Anthony Ryan Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anthony Ryan Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Anthony Ryan to szkocki pisarz fantasy, science fiction, a okazjonalnie także literatury faktu. Największą popularność przyniosła mu trylogia Kruczy Cień, na którą składają się „Pieśń krwi”, „Lord wieży” i „Królowa ognia”. Ryan przyszedł na świat w 1970 roku w Szkocji. Jako dziewiętnastolatek przeprowadził się do Londynu, gdzie do dzisiaj mieszka. Przez ponad dwadzieścia lat pracował w administracji rządowej. Ma dyplom z historii średniowiecza i studiował na „Otwartym Uniwersytecie”. Przez kilka lat łączył pracę zawodową z pasją, jaką było dla niego tworzenie literatury. Pisaniem na pełen etat zajął się po sukcesie swojej pierwszej powieści, którą była „Pieśń krwi”.

Książki Anthony’ego Ryana

Anthony Ryan w swoim dorobku literackim ma kilkanaście powieści i kilka bestsellerowych cykli na czele z trylogiami Kruczy Cień („Pieśń krwi”, „Lord wieży”, „Królowa ognia”) i Draconis Memoria („Ogień przebudzenia”, „Legion płomienia”, „Cesarstwo popiołów”) . Oprócz nich napisał dylogię Raven’s Blade („The Wolf’s Call”, „The Black Song”), serię powieści fantasy Seven Swords i cykl łączący science fiction z kryminałem noir Slab City Blues.

Trylogia Kruczy Cień

Podczas mieszkania w Londynie i pracy zawodowej Anthony Ryan zaczął tworzyć szkic przyszłej bestsellerowej powieści fantasy. Ukończenie książki zajęło mu kilka lat, ale rezultat był świetny, a pozytywne komentarze od pierwszych czytelników motywowały Ryana do dalszego pisania. „Pieśń krwi” ukazała się w 2012 roku – autor wydał ją własnym sumptem w formie ebooka, który kosztował niecałe dwa dolary. W „Pieśni krwi” czytelnicy poznają Vaelin Al Sorn, wojownika Szóstego Zakonu. Bohater, jako dziesięciolatek, został porzucony pod żelazną bramą Szóstego Zakonu. Teraz dowiaduje się prawdy o swojej rodzinie, pozna też motywy kierujące przed laty jego ojcem. Z czasem okaże się, że przeznaczona mu przyszłość odmieni nie tylko jego los, ale także losy królestwa, a nawet całego świata. Kolejnymi tytułami kontynuującymi historią Vaelina Al Sorna są „Lord wieży” i „Królowa ognia”.

Po jakimś czasie, kiedy powieści Ryana zbierały coraz więcej pozytywnych opinii, zaczęły interesować się nim wydawnictwa. Szybko zaproponowano mu kontrakt na wydanie całej trylogii Kruczy cień. W 2012 roku autor podpisał kontrakt z jedną z marek wydawniczych Penguin Books, Berkley Publishing Group. Powieści ukazały się drukiem kolejno w 2013, 2014 i 2015 roku.

Draconis Memoria

Drugą popularną serią Anthony’ego Ryana jest Draconis Memoria, w skład której wchodzą „Ogień przebudzenia”, „Legion płomienia”, „Cesarstwo popiołów”. Tym razem autor zabiera czytelników do świata fantasy z elementami steampunku. „Ogień przebudzenia” to opowieść o trójce bohaterów, których losy skrzyżowały się ze sobą. Każdy z nich musi postarać się powstrzymać nadciągającą wojnę. Claydon Torcreek to drobny złodziej i niezarejestrowany Błogosławiony. Błogosławionymi nazywa się tych, którzy potrafią korzystać z eliksirów wytwarzanych ze smoczej krwi. Bohater, po wcieleniu do służby w Protektoracie, zostaje wysłany na poszukiwanie legendarnych stworzeń. Lizanne Lethridge, szpieg i świetna zabójczyni, w czasie misji na wrogim terytorium musi stawić czoła zagrożeniu. Porucznik Corrick Hilemore pracuje na krążowniku Syndykatu tropiącym okrutnych rozbójników. Podczas eskapady załoga trafia na znacznie gorsze niebezpieczeństwo.

Pierwszy tom trylogii ukazał się w 2016 roku, kolejny w 2017, a powieść zamykająca Draconis Memoria została wydana w 2018 roku. W Polsce wszystkie trzy tytuły wydano nakładem Wydawnictwa Mag.

Książki Anthony’ego Ryana na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Anthony’ego Ryana „Cesarstwo popiołów”, „Legion płomienia” i „Lord wieży” w formie papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.