Anna Ciarkowska Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anna Ciarkowska Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Anna Ciarkowska to polska powieściopisarka, literaturoznawczyni i poetka. Zaczynała swoją karierę twórczą jako instapoetka, a więc autorka publikująca swoje wiersze na Instagramie. W styczniu 2018 roku ukazał się jej pierwszy tomik, wydany przez Wydawnictwo Otwarte, zatytułowany „Chłopcy, których kocham”, który został okraszony własnymi ilustracjami Ciarkowskiej. Jest ona także autorką powieści „Pestki” oraz „Dewocje”.

Anna Ciarkowska – kariera

Anna Ludwika Ciarkowska urodziła się 4 października 1986 roku. Ukończyła filologię romańską na Uniwersytecie Łódzkim, a także kulturoznawstwo spec. kultura literacka. Na tej samej uczelni w 2017 uzyskała roku tytuł doktora nauk humanistycznych w specjalności literaturoznawstwo za swoją rozprawę „Francuskojęzyczna literatura świadectwa pisarzy o polsko-żydowskich korzeniach: Anna Langfus i Piotr Rawicz”. Otrzymała za nią nagrodę za najlepszą rozprawę doktorską o polskiej emigracji w XX wieku przyznawaną przez Senat Rzeczpospolitej, Archiwum Emigracji oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2018 roku Anna Ciarkowska jest pracowniczką Katedry Teorii Literatury w Instytucie Kultury Współczesnej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Debiuty Anny Ciarkowskiej – „Chłopcy, których kocham” oraz „Pestki”

W 2018 roku nakładem Wydawnictwa Otwarte ukazała się pierwsza książka autorstwa Anny Ciarkowskiej, czyli tomik wierszy zatytułowanyChłopcy, których kocham”. Te krótkie historie z życia codziennego, stopklatki z życia zebrały skrajne recenzje, od dalece krytycznych po entuzjastyczne. Z kolei pierwsza książka beletrystyczna Ciarkowskiej ukazała się rok po „Chłopcach…”. Były to „Pestki” poświęcone kwestii dojrzewania młodej kobiety. Powieść to zapis intymnych rozmyślań o powinnościach, koniecznościach, o tym, co należy, a czego się chce. Młoda dziewczyna próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie utkanym dla niej przez innych. Wydaje się, że klatka, w której się znalazła, jest wyjątkowo ciasna, nie ma tu miejsca na sprzeciw, negocjacje czy inność. Czy bohaterka „Pestek” ma szansę na szczęście? Sprawdźcie! Tom poezji oraz powieść Anny Ciarkowskiej wydane przez Wydawnictwo Otwarte czekają na Was na Woblink jako książki papierowe lub ebooki.

Najnowsza książka, czyli „Dewocje” 

Najnowszą powieścią Anny Ciarkowskiej sąDewocjewydane przez Wydawnictwo W.A.B. w roku 2021. To swoista spowiedź głównej bohaterki, którą w zasadzie może być dowolna osoba. Kto bowiem nie zna sportretowanych w tej książce matek i ojców, sprzedawczyń, listonoszek i ciotek, katechetek i proboszczów? Wydaje się, że tej dziewczyny nic nie wyróżnia. A jednak to właśnie jej wydarza się cud, choć mieszka na wsi jak wszyscy i jak każdy modliła się o szczęście, wierząc, że człowiek może być święty. Nie każda spowiedź przynosi całkowitą ulgę, nie każdy grzech i winę można zapomnieć, ale zawsze ważnym jest, że cud może się wydarzyć. „Dewocje” Anny Ciarkowskiej czekają na Was na Woblink jako książka papierowa.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.