Anna Herbich Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anna Herbich Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Anna Herbich to polska reportażystka, dziennikarka i pisarka. Jej bestsellerowe książki pokazują kobiecą stronę historii i opisują doświadczenia kobiet w najnowszej polskiej historii. Herbich urodziła się w Warszawie, gdzie mieszka do dziś. Jest absolwentką anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w „Rzeczpospolitej”, „Uważam Rze” i „Do Rzeczy”. Należy do zarządu fundacji Rodacy ’37, której zadaniem jest upamiętnianie ofiar operacji polskiej NKWD. Prywatnie Herbich jest żoną Piotra Zychowicza, publicysty i historyka.

Debiut Anny Herbich

Debiutowała wydaną w 2014 roku książką „Dziewczyny z Powstania”, w której przedstawiła historię powstania warszawskiego z perspektywy młodych kobiet. Opisuje ówczesną rzeczywistość sanitariuszek, łączniczek, matek, żon i dzieci. Dziewczyna z dobrego domu, która modli się, aby była w stanie wytrzymać tortury. Matka rodząca dziecko zaraz przed godziną „W”. Ośmioletnia dziewczynka prowadzona na pewną śmierć. Każda z nich musiała walczyć o przetrwanie. Jedną z bohaterek „Dziewczyn z Powstania” jest babcia autorki.

Książki Anny Herbich

Dotychczas Anna Herbich napisała sześć książek: „Dziewczyny z Powstania” (2014), „Dziewczyny z Syberii” (2015), „Dziewczyny z Solidarności” (2016), „Dziewczyny z Wołynia” (2018), „Dziewczyny sprawiedliwe” (2019) i „Dziewczyny ocalałe” (2019). Anna Herbich opisuje przełomowe wydarzenia z najnowszej historii Polski widziane oczami kobiet i ukazane z ich perspektywy. W kolejnych książkach poznajemy kobiety o wielkiej odwadze i sile charakteru, które zostały wrzucone w wir historii. Czytelnicy poznają między innymi Natalię, która stanęła w obronie bitej dziewczyny i za karę miała umrzeć w karcerze, Janinę pobitą na demonstracji przez ZOMO, Rozalię będącą świadkiem rzezi wołyńskiej czy Łucję, która wyprowadziła z getta swoją przyjaciółkę.

Za książkę „Dziewczyny z Solidarności” została w 2017 roku finalistką Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej – w kategorii literatura faktu. Wszystkie książki autorki należą do serii „Prawdziwe historie” wydanej nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak.

Jeśli cenicie dobrą literaturę faktu, koniecznie sięgnijcie po książki Anny Herbich. Szeroki wybór tytułów autorki znajdziecie na Woblink.com – także jako ebooki oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).