Barbara Włodarczyk Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Barbara Włodarczyk Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Barbara Włodarczyk jest polską dziennikarką telewizyjną, a także autorką książek opisujących współczesną Rosję. Po ukończeniu studiów dziennikarskich Włodarczyk pracowała od 1985 roku w Telewizji Polskiej w redakcji publicystyki międzynarodowej. Od początku swojej działalności zajmuje się kwestiami związanymi z krajami byłego Związku Radzieckiego. W latach 2004-2009 Barbara Włodarczyk była korespondentką TVP w Moskwie. Na początku XXI wieku tworzyła także autorski cykl reportaży zatytułowany “Szerokie Tory”. Od 2013 roku jest autorką programu “Sąsiedzi” (TVP Info), a od 2019 prowadzi “Magazyn Ekspresu Reporterów” (najpierw TVP2, później TVP1).

Barbara Włodarczyk - “Nie ma jednej Rosji”

Pierwszym zbiorem reportaży Barbary Włodarczyk, który ukazał się w formie książkowej, było dzieło “Nie ma jednej Rosji”. Po raz pierwszy ukazało się w 2013 roku, a kolejna wersja została opublikowana w 2022 nakładem Wydawnictwa Literackiego. W swoich tekstach Włodarczyk pokazuje nie tylko Moskwę i związany z jej statusem stolicy styl życia. W “Nie ma jednej Rosji” znajdziemy nastolatki w czasie szkoleń w szkole kadetek, spotkamy dziewczynę porwaną w Dagestanie, a także milionera, który przeżył nagłe nawrócenie duchowe. Pozornie przeciętni mieszkańcy Rosji ukazują swoim życiem przemiany, jakie były udziałem tego kraju w ostatnich dwudziestu latach.

“Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin” Barbary Włodarczyk

Innym książkowym reportażem autorstwa Barbary Włodarczyk była “Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin. Reportaże z Rosji”. Tym razem dziennikarka próbuje dowiedzieć się, co tak naprawdę Rosjanie myślą o swoim prezydencie? Żeby to zrobić, Włodarczyk rusza zarówno na daleką Syberię, jak i wkracza na salony oligarchów. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu dobrze wie, z kim powinna rozmawiać i o co pytać, by poznać myśli, uczucia i sposób życia współczesnych Rosjan, a nade wszystko ich opinie o Władimirze Putinie i współczesnej Rosji. Sprzedawca figurek, kołchozowy kierowca czy szefowa fundacji pozwalają zobaczyć znacznie wyraźniej to, czego często brak w przekazach medialnych opowiadających o ich kraju.

Książki Barbary Włodarczyk w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was wszystkie wydane przez Wydawnictwo Literackie książki autorstwa Barbary Włodarczyk. Te i inne reportaże, także opowiadające o współczesnej Rosji, znajdziecie tutaj w formie ebooków, audiobooków lub książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).