Anna Dziewit-Meller Religia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anna Dziewit-Meller Religia - książki, ebooki i audiobooki

Anna Dziewit-Meller urodziła się w 1981 roku. To polska pisarka, dziennikarka, blogerka, autorka książek dla dzieci, felietonistka, publicystka, a także gitarzystka rockowa. Jest absolwentką Wydziału Nauk Politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po obronie dyplomu zaczęła pracować przy redagowaniu tekstów w czasopiśmie literackim „Lampa”. Tam również zadebiutowała.

W 2001 roku współtworzyła kobiecy zespół rockowy Andy. Pierwszy koncert rockmanki zagrały jako support, grając przed takimi zespołami jak Cool Kids Of Death, Myslovitz czy T.Love. W 2009 roku ukazał się ich pierwszy album. Siedem lat później Dziewit-Meller zaczęła współprowadzić portal „BukBuk”, któremu towarzyszy kanał na YouTubie. Na stronie i kanale można znaleźć recenzje literackie oraz rozmowy z pisarzami – zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. W styczniu 2017 roku Anna Dziewit-Meller została stałą współpracowniczką „Tygodnika Powszechnego”, w którym publikowała swoje felietony. Zrezygnowała jednak z dalszej współpracy po tym, gdy w Polsce zaostrzone zostały przepisy dotyczące aborcji. Dziennikarka tłumaczyła swoje odejście niechęcią do współpracy ze środowiskami katolickimi.

W 2021 roku dziennikarka objęła funkcję redaktorki naczelnej Grupy Wydawniczej Foksal. Prywatnie jest żoną dziennikarza Marcina Mellera, w przeszłości redaktora naczelnego miesięcznika „Playboy”, obecnie prowadzącego program w TVN24 pt. „Drugie śniadanie mistrzów”.

Twórczość Anny Dziewit-Meller

W 2011 roku ukazała się pierwsza książka Anny Dziewit-Meller, którą napisała wraz ze swoim mężem Marcinem Mellerem. To efekt podróży i miłości małżeństwa do Gruzji. Za „Gaumardżos” Mellerowie otrzymali Nagrodę Magellana.

Anna Dziewit-Meller pochodzi ze Śląska. Nie dziwi zatem fakt, że fabuła aż trzech jej powieści silnie związana jest z tym regionem. Śląsk przedstawiony na kartach jej książek spowija przeszłość. Przeszłość wieloznaczna, ciemna i niezwykle dramatyczna.

Pisarka debiutowała prozatorsko w 2012 roku powieścią „Disko”. Bohaterem książki jest Paweł Kozioł, wyrachowany typ, który zostaje nauczycielem tańca w jednej ze śląskich szkół podstawowych. Zanurzony w szarą rzeczywistość lat 90. na Śląsku, jawi się ludziom jako postać z innego świata. Niestety nowa posada otwiera mu furtkę, z której zamierza skorzystać – nieograniczony dostęp do niewinnych dziewczynek.

W „Górze Tajget”, powieści, która ukazała się w 2016 roku nakładem wydawnictwa Wielka Litera, autorka przedstawia życiorysy kilku osób, które starają się odnaleźć w śląskiej rzeczywistości. Bohaterowie książki odczuwają wewnętrzny niepokój, niezależnie od tego czy mieszkają tam od zawsze, wracają po latach, czy decydują się na rozpoczęcie na Śląsku nowego życia.

W rodzinne strony Anna Dziewit-Meller literacko powróciła w 2020 roku. Wówczas ukazała się jej druga powieść związana ze Śląskiem. „Od jednego Lucypera” to historia której fabuła sięga mrocznych lat 40. XX wieku. Pojawia się tu wątek klasowej emancypacji i współczesnych problemów trawiących Śląsk i jego mieszkańców. Autorka porusza kwestię od lat pomijaną, czyli rolę i udział kobiet w historii, zarówno tej małej, jak i wielkiej.

Damy, dziewuchy, dziewczyny

Anna Dziewit-Meller oprócz pisania reportaży, felietonów i powieści, zajmuje się tworzeniem publikacji dla młodych czytelników. Do tej pory ukazały się dwie części jej książek dedykowanych młodym dziewczynom, które znakomicie sprawdzą się też jako lektura dla chłopaków.

