Artur Nowak Moda i styl - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Artur Nowak Moda i styl - książki, ebooki i audiobooki

Artur Nowak urodził się w 1974 roku. To polski adwokat, reportażysta specjalizujący się w sprawach karnych, autor książek. Przez wiele lat swojej działalności Nowak reprezentował osoby pokrzywdzone przez księży. Wielokrotnie zeznawał w procesach przeciwko oskarżonym o dokonanie czynów pedofilskich czy molestowanie seksualne.

Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos

Efektem zainteresowań i pracy Nowaka jest książka „Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos”, którą napisał wspólnie z żoną Małgorzatą Szewczyk-Nowak. Książka ukazała się w 2018 roku nakładem wydawnictwa Krytyka Polityczna. To wstrząsająca i wyjątkowa publikacja, w której głos otrzymały ofiary pedofilii i molestowania seksualnego. Poszkodowani opowiadają o tym, jak byli manipulowani, wykorzystywani, szantażowani i dręczeni przez księży katolickich. Księży, którzy wykorzystywali swoją pozycję, renomę, majątek i autorytet do tego, by wymuszać na ofiarach różnego rodzaju karane czynności. „Żeby nie było zgorszenia” to książka pełna opisów przemocy seksualnej, poniżenia, a niekiedy nawet tortur. Jednak od samych opisów zbrodni bardziej przeraża bezkarność katów i sprawców. Dla wielu księży jedyną nauczką za bestialstwo było przeniesienie do innej parafii. Nowak odkrywa wstrząsającą nić zależności i wzajemnej pomocy polskich księży, dzięki którym przez wiele lat zbrodnie nie wychodzą na jaw. Dla wielu bohaterów książki rozmowa z Nowakiem jest pierwszym aktem na trudnej drodze do poradzenia sobie z traumą z przeszłości. Niektórzy po raz pierwszy zdecydowali się opowiedzieć o swoich dramatycznych doświadczeniach.

Kroniki opętanej

W 2018 roku ukazała się również pierwsza powieść Nowaka – „Kroniki opętanej”. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o dziewczynie, która na skutek rodzinnej tragedii trafia pod opiekę ultrakonserwatywnych babci i wuja. Jej nowi opiekunowie nie rozumieją tego, że dziewczyna mierzy się z traumą. W związku z jej dziwnym zachowaniem kierują się do „specjalisty” – znajomego księdza egzorcysty. W „terapiach” pomaga mu trzech osiłków. Dziewczyna została szybko „zdiagnozowana” – opętał ją Szatan. Opowieść Nowaka jest wstrząsająca. W Polsce coraz więcej dzieci mierzy się z zaburzeniami psychicznymi, ale zamiast profesjonalnej pomocy, otrzymują „opiekę” lokalnych egzorcystów. „Kroniki opętanej” to wyjątkowo realistyczna powieść, w której autor pokazuje, jak mógłby wyglądać świat rządzony przez księży.

W 2018 roku ukazała się również książka „Dzieci, które gorszą”, którą wydała Krytyka Polityczna. To zbiór opowieści ludzi uwikłanych w relacje z księżmi. Niektórzy bohaterowie książki świadomie związali się z duchownym, niektórzy zostali do tego zmuszeni. Nowak pisze o partnerach, dzieciach i ofiarach księży, którzy opowiadają o trudnej i często niemożliwej do zakończenia relacji.

W maju 2019 roku ukazała się książka „Duchowni o duchownych”, w której Nowak rozmawia z byłymi księżmi o tym, dlaczego postanowili odejść z Kościoła. To także opowieść o sekretnym życiu duchownych, o momentach, w których księża zostają sami ze sobą. To książka o dylematach moralnych, z jakimi na co dzień muszą zmagać się. Mowa tu nie tylko o największych problemach jak pedofilia, molestowanie czy defraudacja pieniędzy. Artur Nowak podjął temat problemów, z jakimi księża muszą się mierzyć – homoseksualizmem, problemami psychicznymi, alkoholizmem i różnego rodzaju uzależnieniami. W swojej książce Nowak pisze dużo o emocjonalności księży, o ich uczuciach, a zatem o ukrywanych przed światem związkach czy dzieciach.

W 2019 roku, nakładem Wydawnictwa Od Deski Do Deski, ukazała się powieść, którą Artur Nowak napisał wspólnie z Mariuszem Zielke. To opowieść inspirowana życiorysami autorów. Bohaterem „Zła” jest wzięty adwokat Tomasz Mauer, który po wielu życiowych zakrętach przeprowadza się z rodziną do niewielkiego miasteczka. Na prowincji chciał odnaleźć ciszę i spokój. Okazuje się jednak, że miejscowość nie jest wolna od układów. Bohater szybko zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę przez miejscowego oligarchę Szymurę. Mauer otrzymuje zadanie zbadania sprawy Jana Wiśniaka, pacjenta miejscowego szpitala dla chorych psychicznie. Adwokat musi znaleźć odpowiedź na pytanie, gdzie czai się zło.

