Barbara Włodarczyk Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Barbara Włodarczyk Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Barbara Włodarczyk jest polską dziennikarką telewizyjną, a także autorką książek opisujących współczesną Rosję. Po ukończeniu studiów dziennikarskich Włodarczyk pracowała od 1985 roku w Telewizji Polskiej w redakcji publicystyki międzynarodowej. Od początku swojej działalności zajmuje się kwestiami związanymi z krajami byłego Związku Radzieckiego. W latach 2004-2009 Barbara Włodarczyk była korespondentką TVP w Moskwie. Na początku XXI wieku tworzyła także autorski cykl reportaży zatytułowany “Szerokie Tory”. Od 2013 roku jest autorką programu “Sąsiedzi” (TVP Info), a od 2019 prowadzi “Magazyn Ekspresu Reporterów” (najpierw TVP2, później TVP1).

Barbara Włodarczyk - “Nie ma jednej Rosji”

Pierwszym zbiorem reportaży Barbary Włodarczyk, który ukazał się w formie książkowej, było dzieło “Nie ma jednej Rosji”. Po raz pierwszy ukazało się w 2013 roku, a kolejna wersja została opublikowana w 2022 nakładem Wydawnictwa Literackiego. W swoich tekstach Włodarczyk pokazuje nie tylko Moskwę i związany z jej statusem stolicy styl życia. W “Nie ma jednej Rosji” znajdziemy nastolatki w czasie szkoleń w szkole kadetek, spotkamy dziewczynę porwaną w Dagestanie, a także milionera, który przeżył nagłe nawrócenie duchowe. Pozornie przeciętni mieszkańcy Rosji ukazują swoim życiem przemiany, jakie były udziałem tego kraju w ostatnich dwudziestu latach.

“Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin” Barbary Włodarczyk

Innym książkowym reportażem autorstwa Barbary Włodarczyk była “Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin. Reportaże z Rosji”. Tym razem dziennikarka próbuje dowiedzieć się, co tak naprawdę Rosjanie myślą o swoim prezydencie? Żeby to zrobić, Włodarczyk rusza zarówno na daleką Syberię, jak i wkracza na salony oligarchów. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu dobrze wie, z kim powinna rozmawiać i o co pytać, by poznać myśli, uczucia i sposób życia współczesnych Rosjan, a nade wszystko ich opinie o Władimirze Putinie i współczesnej Rosji. Sprzedawca figurek, kołchozowy kierowca czy szefowa fundacji pozwalają zobaczyć znacznie wyraźniej to, czego często brak w przekazach medialnych opowiadających o ich kraju.

Książki Barbary Włodarczyk w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was wszystkie wydane przez Wydawnictwo Literackie książki autorstwa Barbary Włodarczyk. Te i inne reportaże, także opowiadające o współczesnej Rosji, znajdziecie tutaj w formie ebooków, audiobooków lub książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).