Barbara Kosmowska Nauki ścisłe i Medycyna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Barbara Kosmowska Nauki ścisłe i Medycyna - książki, ebooki i audiobooki

Barbara Kosmowska to polska filolożka, pisarka i poetka tworząca zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Większość jej twórczości przeznaczona jest jednak dla dzieci i młodzieży. Dla nich tworzy także słuchowiska radiowe. Kosmowska jest laureatką licznych nagród oraz wyróżnień za swoją twórczość literacką, w tym za powieści „Buba”, „Teren prywatny” czy „Pozłacana rybka”. Ta ostatnia zdobyła między innymi nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY (ang. International Board on Books for Young People, Międzynarodowa Rada ds. Książek dla Młodzieży). „Pozłacana rybka” została także wyróżniona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Życie prywatne Barbary Kosmowskiej

Barbara Kosmowska urodziła się 24 stycznia 1958 roku w Bytowie. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończyła filologię polską. Przez jakiś czas pracowała w rodzinnej miejscowości jako nauczycielka języka polskiego. Później, w 1999 roku, na tej samej gdańskiej uczelni otrzymała tytuł doktora za pracę pt. „Pomiędzy dzieciństwem a dorosłością. O powieściopisarstwie Zofii Urbanowskiej”. Obecnie Kosmowska pracuje w Zakładzie Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii Pomorskiej w Słupsku. Jest także kuratorem społecznym oraz radną w rodzinnym Bytowie, współpracuje także z czasopismem „Guliwer”. Prywatnie Barbara Kosmowska jest mężatką oraz matką dwóch córek.

Kariera literacka Barbary Kosmowskiej – „Buba”

Barbara Kosmowska debiutowała literacko jako licealistka jeszcze w latach 70. XX wieku na łamach czasopisma „Na przełaj”. Lata 80. przyniosły jej wiele nagród oraz wyróżnień w konkursach poetyckich. Debiut powieściowy Kosmowskiej przypadł na 2000 rok, kiedy to ukazała się jej książka „Głodna kotka”. Niedługo potem do księgarń trafiły kolejne książki jej autorstwa: „Teren prywatny”, „Prowincja”, „Gobelin” czy „Buba”. „Teren prywatny” zdobył pierwszą nagrodę w konkursie „Dziennik polskiej Bridget Jones” (zorganizowany przez Wydawnictwo Zysk i S-ka), a także znalazł się na liście bestsellerów czasopisma „Rzeczpospolita”. Z kolei „Buba” zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży zorganizowanym w 2002 roku przez wydawnictwa Muza oraz Media Rodzina. Książka ta opowiada o tytułowej Bubie, która wydaje się mieć absolutnie wszystko, co jest do szczęścia potrzebne: rodziców, dziadka, martensy, ukochane dżinsy i własny pokój. Nastoletnia Buba jednak walczy o więcej – o rodzinne szczęście. Bo jej do własnego szczęścia konieczne jest szczęście innych. I choć na jej głowę spada niemało problemów, wrodzony optymizm pomaga jej zawsze wyjść z nich cało. „Bubę” znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz ebook.

„Samotni.pl” Barbary Kosmowskiej

Jedną z najnowszych powieści Barbary Kosmowskiej są „Samotni.pl”. Opowiada ona historię Joanny, kobiety zdecydowanie rzucającej się w oczy. Burza rudych włosów, wojskowe spodnie i fioletowy szalik, trudno jej nie zauważyć. Mogłoby się wydawać, że już na pierwszy rzut oka wszystko się o niej wie, a jednak kobieta obok kolekcji płyt z muzyką rockową chowa pudełko z nigdy niewysłanymi listami do mamy. Z mamą związany jest także Wiktor, a jego znakiem rozpoznawczym jest znoszony angielski sweter będący jedyną pamiątką po rodzicielce, która w poszukiwaniu szczęścia wyjechała za granicę. Co wydarzy się, kiedy ta dwójka się spotka i połączy ich tęsknota za najbliższymi? Do czego posunie się Wiktor, by zdobyć pieniądze dla chorej babci, z którą mieszka? Czy z samotności da się wyleczyć? Te niełatwe kwestie Barbara Kosmowska porusza z wyczuciem, a przy tym z wielką pogodą ducha. „Samotnych.pl” z łatwością znajdziecie na Woblink.

Inne książki Barbary Kosmowskiej w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki czeka na Was wiele książek dla dzieci i młodzieży, wśród nich także wiele tytułów autorstwa Barbary Kosmowskiej. Znajdziecie tu „Tru Love Story”, „Niezłe ziółko”, „Gorzko”, „Niebieski autobus”, „Dziewczynę z parku” czy „Kolorowy szalik”.

Co znajdziesz w kategorii: Nauki ścisłe i Medycyna

W kategorii „Nauki ścisłe / Medycyna” znajdują się pozycje z dziedziny nauk matematycznych i przyrodniczych oraz medycznych. Do nauk przyrodniczych zalicza się m.in. fizykę, chemię, biologię, astronomię oraz nauki o Ziemi, takie jak geografia czy geofizyka. W skład nauk matematycznych wchodzą informatyka, matematyka oraz sztuczna inteligencja i robotyka. Coś dla siebie znajdą tu zarówno eksperci w danej dziedzinie, jak i zupełni laicy chcący bliżej poznać otaczający ich świat. To dla nich przeznaczone są takie książki jak „Latający cyrk fizyki”, w której autor Jearl Walker podaje przykłady, doświadczenia, ciekawostki, historyjki i fakty, a następnie wyjaśnia je na podstawie pojęć i praw fizyki, „Nie mamy pojęcia” Jorge’a Chama i Daniela Whitesona, którzy za pomocą zabawnych rysunków, infografik i humorystycznych wyjaśnień przedstawiają szereg pytań wciąż wprawiających naukowców w zakłopotanie, „Astrofizyka dla zabieganych” Neila deGrasse’a Tysona, gdzie możemy znaleźć odpowiedzi na intrygujące i poszerzające horyzonty pytania na temat natury przestrzeni i czasu oraz naszego miejsca we wszechświecie. Miłośnicy przyrody odnajdą tu trzy książki belgijskiego dramaturga i poety Maurice'a Maeterlincka – „Życie pszczół”, czyli prozę łączącą świat pszczelarski z nauką, filozofią i poezją, „Życie mrówek” oddające hołd niezwykle głębokiemu i gorącemu poczuciu macierzyństwa u mrówek, a także „Inteligencję kwiatów”, w której autor zwraca uwagę na najmniejsze elementy świata przyrody. Dla zainteresowanych medycyną serwis Woblink.com oferuje m.in. książkę „Leczenie bólu” Łukasza Wordliczka i Jana Dobrogowskiego, w której można poczytać o mechanizmach powstawania bólu, jego charakterze i rodzajach w różnych zespołach chorobowych, farmakologii oraz najnowszych metodach uśmierzania bólu, czy też publikacje z cyklu „Zioła w medycynie”, które są doskonałymi przewodnikami po terapiach uzupełniających.