Artur Nowak był jednym z najważniejszych bohaterów filmu dokumentalnego braci Sekielskich pt. „Tylko nie mów nikomu”, w którym autorzy poruszyli temat pedofilii w kościele katolickim w Polsce. Nowak wystąpił w roli eksperta – adwokata ofiar, prawnika pomagającego w rozwiązywaniu spraw dotyczących wykorzystywania seksualnego przez księży. Ponadto Nowak wypowiadał się jako osoba, która miała kontakt z przeszło setką pokrzywdzonych. Dzięki jego obecności w dokumencie materiał zyskał na wiarygodności. Artur Nowak wyznał, że w ciągu dwudziestu czterech godzin od premiery filmu, zgłosiło się do niego kilkadziesiąt ofiar księży pedofilów z prośbą o pomoc i rozmowę.

W 2021 roku ukazała się książka Artura Nowaka i Marka Sekielskiego pt. „Ogarnij się, czyli jak wychodziliśmy z szamba”. Autorzy udowadniają, że nia ma sytuacji bez wyjścia. Ich książka dowodzi też, że uzależnieni bardzo często wcale nie wyglądają jak żule z opuchniętymi twarzami. Dobrze wyglądający dyrektor, kierownik, aktor, prawnik czy lekarz, który pije drogie alkohole, może być tak samo uzależniony. Jedyną różnicą jest fakt, że im się lepiej układa. Nie zmienia to jednak faktu, że ich nałóg ma potworny wpływ na najbliższe otoczenie, szczególnie rodzinę. Artur Nowak i Marek Sekielski w szczerej do bólu książce rozmawiają o „trwaniu w życiu”. Głównym tematem jest tutaj uzależnienie, które prowadzi do skraju przepaści. Nie liczy się nic. Ani praca, ani rodzina, ani przyszłość. Najważniejsze, żeby zdobyć alkohol i się napić. „Ogarnij się, czyli jak wychodziliśmy z szamba” to także książka o wychodzeniu z nałogu, leczeniu i krętej drodze prowadzącej do tego, by odnaleźć sens życia.

Książki Artura Nowaka na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Artura Nowaka w formie ebooka i papierowej. Dostępne są tytuły „Kroniki opętanej”, „Żeby nie było zgorszenia”, „Ogarnij się, czyli jak wychodziliśmy z szamba”, „Zło” oraz „Dzieci, które gorszą”.

Co znajdziesz w kategorii: Moda i styl

Zdanie na temat nowo poznanej osoby wyrabiamy sobie na podstawie pierwszego wrażenia w zaledwie kilka sekund i waży ono na całej naszej przyszłej relacji z tą osobą. Dlatego współcześnie dużą rolę w naszym życiu odgrywa moda i styl, niezwykle ważne jest dla nas to, jak postrzegają nas inni. Dla wielu osób moda jest sposobem na wyrażenie siebie, pokazanie własnego stylu, sposobu życia, tego, co się lubi. Moda staje się zabawą i przyjemnością. Nadal są jednak osoby, które gubią się w ciągle zmieniających się trendach, osoby, dla których moda jest wyzwaniem. Książki w kategorii „Moda i styl” są przeznaczone zarówno dla laików, jak i znawców mody. Odnaleźć tu więc możemy książkę Marii Młyńskiej „Warsztaty stylu”, w której autorka pomaga w odkrywaniu własnego stylu, zgodnego z charakterem i osobowością, „Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu” Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu, czyli najpopularniejszej youtuberki makijażowej w Polsce, „Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji”, w której Cho Charlotte zdradza sekrety kompleksowej pielęgnacji cery od dawna praktykowanej przez Koreanki, a także „Ja nie mogę być modelką?” znanej dziennikarki i prezenterki telewizyjnej Doroty Wellman, która dzieli się radami i myślami na temat mody i kobiecości. Oczywiście moda nie jest tematem zarezerwowanym tylko dla kobiet, dlatego w kategorii „Moda i styl” znajdziemy również propozycje dla panów, m.in. książkę Łukasza Kielbana „Mężczyzna z klasą”, w której autor daje rady na temat współczesnej elegancji i dobrych manier, „Na ostro i pod włos” Rafała Janty, gdzie znajduje się wszystko to, co nowoczesny mężczyzna powinien wiedzieć o goleniu i zaroście, oraz „Rzeczowo o męskiej modzie” Michała Kędziora z praktycznymi poradami, wskazówkami i ciekawostkami na temat ubioru.