Barbara Wysoczańska Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Barbara Wysoczańska Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Barbara Wysoczańska jest polską pisarką, a także historyczką, autorką takich powieści jak “Siła kobiet” czy “Rozdzieliła nas wojna”. Ta pasjonatka historii, dobrej literatury, muzyki i kina zadebiutowała w 2021 roku powieścią “Narzeczona nazisty” wydaną nakładem Wydawnictwa Filia. Od tego czasu tworzy kolejne historie rozgrywające się w XX wieku i skupiające się na kobiecych postaciach próbujących poradzić sobie z przeciwnościami właściwymi tym trudnym czasom.Na Woblinkowym blogu znajdziecie nie tylko wywiad z Barbarą Wysoczańską, ale także fragment jej powieści “Siła kobiet”.

Debiutancka “Narzeczona nazisty” Barbary Wysoczańskiej

W swojej pierwszej powieści Barbara Wysoczańska opowiada historię Polki Hani Wolińskiej, studentki germanistyki, która w końcu sierpnia 1938 roku próbuje wieść w miarę normalne życie jako dama do towarzystwa pewnej zamożnej niemieckiej hrabiny. Podczas jednego ze spotkań w posiadłości von Richterów w Monachium poznaje wnuka swojej pracodawczyni, hrabiego Johanna von Richtera. Wzajemna fascynacja obydwojga rozwija się równolegle z hitlerowskim nazizmem, który powoli obejmuje całe Niemcy, a następnie niechybnie rozlewa się po Europie. Hania zostaje narzeczoną Johanna i w tej roli wkracza na niemieckie salony, gdzie poznaje najwyższych przywódców III Rzeszy. Takiej okazji nie mogą przegapić polskie władze, które werbują Hanię do misji przekazywania im tajnych planów Hitlera. Zarówno Hania, jak i Johann zmuszeni są walczyć o swoją miłość, która przekracza wojenne barykady…

“Siła kobiet” Barbary Wysoczańskiej

W swojej drugiej książce Barbara Wysoczańska umieszcza swoją historię w dwudziestoleciu międzywojennym. Trzy różne kobiety i jeden mężczyzna - co zgotował im los? Jedna z nich to Rozalia Lubowidzka, młoda wdowa, która na nowo układa sobie życie po okresie małżeńskiego piekła. Pewnego dnia otrzymuje list z błaganiem o pomoc. Jej nadawczynią jest kochanka zmarłego męża Rozalii, która prosi za swoją córką. Równocześnie do Warszawy przybywa siostra dwóch szanowanych w tym czasie braci, Ada Lubowidzka, która chce zawalczyć o swoje wyższe wykształcenie. Wszystkie trzy bohaterki łączy postać Ignacego Lubowidzkiego, posła na Sejm II Rzeczypospolitej, który pewnej nocy zginął tragicznie w wyniku zamachu. Czy uda im się odwrócić swój los i pokonać przeszkody?

Barbara Wysoczańska - “Rozdzieliła nas wojna”

W najnowszej powieści Barbary Wysoczańskiej utracone marzenia, nadzieje i przerwane koleje losu splatają się z niegasnącą miłością i ciepłem ostatnich dni sierpnia 1939 roku. Jeszcze przez chwilę wydawało się, że wszystko jest możliwe, a nadmorskie kurorty tętniły życiem. Tylko nad Sopotem zawisła jakaś chmura, jakby napięcie w oczekiwaniu przed nieuchronną tragedią… Początek września zmienia wszystko, a plany i sny ustępują strachowi, cierpieniu i obawie o najbliższych. Czy w tych warunkach może nadal rozkwitać miłość, która nie podda się okrucieństwu wojny? Czy przetrwa pomimo otaczającego ją bólu?

Książki Barbary Wysoczańskiej w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was wszystkie wydane przez Wydawnictwo Filia książki autorstwa Barbary Wysoczańskiej. Dostępne są we wszystkich formatach - książek papierowych, ebooków lub audiobooków, a także pakietów składających się z poszczególnych dzieł.

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).