Anna Szafrańska Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anna Szafrańska Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Anna Szafrańska jest polską autorką książek z gatunku literatury kobiecej oraz new adult. Zaczęła pisać już w wieku lat trzynastu, z początku jedynie do szuflady. Po skończeniu osiemnastu lat zaczęła publikować swoją twórczość w Internecie pod pseudonimem Anna Scott. W ten sposób pojawiły się jej pierwsze teksty w stylu fanfiction, a także początki „Teatru życia”, które potem ukazały się jako pierwsze wydane drukiem powieści - „Widmo grzechu” (2017) oraz „Grzech pierworodny” (2018). Szafrańska ukończyła dziennikarstwo oraz komunikację społeczną. Prywatnie uwielbia Jane Austen, siostry Bronte, a także wszelkie filmowe adaptacje ich książek. Obecnie mieszka pod Poznaniem.

Właśnie tak! - seria książek Szafrańskiej

W 2018 roku nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się pierwsza z dwóch książek składających się na serię „Właśnie tak!”. Dzieło pod tym samym tytułem autorstwa Anny Szafrańskiej opowiada historię dwudziestoczteroletniej Stefanii, która zna już smak sukcesu. Z wyróżnieniem ukończyła studia dziennikarskie, po których zaczęła pracować w prestiżowym piśmie kobiecym, a w dodatku pisze książki cieszące się uznaniem i powodzeniem wśród nastolatek. Dzięki temu stać ją na mieszkanie w samym centrum Warszawy, niezły samochód i ubrania z nie byle jaką metką. Pewnego dnia z jej rodzinnej Drzewicy, w której się wychowywała, przychodzi zaproszenie na ślub kuzynki. Stefania uznaje, że jest wystarczająco silna, by zmierzyć się z traumatycznymi wspomnieniami, które stały się jednym z głównych powodów jej przeprowadzki do stolicy. Nie do końca spodziewany powrót do źródeł stanie się jednak dla kobiety początkiem czegoś nowego - czegoś, na co (choć może nie do końca zdawała sobie z tego sprawę) czekała całe swoje dotychczasowe życie. Jej historię kontynuuje drugi tom z serii, „Powiedz tak!”. Stefania wydaje się żyć idealnym życiem - przeprowadziła się do Drzewicy, przyjęła oświadczyny Michała, ma świetną relację z małą pasierbicą, Melanią. A jednak, kilka godzin przed uroczystym przyjęciem zaręczynowym do życia Stefanii i Michała wkracza siostra mężczyzny, która wyraźnie nie przepada za jego wybranką. Podobnie zresztą jak przyszli teściowie. A to tylko pierwsze krople deszczu przed prawdziwą burzą…

Na zawsze - kolejny cykl książek dla dorosłych

Rok 2019 przyniósł kolejne powieści pióra Anny Szafrańskiej, z których dwie składają się na kolejny cykl, wydany nakładem Wydawnictwa NieZwykłe - „Na zawsze”. „Nasze wczoraj” to historia Daniela, do którego życia właśnie wkroczyła Łucja i zmieniła wszystko. Nie powinni byli się spotkać. Wszyscy wokół mówili, że nie są dla siebie, że to wręcz zakazana relacja. Ale serce wygrało nad rozumem, gdy obydwoje nie byli w stanie o sobie zapomnieć. Tylko czy przetrwają wszystkie burze? „Nasze jutro” kontynuuje ich historię - para wciąż mierzy się z wieloma przeciwnościami, trwa jednak razem wbrew wszystkiemu. Obok nich pojawia się Zośka, która nie ukrywa, że traktuje Łucję jak rywalkę. Z czasem przekracza granicę zwykłej zazdrości, a Łucja zaczyna znajdować się w realnym niebezpieczeństwie. Daniel musi działać - nie na wszystko ma jednak wpływ. Przed zakochanymi staje coraz więcej przeszkód i wydaje się, że nie ma dla nich ratunku, ryzyko staje się zbyt duże. Czy może im się udać?

Pink Tatoo - najnowszy cykl Agaty Szafrańskiej

„Pink Tatoo” to wydany w 2020 roku cykl trzech książek autorstwa Anny Szafrańskiej - kolejno są to „Lilianna”, „Malwina” oraz „Jaśmina”. Pierwszy tom opowiada historię tytułowej Lilianny, której jedna nieprzemyślana decyzja sprawiła, że kobieta już zapomniała, jak to jest czuć się bezpiecznie. Z drugiej strony poznajemy Mata, cenionego tatuażystę, który traktuje swoje dzieła nie tylko jako ozdobę, ale także możliwość ukrycia przeszłości i rozpoczęcia czegoś w życiu na nowo. Z początku obydwoje są do siebie bardzo uprzedzeni - Mat uważa Liliannę za kogoś bez ambicji i celu w życiu, a więc kogoś, kim z zasady gardzi. Jednak z czasem zrozumie swoją pomyłkę i zacznie odczytywać prawdziwą Liliannę z zapisków na jej skórze. Tatuaż jest także motywem przewodnim historii „Malwiny” - kobiety, która nauczyła się świetnie pozorować życie. Nakładać codziennie maskę i tylko w nocy naprawdę być sobą - bezbronną, wystawioną na pastwę wspomnień. Obok niej pojawia się Arek - jego ciało pokryte jest wzorami, jednak nie tatuażami. Łączy ich brak chęci znalezienia miłości i obrona przed angażowaniem się w głębsze relacje w obawie przed kolejnym bólem. Czasem jednak właśnie to, czego najbardziej się boimy, staje się tym, czego najbardziej chcemy. Ostatni tom serii „Pink Tatoo”, „Jaśmina”, przedstawia tytułową bohaterkę, która znalazła w Pink Tatoo swoje bezpieczne miejsce, a nawet nową rodzinę. Po rozwodzie niby na nowo poukładała już swój świat, ale to tylko pozory. W dodatku jedynie absolutnie najbliżsi jej ludzie wiedzą o jej tajemnicy, która zdecydowała o pozbawionej miłości przyszłości. Z kolei Tymon świetnie zdaje sobie sprawę, co to znaczy być odpowiedzialnym za błędy i jakimi prawami rządzi się świat. Z czasem stał się niezwykle podejrzliwy i zaczął często używać swoich pięści do obrony przed atakami z zewnątrz. Jaśminę i Tymona łączy przekonanie, że przeszłości nie można zapomnieć i się od niej odciąć, a potem naprawdę narodzić na nowo. Czy na pewno mają rację?

Książki Anny Szafrańskiej oraz wiele innych pozycji literatury kobiecej znajdziecie na Woblinku w wygodnej formie ebooków, audiobooków oraz książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.