Bernard Cornwell Poradniki Edukacja, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Bernard Cornwell Poradniki Edukacja, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Bernard Cornwell jest brytyjskim pisarzem, autorem thrillerów i powieści historycznych, z których najbardziej znanymi pozostają historie przygód angielskiego żołnierza Richarda Sharpe’a. Jego książki pełne są militarnych opisów, za których mistrza uchodzi. W powieściach historycznych Cornwella fakty z przeszłości przeplatają się z umiejętnie dopasowaną do nich fikcją. Wśród najpopularniejszych historycznych dzieł tego Brytyjczyka znajdziemy między innymi „Trylogię Świętego Graala” („Hallequin”, „Wagabunda” i „Heretyk”) czy „Trylogię Arturiańską” („Zimowy monarcha”, „Nieprzyjaciel Boga” i „Excalibur”). W 2006 roku Bernard Cornwell został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego.

Początki kariery Bernarda Cornwella

Cornwell urodził się w Londynie w 23 lutego 1944 roku. Jego matka była Angielką, a ojciec kanadyjskim lotnikiem. Jeszcze w dzieciństwie został adoptowany przez angielską rodzinę i swoją karierę zaczynał jako dziennikarz telewizji BBC. Kiedy jednak zakochał się w Amerykance, wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Nie uzyskał tam pozwolenia na pracę. W efekcie Cornwell, by podjąć się zajęcia, które nie wymagało posiadania tamtejszej zielonej karty, zajął się pisaniem.

Cykl książek o Richardzie Sharpe

Najbardziej znanym bohaterem powieści autorstwa Bernarda Cornwella pozostaje angielski żołnierz Richard Sharpe, którego przygody rozgrywają się w czasach napoleońskich. Jak dotąd w tym cyklu ukazało się dwadzieścia jeden powieści i trzy zbiory opowiadań, z czego na język polski przetłumaczono siedem. Są to: „Tygrys”, „Triumf”, „Forteca”, „Trafalgar”, „Łupy”, „Strzelcy” i „Spustoszenie”. Książki te zostały sprzedane na całym świecie w ponad 10 milionach egzemplarzy. Początkowo Cornwell zakładał, że napisze jakieś dziesięć, może jedenaście części serii, jednak popularność Sharpe’a oraz prośby czytelników sprawiły, że powstało ich znacznie więcej. Powieści obejmują najpierw przygody żołnierza w Europie, później cofają się w czasie do pobytu Sharpe’a w Indiach. Cykl ten doczekał się także ekranizacji. W latach 90. XX wieku telewizja ITV plc wyprodukowała 15 filmów, w których główną rolę grał Sean Bean.

„Wojny Wikingów”

Zachęcony sukcesem powieści o Richardzie Sharpe Bernard Cornwell stworzył inne cykle historyczne. Jednym z nich są „Wojny Wikingów”, na który składa się trzynaście tomów. Są to: „Ostatnie królestwo”, „Zwiastun burzy”, „Panowie Północy”, „Pieśń miecza”, „Płonące ziemie”, „Śmierć królów”, „Pogański pan”, „Pusty tron”, „Wojownicy burzy”, „Strażnik ognia”, „Wojna Wilka”, „Miecz królów” oraz „Pan wojny”. „Wojny Wikingów” opowiadają historię Uhtreda z Babbanburga i rozgrywają się w Anglii w wieku IX. Uhtred został jako dziecko wzięty do niewoli i patrzył na śmierć swojego ojca, ealdormana Northumbrii, w bitwie. Dorastając w obozie wroga, jarla Ragnara, uczy się jego zasad i sposobów działania, a z czasem staje się niezwyciężonym wojownikiem. Pewnego dnia musi stanąć przed wyborem: pozostać po stronie Wikingów, z którymi się wychował, czy poprzeć Sasów, którzy zmierzają do pokonania najeźdźców? Wszystkie tomy „Wojen Wikingów” Bernarda Cornwella zostały wydane w wydane przez Wydawnictwo Otwarte i czekają na Was na Woblink w formie książek papierowych i ebooków.

