Beata Majewska Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Beata Majewska Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Beata Majewska to polska pisarka, tworząca przede wszystkim powieści obyczajowe oraz romanse. Publikuje zarówno pod swoim nazwiskiem, jak i pod pseudonimem Augusta Docher, pod którym to ukazała się jej debiutancka książka, “EPERU”. Urodzona w Gliwicach Majewska jest absolwentką Liceum Plastycznego w Bielsku Białej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Przez wiele lat pracowała jako księgowa, a po pracy zajmowała się stylizacją paznokci oraz prowadzeniem własnego biznesu. Majewska w całości poświęciła się pisaniu w 2017 roku, po wydaniu kilku dobrze przyjętych powieści. Mieszka w podbeskidziej wiosce wraz z mężem, trójką dzieci oraz psem Hugonem.

Książki Majewskiej pod pseudonimem Augusta Docher

Pod pseudonimem Augusty Docher, Beata Majewska wydała swoją pierwszą, debiutancką serię “Wędrowcy”, zaliczaną do literatury młodzieżowej. Składają się na nią trzy książki: “EPERU” (2015), “HABBATUM” (2016) oraz “BATAWE” (2018). W pierwszej części poznajemy Annę Wilk, z pozoru zwyczajną nastolatkę, która właśnie wchodzi w dorosłe życie. Wybiera się na studia artystyczne w Londynie, gdzie od wielu lat mieszka z matką i serdeczną przyjaciółką Wiką. Na zakończenie szkoły mamy dziewczyn szykują im niespodziankę - wyjazd do Francji. Akurat wtedy, nieopodal ich miejsca pobytu, odbywać się będzie festiwal filmowy w Cannes. Wiki kocha się w popularnym aktorze, Leo Blacku, nie spocznie więc, póki nie dostanie jego autografu. Wydarzenia w Cannes wstrząsają życiem Anny, kiedy Leo niespodziewanie prosi ją o spotkanie. Rodzi się między nimi uczucie - tyle że Leo należy do Wędrowców, ludzi odradzających się w nowych wcieleniach. Jak potoczą się ich losy? Historia Anny, Leo, Wiki oraz innych bohaterów pełna jest niespodziewanych niebezpieczeństw i pozwala wejść w świat, o którym dotychczas nie miało się pojęcia.

Pod tym pseudonimem Beata Majewska opublikowała jeszcze kilka książek, między innymi “Anatomię uległości” (2016), “Kryształowe serca” (2017), “Cała ja” (2018), czy “Rozdroża” (2019). “Najlepszy powód, by żyć”, wydany przez Wydawnictwo Znak, był nominowany w plebiscycie serwisu Lubimy Czytać na Książkę Roku 2017 w kategorii literatura młodzieżowa.

Trylogia kwiatowa i trylogia owocowa Beaty Majewskiej

Po sukcesie książek wydanych jako Augusta Docher, Beata Majewska napisała kolejne powieści już pod własnym nazwiskiem. Składają się one na dwie serie - trylogię kwiatową oraz trylogię owocową. W pierwszej znajdują się “Konkurs na żonę”, “Bilet do szczęścia” oraz “Zdążyć z miłością”. W “Konkursie na żonę” młody krakowski prawnik, Hugo Hajdukiewicz, musi szybko się ożenić - jeśli nie zrobi tego przed trzydziestymi urodzinami, nie wypełni warunku z testamentu wuja. Wkrótce Hugo poznaje nieśmiałą studentkę, Łucję, która nieświadomie staje się częścią planu Żona. Jednak nie wszystko przebiega zgodnie z pomysłem Hugo, a i uczucia mają tu swoje plany. W “Bilecie do szczęścia” Majewska odwraca perspektywę. Poznajemy historię z punktu widzenia Łucji, która właśnie dowiedziała się, że prawnik, w którym jest bez pamięci zakochana, uwiódł ją dla spadku. Oszukana i wykorzystana, a do tego w ciąży, zamierza zerwać wszelkie kontakty z Hajdukiewiczem i wrócić do rodziny. Kiedy jednak jej chora babcia trafia do szpitala właśnie w Krakowie, Łucja postanawia zostać w mieszkaniu Hugona, dopóki starsza pani nie poczuje się lepiej. Tym samym Hugo, który odkrył, że naprawdę kocha Łucję, ma ostatnią szansę ją odzyskać. Trzeci tom serii kwiatowej, “Zdążyć z miłością”, opowiada historię Olgi, która zmagając się z chorobą i niepowodzeniami w miłości stara się za wszelką cenę nie pokazywać po sobie uczuć. Kiedy jednak poznaje Kamila, samotnego ojca wychowującego 8-letnią Faustynę i 4-letniego Maksa, odkrywa w sobie ogromne pokłady miłości.

