Anna Szafrańska Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anna Szafrańska Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Anna Szafrańska jest polską autorką książek z gatunku literatury kobiecej oraz new adult. Zaczęła pisać już w wieku lat trzynastu, z początku jedynie do szuflady. Po skończeniu osiemnastu lat zaczęła publikować swoją twórczość w Internecie pod pseudonimem Anna Scott. W ten sposób pojawiły się jej pierwsze teksty w stylu fanfiction, a także początki „Teatru życia”, które potem ukazały się jako pierwsze wydane drukiem powieści - „Widmo grzechu” (2017) oraz „Grzech pierworodny” (2018). Szafrańska ukończyła dziennikarstwo oraz komunikację społeczną. Prywatnie uwielbia Jane Austen, siostry Bronte, a także wszelkie filmowe adaptacje ich książek. Obecnie mieszka pod Poznaniem.

Właśnie tak! - seria książek Szafrańskiej

W 2018 roku nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się pierwsza z dwóch książek składających się na serię „Właśnie tak!”. Dzieło pod tym samym tytułem autorstwa Anny Szafrańskiej opowiada historię dwudziestoczteroletniej Stefanii, która zna już smak sukcesu. Z wyróżnieniem ukończyła studia dziennikarskie, po których zaczęła pracować w prestiżowym piśmie kobiecym, a w dodatku pisze książki cieszące się uznaniem i powodzeniem wśród nastolatek. Dzięki temu stać ją na mieszkanie w samym centrum Warszawy, niezły samochód i ubrania z nie byle jaką metką. Pewnego dnia z jej rodzinnej Drzewicy, w której się wychowywała, przychodzi zaproszenie na ślub kuzynki. Stefania uznaje, że jest wystarczająco silna, by zmierzyć się z traumatycznymi wspomnieniami, które stały się jednym z głównych powodów jej przeprowadzki do stolicy. Nie do końca spodziewany powrót do źródeł stanie się jednak dla kobiety początkiem czegoś nowego - czegoś, na co (choć może nie do końca zdawała sobie z tego sprawę) czekała całe swoje dotychczasowe życie. Jej historię kontynuuje drugi tom z serii, „Powiedz tak!”. Stefania wydaje się żyć idealnym życiem - przeprowadziła się do Drzewicy, przyjęła oświadczyny Michała, ma świetną relację z małą pasierbicą, Melanią. A jednak, kilka godzin przed uroczystym przyjęciem zaręczynowym do życia Stefanii i Michała wkracza siostra mężczyzny, która wyraźnie nie przepada za jego wybranką. Podobnie zresztą jak przyszli teściowie. A to tylko pierwsze krople deszczu przed prawdziwą burzą…

Na zawsze - kolejny cykl książek dla dorosłych

Rok 2019 przyniósł kolejne powieści pióra Anny Szafrańskiej, z których dwie składają się na kolejny cykl, wydany nakładem Wydawnictwa NieZwykłe - „Na zawsze”. „Nasze wczoraj” to historia Daniela, do którego życia właśnie wkroczyła Łucja i zmieniła wszystko. Nie powinni byli się spotkać. Wszyscy wokół mówili, że nie są dla siebie, że to wręcz zakazana relacja. Ale serce wygrało nad rozumem, gdy obydwoje nie byli w stanie o sobie zapomnieć. Tylko czy przetrwają wszystkie burze? „Nasze jutro” kontynuuje ich historię - para wciąż mierzy się z wieloma przeciwnościami, trwa jednak razem wbrew wszystkiemu. Obok nich pojawia się Zośka, która nie ukrywa, że traktuje Łucję jak rywalkę. Z czasem przekracza granicę zwykłej zazdrości, a Łucja zaczyna znajdować się w realnym niebezpieczeństwie. Daniel musi działać - nie na wszystko ma jednak wpływ. Przed zakochanymi staje coraz więcej przeszkód i wydaje się, że nie ma dla nich ratunku, ryzyko staje się zbyt duże. Czy może im się udać?

