Blanka Lipińska Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Blanka Lipińska Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Blanka Lipińska to polska autorka, celebrytka, która zadebiutowała kontrowersyjną powieścią erotyczną „365 dni”. Pochodzi z Puław, a po maturze kształciła się w studium kosmetycznym. Pracowała jako hipnotyzerka-terapeutka oraz menedżerka nocnych klubów w Sopocie. Od 2012 roku była również promotorką federacji KSW Ring Girls. W lutym tego roku ogłoszono, że Blanka Lipińska ma poprowadzić nowy program rozrywkowy w telewizji Polsat „Tylko jeden”.

Książki Blanki Lipińskiej

Blanka Lipińska zadebiutowała w 2018 roku powieścią „365 dni”, która została wydana nakładem wydawnictwa Edipresse Polska. Powieść Lipińskiej to połączenie erotyki i kryminału, pełne namiętności, brutalnego seksu oraz przemocy. Główna bohaterka Laura wyjeżdża razem z przyjaciółmi i chłopakiem na wakacje na słoneczną Sycylię. Drugiego dnia pobytu zostaje uprowadzona przez mafiosa, niesamowicie przystojnego i niebezpiecznego Massimo. Mafioso daje Laurze tytułowe 365 dni na to, aby go pokochała. Książka wkrótce po premierze podbiła listy bestsellerów i sprzedała się w nakładzie ponad 500 tysięcy egzemplarzy. Równie popularna okazała się druga część serii zatytułowana „Ten dzień”. Kontynuacja bestsellera opowiada o dalszych losach Laury i sycylijskiego gangstera. Powieścią zamykającą cykl jest „Kolejne 365 dni”, przez wiele fanek prozy Lipińskiej okrzyknięta najlepszą książką z serii. W 2019 roku tytuł ten został wybrany Bestsellerem Empiku 2019 w kategorii literatura obyczajowa.

Fenomen autorki „365 dni”

Od momentu ukazania się „365 dni” zarówno książka, jak i sama autorka regularnie pojawiają się w mediach. Lipińska udzieliła szeregu wywiadów, a jej media społecznościowe nieustannie wzbudzają zainteresowanie. Autorka jest znana z dystansu do siebie i swojej twórczości. Jej kontrowersyjne powieści przez jednych zostały przyjęte z ogromnym entuzjazmem, inni natomiast są w stosunku do Lipińskiej bardzo krytyczni. Jej powieści erotyczne są obecnie stawiane obok najpopularniejszych i najbardziej pikantnych tytułów z tego gatunku, takich jak „50 twarzy Greya” E. L. James czy seria „Braci Slater” L. A. Casey.

W 2020 roku do kin weszła ekranizacja debiutanckiej powieści Lipińskiej „365 dni” w reżyserii Barbary Białowąs. Tylko w pierwszym tygodniu od premiery film obejrzało przeszło milion widzów.

Wszystkie powieści Blanki Lipińskiej znajdziesz na Woblink.com ‒ zarówno w postaci książek papierowych, jak i ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.