Barbara Wysoczańska Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Barbara Wysoczańska Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Barbara Wysoczańska jest polską pisarką, a także historyczką, autorką takich powieści jak “Siła kobiet” czy “Rozdzieliła nas wojna”. Ta pasjonatka historii, dobrej literatury, muzyki i kina zadebiutowała w 2021 roku powieścią “Narzeczona nazisty” wydaną nakładem Wydawnictwa Filia. Od tego czasu tworzy kolejne historie rozgrywające się w XX wieku i skupiające się na kobiecych postaciach próbujących poradzić sobie z przeciwnościami właściwymi tym trudnym czasom.Na Woblinkowym blogu znajdziecie nie tylko wywiad z Barbarą Wysoczańską, ale także fragment jej powieści “Siła kobiet”.

Debiutancka “Narzeczona nazisty” Barbary Wysoczańskiej

W swojej pierwszej powieści Barbara Wysoczańska opowiada historię Polki Hani Wolińskiej, studentki germanistyki, która w końcu sierpnia 1938 roku próbuje wieść w miarę normalne życie jako dama do towarzystwa pewnej zamożnej niemieckiej hrabiny. Podczas jednego ze spotkań w posiadłości von Richterów w Monachium poznaje wnuka swojej pracodawczyni, hrabiego Johanna von Richtera. Wzajemna fascynacja obydwojga rozwija się równolegle z hitlerowskim nazizmem, który powoli obejmuje całe Niemcy, a następnie niechybnie rozlewa się po Europie. Hania zostaje narzeczoną Johanna i w tej roli wkracza na niemieckie salony, gdzie poznaje najwyższych przywódców III Rzeszy. Takiej okazji nie mogą przegapić polskie władze, które werbują Hanię do misji przekazywania im tajnych planów Hitlera. Zarówno Hania, jak i Johann zmuszeni są walczyć o swoją miłość, która przekracza wojenne barykady…

“Siła kobiet” Barbary Wysoczańskiej

W swojej drugiej książce Barbara Wysoczańska umieszcza swoją historię w dwudziestoleciu międzywojennym. Trzy różne kobiety i jeden mężczyzna - co zgotował im los? Jedna z nich to Rozalia Lubowidzka, młoda wdowa, która na nowo układa sobie życie po okresie małżeńskiego piekła. Pewnego dnia otrzymuje list z błaganiem o pomoc. Jej nadawczynią jest kochanka zmarłego męża Rozalii, która prosi za swoją córką. Równocześnie do Warszawy przybywa siostra dwóch szanowanych w tym czasie braci, Ada Lubowidzka, która chce zawalczyć o swoje wyższe wykształcenie. Wszystkie trzy bohaterki łączy postać Ignacego Lubowidzkiego, posła na Sejm II Rzeczypospolitej, który pewnej nocy zginął tragicznie w wyniku zamachu. Czy uda im się odwrócić swój los i pokonać przeszkody?

Barbara Wysoczańska - “Rozdzieliła nas wojna”

W najnowszej powieści Barbary Wysoczańskiej utracone marzenia, nadzieje i przerwane koleje losu splatają się z niegasnącą miłością i ciepłem ostatnich dni sierpnia 1939 roku. Jeszcze przez chwilę wydawało się, że wszystko jest możliwe, a nadmorskie kurorty tętniły życiem. Tylko nad Sopotem zawisła jakaś chmura, jakby napięcie w oczekiwaniu przed nieuchronną tragedią… Początek września zmienia wszystko, a plany i sny ustępują strachowi, cierpieniu i obawie o najbliższych. Czy w tych warunkach może nadal rozkwitać miłość, która nie podda się okrucieństwu wojny? Czy przetrwa pomimo otaczającego ją bólu?

Książki Barbary Wysoczańskiej w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was wszystkie wydane przez Wydawnictwo Filia książki autorstwa Barbary Wysoczańskiej. Dostępne są we wszystkich formatach - książek papierowych, ebooków lub audiobooków, a także pakietów składających się z poszczególnych dzieł.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.