Anna Ciarkowska Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anna Ciarkowska Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Anna Ciarkowska to polska powieściopisarka, literaturoznawczyni i poetka. Zaczynała swoją karierę twórczą jako instapoetka, a więc autorka publikująca swoje wiersze na Instagramie. W styczniu 2018 roku ukazał się jej pierwszy tomik, wydany przez Wydawnictwo Otwarte, zatytułowany „Chłopcy, których kocham”, który został okraszony własnymi ilustracjami Ciarkowskiej. Jest ona także autorką powieści „Pestki” oraz „Dewocje”.

Anna Ciarkowska – kariera

Anna Ludwika Ciarkowska urodziła się 4 października 1986 roku. Ukończyła filologię romańską na Uniwersytecie Łódzkim, a także kulturoznawstwo spec. kultura literacka. Na tej samej uczelni w 2017 uzyskała roku tytuł doktora nauk humanistycznych w specjalności literaturoznawstwo za swoją rozprawę „Francuskojęzyczna literatura świadectwa pisarzy o polsko-żydowskich korzeniach: Anna Langfus i Piotr Rawicz”. Otrzymała za nią nagrodę za najlepszą rozprawę doktorską o polskiej emigracji w XX wieku przyznawaną przez Senat Rzeczpospolitej, Archiwum Emigracji oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2018 roku Anna Ciarkowska jest pracowniczką Katedry Teorii Literatury w Instytucie Kultury Współczesnej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Debiuty Anny Ciarkowskiej – „Chłopcy, których kocham” oraz „Pestki”

W 2018 roku nakładem Wydawnictwa Otwarte ukazała się pierwsza książka autorstwa Anny Ciarkowskiej, czyli tomik wierszy zatytułowanyChłopcy, których kocham”. Te krótkie historie z życia codziennego, stopklatki z życia zebrały skrajne recenzje, od dalece krytycznych po entuzjastyczne. Z kolei pierwsza książka beletrystyczna Ciarkowskiej ukazała się rok po „Chłopcach…”. Były to „Pestki” poświęcone kwestii dojrzewania młodej kobiety. Powieść to zapis intymnych rozmyślań o powinnościach, koniecznościach, o tym, co należy, a czego się chce. Młoda dziewczyna próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie utkanym dla niej przez innych. Wydaje się, że klatka, w której się znalazła, jest wyjątkowo ciasna, nie ma tu miejsca na sprzeciw, negocjacje czy inność. Czy bohaterka „Pestek” ma szansę na szczęście? Sprawdźcie! Tom poezji oraz powieść Anny Ciarkowskiej wydane przez Wydawnictwo Otwarte czekają na Was na Woblink jako książki papierowe lub ebooki.

Najnowsza książka, czyli „Dewocje” 

Najnowszą powieścią Anny Ciarkowskiej sąDewocjewydane przez Wydawnictwo W.A.B. w roku 2021. To swoista spowiedź głównej bohaterki, którą w zasadzie może być dowolna osoba. Kto bowiem nie zna sportretowanych w tej książce matek i ojców, sprzedawczyń, listonoszek i ciotek, katechetek i proboszczów? Wydaje się, że tej dziewczyny nic nie wyróżnia. A jednak to właśnie jej wydarza się cud, choć mieszka na wsi jak wszyscy i jak każdy modliła się o szczęście, wierząc, że człowiek może być święty. Nie każda spowiedź przynosi całkowitą ulgę, nie każdy grzech i winę można zapomnieć, ale zawsze ważnym jest, że cud może się wydarzyć. „Dewocje” Anny Ciarkowskiej czekają na Was na Woblink jako książka papierowa.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.