Pink Tatoo - najnowszy cykl Agaty Szafrańskiej

„Pink Tatoo” to wydany w 2020 roku cykl trzech książek autorstwa Anny Szafrańskiej - kolejno są to „Lilianna”, „Malwina” oraz „Jaśmina”. Pierwszy tom opowiada historię tytułowej Lilianny, której jedna nieprzemyślana decyzja sprawiła, że kobieta już zapomniała, jak to jest czuć się bezpiecznie. Z drugiej strony poznajemy Mata, cenionego tatuażystę, który traktuje swoje dzieła nie tylko jako ozdobę, ale także możliwość ukrycia przeszłości i rozpoczęcia czegoś w życiu na nowo. Z początku obydwoje są do siebie bardzo uprzedzeni - Mat uważa Liliannę za kogoś bez ambicji i celu w życiu, a więc kogoś, kim z zasady gardzi. Jednak z czasem zrozumie swoją pomyłkę i zacznie odczytywać prawdziwą Liliannę z zapisków na jej skórze. Tatuaż jest także motywem przewodnim historii „Malwiny” - kobiety, która nauczyła się świetnie pozorować życie. Nakładać codziennie maskę i tylko w nocy naprawdę być sobą - bezbronną, wystawioną na pastwę wspomnień. Obok niej pojawia się Arek - jego ciało pokryte jest wzorami, jednak nie tatuażami. Łączy ich brak chęci znalezienia miłości i obrona przed angażowaniem się w głębsze relacje w obawie przed kolejnym bólem. Czasem jednak właśnie to, czego najbardziej się boimy, staje się tym, czego najbardziej chcemy. Ostatni tom serii „Pink Tatoo”, „Jaśmina”, przedstawia tytułową bohaterkę, która znalazła w Pink Tatoo swoje bezpieczne miejsce, a nawet nową rodzinę. Po rozwodzie niby na nowo poukładała już swój świat, ale to tylko pozory. W dodatku jedynie absolutnie najbliżsi jej ludzie wiedzą o jej tajemnicy, która zdecydowała o pozbawionej miłości przyszłości. Z kolei Tymon świetnie zdaje sobie sprawę, co to znaczy być odpowiedzialnym za błędy i jakimi prawami rządzi się świat. Z czasem stał się niezwykle podejrzliwy i zaczął często używać swoich pięści do obrony przed atakami z zewnątrz. Jaśminę i Tymona łączy przekonanie, że przeszłości nie można zapomnieć i się od niej odciąć, a potem naprawdę narodzić na nowo. Czy na pewno mają rację?

Książki Anny Szafrańskiej oraz wiele innych pozycji literatury kobiecej znajdziecie na Woblinku w wygodnej formie ebooków, audiobooków oraz książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o średniowieczu

Książki o tematyce średniowiecznej

Średniowiecze to jedna z najdłuższych epok historycznych trwająca od V wieku (od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego w 476 roku) do XV wieku. Trudno wskazać jednoznaczny moment jego zakończenia - niektórzy mówią o upadku Konstantynopola w 1453 roku, inni o wynalezieniu druku (1450 r.), pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba do Ameryki (1492 r.), końcu rekonkwisty (1492 r.) lub początku reformacji (1517 r.). Nieścisłości te wynikają przede wszystkim z różnego tempa rozwoju zjawisk, które były kamieniami milowymi tej epoki. Jako że średniowiecze trwało około 1000 lat, historycy dzielą tą epokę na mniejsze części - na “wczesne” i “późne” lub na “wczesne”, “pełne” i “późne”. Można czasami usłyszeć określenie, że były to “wieki ciemne” - określenie to wywodzi się z XIX wieku i powstało z racji małej ilości źródeł pisanych z tych czasów, a także ówczesnym przekonaniu o upadku kultury. Przeczy mu jednak wiele faktów - chociażby pojawienie się renesansu karolińskiego. Stąd obecnie raczej nie mówi się w tym kontekście o “wiekach ciemnych” - jedynie czasem historycy używają tego wyrażenia jako potocznego opisu wczesnego średniowiecza. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak ta epoka wpłynęła na kształt współczesności, jest dzieło Dana Jonesa “Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych”, w której podróżujemy od stepów Mongolii po oceaniczne brzegi Portugalii i lasy Skandynawii, by poznać codzienne życie ówczesnych ludzi, a także wydarzenia, które zadecydowały o kształcie późniejszego świata. O tej fascynującej epoce istnieją na szczęście świetne książki historyczne, które pozwalają zgłębić wydarzenia, postaci i codzienne życie ludzi żyjących w średniowieczu. W klasycznym już dziele “Czasy Konstantyna Wielkiego” Jacob Burckhardt i Paweł Hertz opisują dzieje Cesarstwa Rzymskiego jeszcze przed jego rozpadem, na przełomie wieków III i IV.  Tych i innych książek o średniowieczu szukajcie na Woblink, także jako ebooków w formatach epub, mobi lub pdf.

