Ann Cleeves Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ann Cleeves Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Ann Cleeves to brytyjska pisarka, autorka poczytnych kryminałów, w których odkrywa sekrety zamkniętych społeczności. Jej powieści zostały przetłumaczone na ponad 20 języków, a ich łączny nakład liczony jest w milionach egzemplarzy. W 2016 roku świętowała wydanie 30 książki w ciągu swej, trwającej 30 lat, kariery pisarskiej. Ann Cleeves jest laureatką licznych nagród literackich w tym Złotego i Diamentowego Sztyletu. W 2016 roku mianowano ją ambasadorem Dnia Bibliotek Narodowych.

Obserwatorium ptaków i literacki debiut Ann Cleeves

Ann Cleeves przyszła na świat w 1954 roku w Hereford. Jej ojciec był nauczycielem w wiejskiej szkole. Przed ukończeniem studiów pracowała m.in. jako opiekunka do dzieci, kierowniczka schroniska dla kobiet, kucharka w obserwatorium ptaków, a nawet objęła posadę w straży przybrzeżnej. Po zakończeniu edukacji została kuratorem sądowym. W czasie pracy w Obserwatorium Ptaków poznała swojego przyszłego męża Tima Cleevesa, ornitologa. Niedługo po ich ślubie mężczyzna został strażnikiem małego rezerwatu przyrody położonego na wyspie u ujścia rzeki Dee. Para była jej jedynymi mieszkańcami. Ann nie miała tam za wiele do roboty i postanowiła zacząć pisać. Bohaterem swojej debiutanckiej powieści „A Bird In The Hand” uczyniła starszego przyrodnika George'a Palmera-Jonesa. Książka ta otwiera ośmiotomowy cykl, który dotychczas nie ukazał się w polskim tłumaczeniu.

Vera Stanhope

Swoją popularność autorka zawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej serii kryminałów z inspektor Verą Stanhope. Kobieta jest samotną pracoholiczką o bardzo ciętym języku i niezbyt przyjemnym charakterze. Jej działania często są niestandardowe, ale za to bardzo skuteczne. Pierwszy tom, „Przynęta”, ukazał się w 1999 roku (w Polsce w 2013 roku). Trzy kobiety prowadzą wspólne badania w okolicach odludnej farmy położonej wśród wzgórz Northumbrii. Kierująca zespołem ornitolog Rachel chce za sprawą projektu odzyskać poczucie własnej wartości, botaniczka Anne czuje, że nie powinna tu być a małomówna zoolog Grace skrzętnie ukrywa swoje sekrety. Niespodziewanie Rachel odkrywa ciało właścicielki farmy. Na scenę wkracza inspektor Vera Stanhope, która musi rozwiązać sprawę morderstwa. Cała seria o inspektor Verze liczy osiem tomów: „Przynęta”, „Droga przez kłamstwa”, „Ukryta głębia”, „Stłumione głosy”, „Szklany pokój”, „Ulica milczenia”, „The Moth Catcher” oraz „The Seagull”. Dwie ostatnie części nie ukazały się jeszcze w polskim tłumaczeniu.

Na podstawie serii powieści w 2011 roku zrealizowano dobrze przyjęty serial telewizyjny „Vera” z Brendą Blethyn i Davidem Leonem w rolach głównych.

Kwartet szetlandzki

Kolejnym cyklem Ann Cleeves jest bestsellerowy i bardzo ciepło przyjęty przez krytykę Kwartet szetlandzki. Powieść „Czerń kruka”, otwierająca serię, została uhonorowana Złotym Sztyletem. To prestiżowa brytyjska nagroda literacka przyznawana za najlepszą powieść kryminalną przez Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej. W „Czerni kruka” mieszkańcy spokojnej wyspy stają w obliczu morderstwa dokonanego na nastolatce. Pierwszy raz od lat zamykają drzwi do swoich domów, a oskarżycielskie spojrzenia całej społeczności kierują się w stronę samotnika Magnusa. Jednak kiedy detektyw Perez i jego współpracownicy ze Szkocji chcą przeprowadzić dochodzenie, sprawy zaczynają się komplikować. Na Kwartet szetlandzki składa się osiem powieści: „Czerń kruka”, „Biel nocy”, „Czerwień kości”, „Błękit błyskawicy”, „Martwa woda”, „Mgliste powietrze”, „Grząska ziemia” oraz „Wild Fire”. Wszystkie tomy oprócz ostatniego tytułu ukazały się w naszym języku.

Dwie rzeki

W sierpniu 2021 roku na polskim rynku wydawniczym ukazała się powieść „Długi zew”, która otwiera nową serię autorki bestsellerowego cyklu szetlandzkiego. W Północnym Devonie odbywa się pogrzeb ojca detektywa, Matthew Venna. Mężczyzna przygląda się mu z daleka – gdy postanowił opuścić Bractwo przestał być mile widziany w społeczności. Kiedy odwraca się, aby raz na zawsze odejść od ewangelickiej wspólnoty, niespodziewanie odbiera telefon od współpracownika. Podczas rozmowy dowiaduje się, że na położonej nieopodal plaży natrafiono na ciało mężczyzny z tatuażem ptaka na ramieniu. Owa sprawa wciągnie Venna z powrotem do społeczności, którą tak bardzo chciał opuścić.

Powieści kryminalne Ann Cleeves znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com - nie tylko w formie papierowej, ale także w postaci ebooków i audiobooków.

Źródło zdjęcia: Materiały wydawnictwa Czwarta Strona.

Co znajdziesz w kategorii: Książki obcojęzyczne

W kategorii „Książki obcojęzyczne” umieszczone zostały wszystkie utwory napisane w języku innym niż polski. Znajdują się tutaj publikacje autorów pochodzących z różnych krajów i kultur, poruszające wiele różnych tematów, problemów czy zagadnień. Publikacje w kategorii „Książki obcojęzyczne” przeznaczone są dla czytelników, którzy przez lekturę książek w językach obcych chcą podszkolić swoją znajomość danego języka. Niektóre z publikacji zostały specjalnie przygotowane, aby pomóc w takiej nauce. Znaleźć tu można zarówno klasyki literatury światowej, jak i książki współczesnych pisarzy. Czytelnicy mogą przeczytać w oryginale m.in. książki amerykańskiego pisarza, autora fantasy i opowieści grozy oraz jednego z prekursorów fantastyki naukowej H.P. Lovecrafta (“The Call of Cthulhu”, “The Shadow Out of Time”), czołowego przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznej i twórcy postaci Sherlocka Holmesa, Arthura Conana Doyle’a (“The Hound of the Baskervilles”, “A Study in Scarlet”), czy irlandzkiego poety, prozaika i dramatopisarza Oscara Wilde’a (“The Happy Prince and Other Tales”, “The Canterville Ghost”). W nauce języka pomogą wydania dwujęzyczne, tego typu pozycje oferuje m.in. wydawnictwo Wymowne. W ich ofercie znaleźć możemy takie tytuły jak “Treasure Island” Roberta Louisa Stevensona, “Heart of Darkness” Josepha Conrada czy “The Sphinx Without a Secret” Oscara Wilde’a. Alternatywny sposób nauki proponuje wydawnictwo Poltex. Przygotowane przez nich książki mają pomóc czytelnikowi w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnym słuchaniu przez niego tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. Oferują oni takie tytuły jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a. Najwięcej książek w tej kategorii napisanych zostało w języku angielskim, ale znajdują się tu również pozycje w języku rosyjskim, francuskim czy niemieckim.