Antoni Libera Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Antoni Libera Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Antoni Libera jest polskim pisarzem, tłumaczem, krytykiem literackim, a także reżyserem teatralnym oraz znawcą twórczości Samuela Becketta. Jednym z największych osiągnięć Antoniego Libery jest przełożenie na język polski oraz wydanie wszystkich dzieł dramatycznych Samuela Becketta, a także części jego utworów prozatorskich, esejów i wierszy. Jest także autorem takich książek jak “Madame” czy “Niech się panu darzy”.

Antoni Libera - życie i twórczość

Urodzony 19 kwietnia 1949 roku w Warszawie Antoni Libera jest synem historyka literatury Zdzisława Libery. Pisarz ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, a w 1984 roku uzyskał tytuł doktora w Polskiej Akademii Nauk. W latach 80. XX wieku był współpracownikiem Komitetu Obrony Robotników oraz Komitetu Samoobrony Społecznej “KOR”. W okresie między 1988 a 1993 roku Libera był współredaktorem czasopisma “Puls”, a w latach 1996-2001 - kierownikiem literackim Teatru Dramatycznego w Warszawie. Pisarz jest członkiem polskiego PEN Clubu, a także Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz amerykańskiego Samuel Beckett Society. Antoni Libera został uhonorowany za swoją twórczość licznymi wyróżnieniami, między innymi Nagrodą “Literatury na Świecie” (2005), a także nominacją do Nagrody Literackiej Nike. Jego książka “Godot i jego cień” została nominowana do nagrody im. Jana Michalskiego i znalazła się w finale Nagrody Angelus. Jako reżyser teatralny Antoni Libera zrealizował około trzydziestu spektakli, w których zagrali między innymi Zbigniew Zapasiewicz, Maja Komorowska, Adam Ferency, Tadeusz Łomnicki, Andrzej Seweryn czy Zbigniew Zamachowski. Na polu translatorskim Libera przełożył nie tylko twórczość Becketta, ale także “Salome” Oscara Wilde’a czy Sofoklesa. Nowy przekład “Makbeta” Williama Szekspira jest właśnie jego autorstwa - podobnie jak liczne libretta operowe, między innymi “Król Ubu” i “Czarna maska” Krzysztofa Pendereckiego.

“Madame” Antoniego Libery

W 1998 roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazało się dzieło prozatorskie autorstwa Antoniego Libery, która jest pełnym ironii portretem samego autora z czasów jego młodości, która przypadła na schyłek lat 60. Narrator snuje opowieść o okresie nauki, a przede wszystkim fascynacji znacznie od niego starszą, a przy tym piękną i tajemniczą kobietą, która uczyła go francuskiego. Równocześnie “Madame” to opowieść o marzeniach i wierze, a przy tym rozliczenie z okresem PRL. Powieść ta została nominowana do Nagrody Literackiej Nike, jak również otrzymała Nagrodę im. Andrzeja Kijowskiego oraz Główną Nagrodę pierwszej edycji konkursu Wydawnictwa Znak. Jej nakład w ciągu kilkunastu lat przekroczył sto tysięcy egzemplarzy - została także przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków. W 2002 roku “Madame” Libery znalazła się w finale irlandzkiej IMPAC Dublin Literary Award, doczekała się również wznowienia wydania w roku 2021.

Antoni Libera - “Godot i jego cień”

Niezwykły znawca twórczości Samuela Becketta, Antoni Libera, w swojej książce “Godot i jego cień” snuje autobiograficzną opowieść o swojej fascynacji tym twórcą, który pozostaje równocześnie jednym z najbardziej tajemniczych pisarzy XX wieku. “Godot i jego cień” przedstawia historię zamiłowania dziełami i osobą Becketta. Narrator przemieszcza się między Warszawą, Nowym Jorkiem a Londynem i Paryżem, by tropić ślady pisarza. To w tej podróży dochodzi do niezwykłego spotkania, w którym stawką staje się jednak coś innego niż miłość. “Godot i jego cień” Antoniego Libery szukają odpowiedzi na fundamentalne pytanie - jaki jest sens życia?

Książki Antoniego Libery w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was zarówno książki autorstwa Antoniego Libery, jak i jego tłumaczenia klasyki światowej literatury. Znajdziecie tu zatem zarówno “Tragedie” Sofoklesa, “Dymitra” Friedricha Schillera czy “Eleutherię” Samuela Becketta, jak i autorskie “Madame”, “Godot i jego cień” lub “Niech się panu darzy”. Twórczość Libery dostępna jest jako książki papierowe lub ebooki.

Co znajdziesz w kategorii: Sport i Rekreacja

Literatura oscylująca wokół tematu sportu oraz rekreacji porusza zagadnienia wielu form ludzkiej aktywności, wpływającej na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Większość książek znajdujących się w tej kategorii to biografie najsłynniejszych sportowców oraz ludzi, którzy zmienili oblicze sportu. Z uwagi na dużą popularność piłki nożnej w Polsce znaczna część biografii jest poświęcona piłkarzom, takim jak Robert Lewandowski, Gareth Bale, Christiano Ronaldo czy David Villa. Obecne są tu również pozycje opowiadające historię niemieckiego futbolu czy też „Futbonomia” Simona Kupera i Stefana Szymańskiego pozwalająca spojrzeć na piłkę nożną z zupełnie innej perspektywy. Oprócz życiorysów piłkarzy w kategorii „Sport” znajdują się również biografie takich czempionów jak legenda snookera Steve Davis, najsłynniejszy koszykarz Michael Jordan oraz jeden z najdroższych pięściarzy na świecie Floyd Mayweather. Nie zabrakło tu również wielu znakomitych pozycji z literatury szachowej, w tym cenionych podręczników przeznaczonych do treningu tej skomplikowanej oraz wymagającej gry. Oprócz biografii sportowców czy podręczników przybliżających technikę danego sportu w obrębie tej kategorii mieszczą się również książki na temat diety podczas treningu („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Można tu znaleźć również wiele sportowych ciekawostek, na przykład książkę „Sportowa Warszawa przed I wojną światową” Łukasza Jabłońskiego, która przybliża sportowe życie dawnej stolicy, przedstawiając najpopularniejszych ówcześnie sportowców i najczęściej uprawiane dyscypliny.