Najlepsze książki o średniowieczu

Jednym z najważniejszych wydarzeń całej epoki były krucjaty - wyprawy zbrojne podjęta na wezwanie papieży przede wszystkim przez rycerzy europejskich. Organizowane były one w latach 10-95-1291 i ich głównym celem było odzyskanie Ziemi Świętej. Jednak religia mieszała się tutaj znacznie z polityką i ekonomią, tworząc niekiedy niezwykle splątane supły. Na szczęście w ich odplątaniu pomogą liczni specjaliści w tej tematyce i ich dzieła. Thomas Asbridge w książce “Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą” stara się opowiedzieć o tych zmaganiach zarówno z perspektywy chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej, a także wiernie odtworzyć przeżycia i wrażenia ludzi walczących po obydwu stronach tego konfliktu. O jego początku opowiada Peter Frankopan, oksfordzki historyk, przedstawiając nowe spojrzenie na jego przyczyny w ebooku “Pierwsza krucjata. Wezwanie ze Wschodu”. Z kolei Jonathan Phillips pochyla się nad późniejszą próbą wyzwolenia Ziemi Świętej w książce “Czwarta krucjata i złupienie Konstantynopola”. Dzieje Cesarstwa Bizantyńskiego, którego stolicą był właśnie Konstantynopol, do dziś fascynują wielu. Przetrwało ono upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego i wykształciło osobną od niego kulturę, a jego upadek dał początek Imperium Osmanów. Jego historię w dwóch tomach opisuje Jonathan Shepard. “Bizancjum ok. 500-1024” oraz “Bizancjum 1024-1492” to monumentalny podręcznik rzetelnie ukazujący aktualny stan badań nad rozmaitymi aspektami życia imperium, co pozwala także na dotarcie do sedna jego problemów. Czekają one na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Jak wyglądało życie w średniowiecznym mieście i nie tylko?

Jednym z najciekawszych zagadnień jest kwestia codziennego życia w średniowieczu. Jak radzili sobie ludzie w warunkach tak dalece odbiegających od tych, które znamy współcześnie? W co wierzyli, jak się ubierali, co jedli i jakie wykonywali zawody? Odpowiedzi na te pytania szukajcie wśród wielu fantastycznych ebooków opowiadających o życiu w średniowieczu! Wśród nich wyróżniają się dzieła skupiające się na średniowiecznej Polsce. “Jak przetrwać zarazy w średniowieczu” Barbary Faron, “Jak przetrwać… kobiety w dawnej Polsce” Karola Ossowskiego czy “Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach” Barbary Faron i Agnieszki Bukowczan-Rzeszut to szczegółowe, a przy tym przystępnie napisane opracowania poszczególnych aspektów średniowiecznego życia. Niektóre z nich skupiają się na Krakowie, np. “Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie” Agnieszki Bukowczan-Rzeszut czy “W alchemii, w łaźni i pod szubienicą. Historyczny spacer po dawnym Krakowie” Barbary Faron, Agnieszki Bukowczan-Rzeszut i Karola Ossowskiego. Popularnymi autorami zajmującymi się różnymi aspektami ówczesnej codzienności są Frances Gies i Joseph Gies. Ich cykl “Życie w średniowieczu” stał się międzynarodowym bestsellerem. Obydwoje są specjalistami i pasjonatami tej epoki historycznej. Na wspomnianą serię składają się: “Życie w średniowiecznym zamku”, “Życie w średniowiecznej wsi”, “Życie w średniowiecznym mieście”, “Życie średniowiecznej kobiety”, “Życie średniowiecznej rodziny” oraz “Życie średniowiecznego rycerza”. Oprócz tego małżeństwo Giesów napisało także książkę “Przeżyj miłość w średniowieczu”. Te i wiele innych dobrych książek o tematyce średniowiecznej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!