Anna Herbich Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anna Herbich Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Anna Herbich to polska reportażystka, dziennikarka i pisarka. Jej bestsellerowe książki pokazują kobiecą stronę historii i opisują doświadczenia kobiet w najnowszej polskiej historii. Herbich urodziła się w Warszawie, gdzie mieszka do dziś. Jest absolwentką anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w „Rzeczpospolitej”, „Uważam Rze” i „Do Rzeczy”. Należy do zarządu fundacji Rodacy ’37, której zadaniem jest upamiętnianie ofiar operacji polskiej NKWD. Prywatnie Herbich jest żoną Piotra Zychowicza, publicysty i historyka.

Debiut Anny Herbich

Debiutowała wydaną w 2014 roku książką „Dziewczyny z Powstania”, w której przedstawiła historię powstania warszawskiego z perspektywy młodych kobiet. Opisuje ówczesną rzeczywistość sanitariuszek, łączniczek, matek, żon i dzieci. Dziewczyna z dobrego domu, która modli się, aby była w stanie wytrzymać tortury. Matka rodząca dziecko zaraz przed godziną „W”. Ośmioletnia dziewczynka prowadzona na pewną śmierć. Każda z nich musiała walczyć o przetrwanie. Jedną z bohaterek „Dziewczyn z Powstania” jest babcia autorki.

Książki Anny Herbich

Dotychczas Anna Herbich napisała sześć książek: „Dziewczyny z Powstania” (2014), „Dziewczyny z Syberii” (2015), „Dziewczyny z Solidarności” (2016), „Dziewczyny z Wołynia” (2018), „Dziewczyny sprawiedliwe” (2019) i „Dziewczyny ocalałe” (2019). Anna Herbich opisuje przełomowe wydarzenia z najnowszej historii Polski widziane oczami kobiet i ukazane z ich perspektywy. W kolejnych książkach poznajemy kobiety o wielkiej odwadze i sile charakteru, które zostały wrzucone w wir historii. Czytelnicy poznają między innymi Natalię, która stanęła w obronie bitej dziewczyny i za karę miała umrzeć w karcerze, Janinę pobitą na demonstracji przez ZOMO, Rozalię będącą świadkiem rzezi wołyńskiej czy Łucję, która wyprowadziła z getta swoją przyjaciółkę.

Za książkę „Dziewczyny z Solidarności” została w 2017 roku finalistką Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej – w kategorii literatura faktu. Wszystkie książki autorki należą do serii „Prawdziwe historie” wydanej nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak.

Jeśli cenicie dobrą literaturę faktu, koniecznie sięgnijcie po książki Anny Herbich. Szeroki wybór tytułów autorki znajdziecie na Woblink.com – także jako ebooki oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Sport i Rekreacja

Literatura oscylująca wokół tematu sportu oraz rekreacji porusza zagadnienia wielu form ludzkiej aktywności, wpływającej na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Większość książek znajdujących się w tej kategorii to biografie najsłynniejszych sportowców oraz ludzi, którzy zmienili oblicze sportu. Z uwagi na dużą popularność piłki nożnej w Polsce znaczna część biografii jest poświęcona piłkarzom, takim jak Robert Lewandowski, Gareth Bale, Christiano Ronaldo czy David Villa. Obecne są tu również pozycje opowiadające historię niemieckiego futbolu czy też „Futbonomia” Simona Kupera i Stefana Szymańskiego pozwalająca spojrzeć na piłkę nożną z zupełnie innej perspektywy. Oprócz życiorysów piłkarzy w kategorii „Sport” znajdują się również biografie takich czempionów jak legenda snookera Steve Davis, najsłynniejszy koszykarz Michael Jordan oraz jeden z najdroższych pięściarzy na świecie Floyd Mayweather. Nie zabrakło tu również wielu znakomitych pozycji z literatury szachowej, w tym cenionych podręczników przeznaczonych do treningu tej skomplikowanej oraz wymagającej gry. Oprócz biografii sportowców czy podręczników przybliżających technikę danego sportu w obrębie tej kategorii mieszczą się również książki na temat diety podczas treningu („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Można tu znaleźć również wiele sportowych ciekawostek, na przykład książkę „Sportowa Warszawa przed I wojną światową” Łukasza Jabłońskiego, która przybliża sportowe życie dawnej stolicy, przedstawiając najpopularniejszych ówcześnie sportowców i najczęściej uprawiane dyscypliny.