Damy, dziewuchy, dziewczyny” to opowieści o kobietach, które zrewolucjonizowały świat, ale ich osiągnięcia nie są tak rozpromowane i docenione, jak działania mężczyzn. W pierwszej części pt. „Historia w spódnicy” autorka przybliża losy Polek. Obok takich postaci, jak Maria Skłodowska-Curie, przedstawione zostały sylwetki poetek (Elżbieta Drużbacka, Maria Komornicka) i weteranek wojennych (Irena Sendlerowa, Henryka Pustowójtówna, Stefania Wilczyńska). W drugim tomie pt. „Podróże w spódnicy” Anna Dziewit-Meller opowiada o losach słynnych podróżniczek, dziennikarek, korespondentek, takich jak Nellie Bly, Maria Czaplicka czy Walentyna Tierieszkowa. Narracja i konstrukcja książki utrzymane są w formie „magazynu”, a losy kobiet, których działania były silnie związane podróżami, przełamywaniem barier i ważnymi odkryciami, przedstawione zostały w formie artykułów.

Warto dodać, że książka „Damy, dziewuchy, dziewczyny” została w bardzo oryginalny i piękny sposób zilustrowana. Miłośników audiobooków na pewno zadowoli fakt, że czyta go sama autorka – Anna Dziewit-Meller. Książki „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy” mogliście słuchać i czytać całkowicie za darmo w ramach świątecznej edycji akcji Czytaj PL w 2019 roku.

Książki Anny Dziewit-Meller znajdziecie do kupienia w księgarni internetowej Woblink we wszystkich formatach, ebooka, audiobooka oraz książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Religia

Książki z kategorii „Religia” dotyczą wierzeń i praktyk, a także sfery sacrum. Religia wyraża się w wierze, podejmowaniu określonych czynności religijnych, indywidualnej duchowości, a także we wspólnocie religijnej. Naukami poruszającymi temat religii i skupiającymi się na niej są między innymi teologia, filozofia religii, socjologia religii, a także psychologia religii. Na platformie Woblink.com znajdują się głównie pozycje poświęcone chrześcijaństwu, ale nie brakuje również publikacji z zakresu islamu, judaizmu, hinduizmu, buddyzmu, sikhizmu czy bahaizmu. W obręb kategorii „Religia” wchodzą również książki dotyczące mitologii greckiej, rzymskiej, słowiańskiej i wielu innych. Znajdziemy tutaj publikacje Jana Pawła II („Anioły”, „Jan Paweł II. Autobiografia”), papieża Franciszka („Bóg szuka nas na marginesie”, „Bóg jest młody”), księdza Józefa Tischnera („Drogi i bezdroża miłosierdzia”, „Nieszczęsny dar wolności”), księdza Jana Kaczkowskiego („Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica, miłość”, „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”) czy księdza Jana Twardowskiego („Tylko miłość się liczy”, „Życie jak różaniec”). W księgarni internetowej Woblink.com nie zabrakło też książek zmarłej mistyczki Alicji Lenczewskiej: „Świadectwo. Dziennik duchowy” i „Słowo pouczenia”, światowego bestsellera o chłopcu, który odwiedził niebo „Niebo istnieje… Naprawdę!” Todda Burpy, rozmowy siostry Angeli Musolesi z ojcem Gabrielem Amorthem „Egzorcysta Watykanu” czy „Wyznań” św. Augustyna. Znajdują się tu również takie pozycje jak „Ufność. Przeżywaj swoje życie otwarcie i spontanicznie” OSHO, „Wiara. Skarb ukryty w Bogu” Agaty Łucji Bazak, „Różaniec” abp. Grzegorza Rysia, „Modlitewnik” o. Leona Knabita, „Średniowieczne źródła do filozofii mesjanizmu” Władysława Horodyskiego, „U źródeł pobytu św. Piotra w Rzymie. Tradycja i krytyka historyczna” Kazimierza Zakrzewskiego, a także książki „Diabeł. Szkic monografii okultystycznej” Bolesława Wójcickiego.