„Trylogia Arturiańska”

Kolejnym udanym mariażem pomiędzy historią a fikcją autorstwa Bernarda Cornwella jest „Trylogia Arturiańska”. Składają się na nią „Zimowy monarcha”, „Nieprzyjaciel Boga” i „Excalibur”. Osadzona w znanych realiach legend Arturiańskich historia rozpoczyna się w momencie śmierci króla Brytanii, Uthera, który nie ma następcy. Jego państwo ogarnia chaos i ciągłe wewnętrzne podziały. Jakby tego było mało, saskie armie szykują się na podbój Brytanii. Jedyną osobą, która jest w stanie zapobiec całkowitemu upadkowi tego kraju jest Artur. Uzbrojony w dar od Merlina, wyjątkowy miecz Excalibur, walczy nie tylko z najeźdźcami, przeciwnikami wśród Brytów, ale także z uczuciami do pięknej Ginewry. „Trylogia Arturiańska” Bernarda Cornwella czeka na Was na Woblink jako książka papierowa, ebook lub audiobook.

Inne książki Bernarda Cornwella w księgarni internetowej Woblink

Oprócz powieści składających się na cykle o Richardzie Sharpe, „Wojny Wikingów” oraz „Trylogia Arturiańska” na Woblink znajdziecie także inne tytuły autorstwa Bernarda Cornwella. Jest wśród nich na przykład „Łotr”. To historia Paula Shanahana, Amerykanina o irlandzkich korzeniach i jego zmagań w czasie, gdy Saddam Hussein zaatakował Kuwejt w sierpniu 1990 roku. Książki Bernarda Cornwella, jak również inne światowe bestsellery z gatunki thrillerów i powieści historycznych, czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Poradniki Edukacja, Hobby

W kategorii „Poradniki / Edukacja / Hobby” znajdują się książki przeznaczone dla młodzieży, zawierające zbiory porad, sugestii, tricków czy zabiegów mających pomóc nastolatkom podczas podejmowania konkretnych działań. Poradniki zawierają przede wszystkim liczne wskazówki oraz informacje z różnych dziedzin, na przykład samorozwoju czy seksualności. Oprócz poradników znaleźć tu również możemy publikacje skupiające się na kształceniu oraz procesie nauki dzieci i młodzieży. Książki z tej kategorii poświęcone są m.in. nauce języków obcych, ale także językowi ojczystemu i jego zasadom gramatycznym, mieszczą się tu również obszerne leksykony z najróżniejszych gałęzi wiedzy, słowniki, publikacje dotyczące różnych form wypowiedzi pisemnej czy testy ortograficzne. W kategorii „Poradniki / Edukacja / Hobby” umieszczone zostały także tytuły związane z zainteresowaniami i różnorodnymi sposobami spędzania wolnego czasu preferowanymi przez młodych ludzi, takimi jak gry, komputery i programowanie oraz wiele innych. Młodzi czytelnicy trafią tu na takie publikacje jak na przykład „Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać” Susan Cain, która uczy akceptować siebie takim, jakim się jest, „Wykłady profesora Niczego” Miecia Mietczyńskiego, czyli szaloną podróż przez epoki literackie, które są znacznie ciekawsze, niż mogłoby się wydawać, „Pożeracze mózgów” Wojciecha i Marka Wareckich, gdzie znaleźć możemy poważne tematy ubrane w młodzieżowy język. Zainteresowani nauką jezyka obcego znajdą w serwisie Woblink.com szeroką ofertę wydawnictwa Lingo specjalizującego się w tej dziedzinie, a także tytuły takie jak „Angielski w skojarzeniach. MemoSłówka 1” Krzysztofa Potyrały, czyli naukę języka na zasadzie skojarzeń z niezwykle zabawnymi i zapadającymi w pamięć ilustracjami.