Anna Herbich Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anna Herbich Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Anna Herbich to polska reportażystka, dziennikarka i pisarka. Jej bestsellerowe książki pokazują kobiecą stronę historii i opisują doświadczenia kobiet w najnowszej polskiej historii. Herbich urodziła się w Warszawie, gdzie mieszka do dziś. Jest absolwentką anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w „Rzeczpospolitej”, „Uważam Rze” i „Do Rzeczy”. Należy do zarządu fundacji Rodacy ’37, której zadaniem jest upamiętnianie ofiar operacji polskiej NKWD. Prywatnie Herbich jest żoną Piotra Zychowicza, publicysty i historyka.

Debiut Anny Herbich

Debiutowała wydaną w 2014 roku książką „Dziewczyny z Powstania”, w której przedstawiła historię powstania warszawskiego z perspektywy młodych kobiet. Opisuje ówczesną rzeczywistość sanitariuszek, łączniczek, matek, żon i dzieci. Dziewczyna z dobrego domu, która modli się, aby była w stanie wytrzymać tortury. Matka rodząca dziecko zaraz przed godziną „W”. Ośmioletnia dziewczynka prowadzona na pewną śmierć. Każda z nich musiała walczyć o przetrwanie. Jedną z bohaterek „Dziewczyn z Powstania” jest babcia autorki.

Książki Anny Herbich

Dotychczas Anna Herbich napisała sześć książek: „Dziewczyny z Powstania” (2014), „Dziewczyny z Syberii” (2015), „Dziewczyny z Solidarności” (2016), „Dziewczyny z Wołynia” (2018), „Dziewczyny sprawiedliwe” (2019) i „Dziewczyny ocalałe” (2019). Anna Herbich opisuje przełomowe wydarzenia z najnowszej historii Polski widziane oczami kobiet i ukazane z ich perspektywy. W kolejnych książkach poznajemy kobiety o wielkiej odwadze i sile charakteru, które zostały wrzucone w wir historii. Czytelnicy poznają między innymi Natalię, która stanęła w obronie bitej dziewczyny i za karę miała umrzeć w karcerze, Janinę pobitą na demonstracji przez ZOMO, Rozalię będącą świadkiem rzezi wołyńskiej czy Łucję, która wyprowadziła z getta swoją przyjaciółkę.

Za książkę „Dziewczyny z Solidarności” została w 2017 roku finalistką Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej – w kategorii literatura faktu. Wszystkie książki autorki należą do serii „Prawdziwe historie” wydanej nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak.

Jeśli cenicie dobrą literaturę faktu, koniecznie sięgnijcie po książki Anny Herbich. Szeroki wybór tytułów autorki znajdziecie na Woblink.com – także jako ebooki oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.