądz Michał Heller, choć jest przede wszystkim znanym fizykiem, stworzył także liczne teksty filozoficzne. Sięgnijcie po “Wykład, który wstrząsnął światem”, “Szkice z filozofii głupoty” lub “Elementy filozofii przyrody”. Historyk idei i filozof polityki Marcin Król w swoim eseju “Do nielicznego grona szczęśliwych” pisze o współczesności, blaskach i cieniach demokracji, a także zaletach rewolucji. A może chcecie naprawić swoje życie? “Cztery tysiące tygodni” Oliviera Burkemana jest właśnie dla Was! Z jej pomocą podejmijcie próbę odzyskania wewnętrznego spokoju i pełnego wykorzystania danego ludziom czasu. By pogłębić swoją wiedzę o medytacji, sięgnijcie po “Mądrość buddyjskiego mnicha. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli” Ajahna Brahma. Rozważania dotyczące ważnej współcześnie kwestii płci podejmuje chociażby Marzena Adamiak w swoim dziele “Przeżywając płeć. Doświadczenie na styku feminizmu, poststrukturalizmu i fenomenologii”. Choć filozofia może się czasem wydawać abstrakcyjną i odległą dziedziną, porusza wiele codziennych i życiowych kwestii bliskich każdemu człowiekowi. Warto sięgać więc po te rozmyślania - wiele z nich znajdziecie na Woblink jako audiobooki, książki papierowe lub ebooki (w formatach epub, mobi lub pdf).

Najlepsze ebooki o filozofii i etyce na Woblink

Jedną z popularnych pozycji niezaliczanych stricte do filozofii, zawierających jednak istotne rozważania o życiu i świecie, jest “Walden, czyli życie w lesie” Henry’ego Davida Thoreau. Przez wielu książka ta uznawana jest za arcydzieło literatury amerykańskiej. To zapis eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata samotnie mieszkał nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje zachwalające zalety prostego, surowego, zgodnego z naturą życia stały się ważnym głosem dla wielu ekologów i entuzjastów funkcjonowania w bliskim kontakcie z przyrodą. Rozważania związane z etyką postępowania względem wszystkich istot żywych wypełniają także karty “Statusu moralnego” Mary Anne Warren. Jacek Dobrowolski zastanawia się nad współczesnym projektem emancypacyjnym człowieka w swoim dziele “Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata”. Z kolei Kazimierz Szewczyk skupia się na zagadnieniach bioetycznych rozumianych jako etyka systemów opieki zdrowotnej w społeczeństwach demokratycznych w swoich dwóch książkach: “Bioetyka, t. 1. Medycyna na granicach życia” oraz “Bioetyka, t. 2. Pacjent w systemie opieki zdrowotnej”. Te i wiele innych pozycji z zakresu filozofii oraz etyki znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf). Nie czekajcie, czas zgłębić tajemnicę istnienia!