Barbara Wachowicz Kolorowanki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Barbara Wachowicz Kolorowanki - książki, ebooki i audiobooki

Barbara Wachowicz, a właściwie Barbara Wachowicz-Napiórkowska, to polska reportażystka, biografka, fotograficzka, a także scenarzystka i publicystka. Wielu znana jest z napisanych przez siebie biografii wielkich Polaków.

Życie prywatne i kariera Wachowicz

Barbara Wachowicz urodziła się 18 maja 1937 roku w Warszawie, a wychowywała na Podlasiu, w dworku Krzymosze-Bajki. Jej rodzice byli żołnierzami 9. Podlaskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Mała Barbara dorastała więc w otoczeniu przepełnionym tradycjami AK oraz powstania warszawskiego. Wachowicz studiowała na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, a także w Studium Historii i Teorii Filmu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Wyszła za mąż za scenografa telewizyjnego i teatralnego, Józefa Napiórkowskiego. Teksty pisarki pojawiały się w takich czasopismach jak „Ekrany”, „Przekrój”, „Świat”, „Kontrasty” czy „Nasz Dziennik”.

Czytelniczkom i czytelnikom Barbara Wachowicz znana jest przede wszystkim jako autorka reportaży, opowieści i prac o życiu oraz twórczości takich polskich osobistości jak Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Henryk Sienkiewicz, Tadeusz Kościuszko czy Stefan Żeromski. Była ona także autorką różnorakich scenariuszy telewizyjnych i filmowych, audycji radiowych czy widowisk scenicznych, wśród nich między innymi „Wigilii polskich”. Autorka była również członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz ZAiKS. Zmarła 7 czerwca 2018 roku w Warszawie, gdzie została pochowana w Alei Zasłużonych na Powązkach.

Dzieła literackie Barbary Wachowicz

Liczne dzieła biograficzne, reportaże oraz prace zarówno zajmujących się twórczością znanych Polaków, jak również osobistości harcerskich stanowią bogaty dorobek literacki Barbary Wachowicz. „Wielcy twórcy. Moniuszko, Conrad, Szekspir i inni”, wydana nakładem Wydawnictwa Rytm, opowiada o wspomnianych w tytule Stanisławie Moniuszce, Josephie Conradzie, Williamie Szekspirze, a także o pałacu Makbeta, Edwardzie Griegu w Troldhaugen, Sigrid Undset w Lillehammer oraz o walkach Brygady Strzelców Podhalańskich w Narviku. Z kolei „Wielcy Polacy w Ojczyźnie, Szkocji, Italii, Szwajcarii” to historie Fryderyka Chopina, Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego, Norwida, Żeromskiego czy Conrada przebywających zarówno w Polsce, jak i w Szwajcarii, Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Lekko poprowadzone, a przy tym pięknie napisane opowieści przybliżają czytelniczkom i czytelnikom postaci znanych Polaków. Barbara Wachowicz zajmowała się także Polkami jak chociażby w książce „Bohaterki Powstańczej Warszawy. My musimy być mocne i jasne”, gdzie pisarka kreśli portrety osiemnastu kobiet walczących w powstaniu. Prezentuje losy między innymi Danuty Szaflarskiej i Aliny Janowskiej, a także kobiet mniej znanych, uczestniczek, łączniczek i komendantek powstania, w tym Lidii Markiewicz-Ziental, Haliny Dunin-Karwickiej, Danuty Zdanowicz-Rossmanowej czy Henryki Dziakowskiej-Zarzyckiej. Kobietami Barbara Wachowicz zajmuje się także w książce „Matki Wielkich Polaków”. Wśród sylwetek tych kobiet żyjących od XVII do XX wieku znajdują się chociażby Teofila z Daniłłowiczów Sobieska – matka Jana III Sobieskiego, Stefania z Cieciszowskich Sienkiewiczowa – matka Henryka Sienkiewicza, Józefa Kasprowiczowa – matka Jana Kasprowicza, Maria Kossakowa – matka Lilki Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Stefania z Zieleńczyków Baczyńska – matka Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Postaci te pokazane są w dużej mierze z perspektywy ich dzieci.

Poza książkami biograficznymi Barbara Wachowicz jest także autorką takich pozycji jak: „Filmowe przygody małego rycerza”, „Rudy, Alek, Zośka. Prawda o bohaterach Kamieni na szaniec”, serii „Siedziby wielkich Polaków”, „Ogród miłości” czy „Ciebie jedną kocham”. Znajdziecie je na Woblinku – podobnie jak inne książki biograficzne i gawędy o ważnych postaciach polskiej historii i kultury. Wszystkie w różnych, dogodnych formatach – książek papierowych, ebooków (epub, mobi) lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Kolorowanki

Kolorowanki dla dzieci to coś, co każdy zna, natomiast kolorowanki dla dorosłych to zjawisko, które pojawiło się w Polsce niedawno i od razu podbiło serca wielu osób. Kolorowanki te mają na celu odstresować zabieganego pracownika, sprawić, by się zrelaksował i oczyścił umysł. Według wielu psychologów kolorowanki dla dorosłych pomagają się uspokoić i skoncentrować, zmniejszają napięcie, poprawiają nasz nastrój i samoocenę, a także wspomagają kreatywność. Do tej niezwykle ciekawej formy terapii potrzebna jest tylko kolorowanka i coś do malowania – kredki, cienkopisy, flamastry. Zbiory kolorowanek najczęściej koncentrują się wokół wybranego tematu przewodniego, jak rośliny, zwierzęta, mandale. Kolorowanki są na ogół pełne zawijasów, geometrycznych kształtów, ornamentów czy szlaczków, które układają się w pewien wzór. Niektóre książeczki oferują wyłącznie gotowe rysunki, które należy wypełnić kolorem, samodzielnie dobierając barwy i odcienie, inne dają trochę więcej możliwości, np. miejsce na własne rysunki i teksty czy konkretne polecenia. Również formaty takich książek są różnorodne – od dużych, plakatowych formatów, aż do małych, kieszonkowych wydań, które z łatwością można zabrać ze sobą w podróż. W kategorii „Kolorowanki” w księgarni internetowej Woblink.com znaleźć możemy oczywiście pozycje dla dzieci: kolorowanki, kolorowanki z naklejkami, wyklejanki, łamigłówki, a wiele z nich z bohaterami ze znanych bajek jak „Kubuś Puchatek”, „Star Wars”, „Gdzie jest Nemo?” czy „Kraina lodu”. Kolorowanki dla dorosłych oferują nam wiele tematów, kolorować można artystyczne grafiki w „Pokonaj stres”, koty w „Milionie kotów” czy widoki w „Polskich krajobrazach”. Tematyka niektórych kolorowanek może nas zadziwić: „Podróż do krainy Szekspira” czy „Magia kolorowania. David Bowie Starman” to dość oryginalne propozycje, w innych znaleźć możemy postaci znane nam z filmów, jak „Świat Tolkiena do kolorowania” czy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, jeszcze inne oferują nam dodatkowe możliwości, np. w „Tajemnym świecie przyrody” dzięki specjalnej oprawie po skończonej pracy możemy z łatwością wyrwać kartę i oprawić ją lub podarować komuś bliskiemu.