Bernard Cornwell Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Bernard Cornwell Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Bernard Cornwell jest brytyjskim pisarzem, autorem thrillerów i powieści historycznych, z których najbardziej znanymi pozostają historie przygód angielskiego żołnierza Richarda Sharpe’a. Jego książki pełne są militarnych opisów, za których mistrza uchodzi. W powieściach historycznych Cornwella fakty z przeszłości przeplatają się z umiejętnie dopasowaną do nich fikcją. Wśród najpopularniejszych historycznych dzieł tego Brytyjczyka znajdziemy między innymi „Trylogię Świętego Graala” („Hallequin”, „Wagabunda” i „Heretyk”) czy „Trylogię Arturiańską” („Zimowy monarcha”, „Nieprzyjaciel Boga” i „Excalibur”). W 2006 roku Bernard Cornwell został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego.

Początki kariery Bernarda Cornwella

Cornwell urodził się w Londynie w 23 lutego 1944 roku. Jego matka była Angielką, a ojciec kanadyjskim lotnikiem. Jeszcze w dzieciństwie został adoptowany przez angielską rodzinę i swoją karierę zaczynał jako dziennikarz telewizji BBC. Kiedy jednak zakochał się w Amerykance, wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Nie uzyskał tam pozwolenia na pracę. W efekcie Cornwell, by podjąć się zajęcia, które nie wymagało posiadania tamtejszej zielonej karty, zajął się pisaniem.

Cykl książek o Richardzie Sharpe

Najbardziej znanym bohaterem powieści autorstwa Bernarda Cornwella pozostaje angielski żołnierz Richard Sharpe, którego przygody rozgrywają się w czasach napoleońskich. Jak dotąd w tym cyklu ukazało się dwadzieścia jeden powieści i trzy zbiory opowiadań, z czego na język polski przetłumaczono siedem. Są to: „Tygrys”, „Triumf”, „Forteca”, „Trafalgar”, „Łupy”, „Strzelcy” i „Spustoszenie”. Książki te zostały sprzedane na całym świecie w ponad 10 milionach egzemplarzy. Początkowo Cornwell zakładał, że napisze jakieś dziesięć, może jedenaście części serii, jednak popularność Sharpe’a oraz prośby czytelników sprawiły, że powstało ich znacznie więcej. Powieści obejmują najpierw przygody żołnierza w Europie, później cofają się w czasie do pobytu Sharpe’a w Indiach. Cykl ten doczekał się także ekranizacji. W latach 90. XX wieku telewizja ITV plc wyprodukowała 15 filmów, w których główną rolę grał Sean Bean.

„Wojny Wikingów”

Zachęcony sukcesem powieści o Richardzie Sharpe Bernard Cornwell stworzył inne cykle historyczne. Jednym z nich są „Wojny Wikingów”, na który składa się trzynaście tomów. Są to: „Ostatnie królestwo”, „Zwiastun burzy”, „Panowie Północy”, „Pieśń miecza”, „Płonące ziemie”, „Śmierć królów”, „Pogański pan”, „Pusty tron”, „Wojownicy burzy”, „Strażnik ognia”, „Wojna Wilka”, „Miecz królów” oraz „Pan wojny”. „Wojny Wikingów” opowiadają historię Uhtreda z Babbanburga i rozgrywają się w Anglii w wieku IX. Uhtred został jako dziecko wzięty do niewoli i patrzył na śmierć swojego ojca, ealdormana Northumbrii, w bitwie. Dorastając w obozie wroga, jarla Ragnara, uczy się jego zasad i sposobów działania, a z czasem staje się niezwyciężonym wojownikiem. Pewnego dnia musi stanąć przed wyborem: pozostać po stronie Wikingów, z którymi się wychował, czy poprzeć Sasów, którzy zmierzają do pokonania najeźdźców? Wszystkie tomy „Wojen Wikingów” Bernarda Cornwella zostały wydane w wydane przez Wydawnictwo Otwarte i czekają na Was na Woblink w formie książek papierowych i ebooków.

„Trylogia Arturiańska”

Kolejnym udanym mariażem pomiędzy historią a fikcją autorstwa Bernarda Cornwella jest „Trylogia Arturiańska”. Składają się na nią „Zimowy monarcha”, „Nieprzyjaciel Boga” i „Excalibur”. Osadzona w znanych realiach legend Arturiańskich historia rozpoczyna się w momencie śmierci króla Brytanii, Uthera, który nie ma następcy. Jego państwo ogarnia chaos i ciągłe wewnętrzne podziały. Jakby tego było mało, saskie armie szykują się na podbój Brytanii. Jedyną osobą, która jest w stanie zapobiec całkowitemu upadkowi tego kraju jest Artur. Uzbrojony w dar od Merlina, wyjątkowy miecz Excalibur, walczy nie tylko z najeźdźcami, przeciwnikami wśród Brytów, ale także z uczuciami do pięknej Ginewry. „Trylogia Arturiańska” Bernarda Cornwella czeka na Was na Woblink jako książka papierowa, ebook lub audiobook.

Inne książki Bernarda Cornwella w księgarni internetowej Woblink

Oprócz powieści składających się na cykle o Richardzie Sharpe, „Wojny Wikingów” oraz „Trylogia Arturiańska” na Woblink znajdziecie także inne tytuły autorstwa Bernarda Cornwella. Jest wśród nich na przykład „Łotr”. To historia Paula Shanahana, Amerykanina o irlandzkich korzeniach i jego zmagań w czasie, gdy Saddam Hussein zaatakował Kuwejt w sierpniu 1990 roku. Książki Bernarda Cornwella, jak również inne światowe bestsellery z gatunki thrillerów i powieści historycznych, czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.