“Konkurs na żonę” zdobył najwięcej głosów czytelników w plebiscycie serwisu Granice.pl na najlepsze książki na lato 2017.

Trylogia owocowa rozpoczyna się od książki “Moja twoja wina” Majewska opowiada historię Urszuli, która przyłapała męża na zdradzie. Kobieta zostawia go i postanawia zamieszkać w zrujnowanym wiejskim domu, który odziedziczyła po przyszywanej ciotce. Zbolałej kobiecie pomagają przyjaciółka oraz sąsiadka - mąż zaczyna ją bowiem w dodatku wykorzystywać finansowo. Wtedy na horyzoncie pojawia się Michał Żuk - w pierwszej chwili konkurent biznesowy, jednak już za moment człowiek ratujący Urszulę z każdej opresji. Niestety skrywa on tajemnice, które mogą znacząco wpłynąć na powoli rozkwitający związek… Ostatnia część trylogii owocowej Beaty Majewskiej to “Zapisane w chmurze”. Magda ma już dość swojego narcystycznego i nieustannie zajętego męża, który zdaje się w ogóle jej nie zauważać. Postanawia wyjechać na samotną wycieczkę do Rumunii. Już na miejscu okazuje się, że osoba, którą wynajęła w charakterze przewodnika to nie Julia, lecz przystojny Iulian. Magda w pierwszej chwili chce zrezygnować, ale koniec końców wyruszają razem w podróż, podczas której rodzi się między nimi uczucie. Wtedy jednak o Magdzie przypomina sobie jej mąż - Julian nie zamierza jednak odpuścić i ukrywa jego list z przeprosinami. Przed Magdą trudne wybory...

Zarówno dzieła Augusty Docher, jak i Beaty Majewskiej znajdziesz w ebookach, audiobookach oraz książkach papierowych na Woblinku.

Co znajdziesz w kategorii: Kultura, Sztuka, Design

W kategorii „Kultura / Sztuka / Design” znajdują się książki, podręczniki, monografie, albumy i reportaże poświęcone głównie filmowi, teatrowi i innym ciekawym elementom kultury. Wśród książek i e-booków z tej kategorii znajdują się wywiady z aktorami, reżyserami, pisarzami i projektantami, zapiski z ich podróży, pamiętniki i wspomnienia. Punktem łączącym wszystkie pozycje są szeroko pojęte kultura i sztuka. Dlatego znajdą tutaj coś dla siebie zarówno fani malarstwa, sztuk wizualnych, teorii kultury, jak i miłośnicy książek ogólnie podejmujących tematykę twórczości artystycznej. Z pozycji dotyczących kina warto wyróżnić książki wydawnictwa słowo/obraz terytoria poświęcone różnym gatunkom i zagadnieniom filmowym – między innymi „Kino bezpośrednie”, „Seks na ekranie”, „Polska szkoła animacji”, „Historia myśli filmowej”, „Kino włoskie”, „Kino nieme” itp. Interesujące książki proponuje także Instytut Studiów nad Sztuką Świata, pod którego szyldem ukazały się między innymi publikacje o historii Japonii, malarstwie Luciana Freuda, sztuce ubioru, Oriencie, średniowieczu czy rzeźbie. Z kolei tematykę okołoliteracką podejmuje krakowska Korporacja Ha!art, dzięki której czytelnicy mogą poznać „Życie literackie w Krakowie”, „Krótką historię kuratorstwa”, „Literaturę polską po 1989 roku w świetle teorii Pierre'a Bourdieu” czy „Nowe formy opowieści”. Jednym z czołowych wydawców specjalizujących się w książkach o designie jest inne krakowskie wydawnictwo – Karakter. Pod ich szyldem ukazały się między innymi książki o polskiej sztuce krytycznej, Bauhausie, polskiej szkole ilustracji, architekturze czy projektowaniu oraz o tym, jak uczyć designu.