Blanka Lipińska Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Blanka Lipińska Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Blanka Lipińska to polska autorka, celebrytka, która zadebiutowała kontrowersyjną powieścią erotyczną „365 dni”. Pochodzi z Puław, a po maturze kształciła się w studium kosmetycznym. Pracowała jako hipnotyzerka-terapeutka oraz menedżerka nocnych klubów w Sopocie. Od 2012 roku była również promotorką federacji KSW Ring Girls. W lutym tego roku ogłoszono, że Blanka Lipińska ma poprowadzić nowy program rozrywkowy w telewizji Polsat „Tylko jeden”.

Książki Blanki Lipińskiej

Blanka Lipińska zadebiutowała w 2018 roku powieścią „365 dni”, która została wydana nakładem wydawnictwa Edipresse Polska. Powieść Lipińskiej to połączenie erotyki i kryminału, pełne namiętności, brutalnego seksu oraz przemocy. Główna bohaterka Laura wyjeżdża razem z przyjaciółmi i chłopakiem na wakacje na słoneczną Sycylię. Drugiego dnia pobytu zostaje uprowadzona przez mafiosa, niesamowicie przystojnego i niebezpiecznego Massimo. Mafioso daje Laurze tytułowe 365 dni na to, aby go pokochała. Książka wkrótce po premierze podbiła listy bestsellerów i sprzedała się w nakładzie ponad 500 tysięcy egzemplarzy. Równie popularna okazała się druga część serii zatytułowana „Ten dzień”. Kontynuacja bestsellera opowiada o dalszych losach Laury i sycylijskiego gangstera. Powieścią zamykającą cykl jest „Kolejne 365 dni”, przez wiele fanek prozy Lipińskiej okrzyknięta najlepszą książką z serii. W 2019 roku tytuł ten został wybrany Bestsellerem Empiku 2019 w kategorii literatura obyczajowa.

Fenomen autorki „365 dni”

Od momentu ukazania się „365 dni” zarówno książka, jak i sama autorka regularnie pojawiają się w mediach. Lipińska udzieliła szeregu wywiadów, a jej media społecznościowe nieustannie wzbudzają zainteresowanie. Autorka jest znana z dystansu do siebie i swojej twórczości. Jej kontrowersyjne powieści przez jednych zostały przyjęte z ogromnym entuzjazmem, inni natomiast są w stosunku do Lipińskiej bardzo krytyczni. Jej powieści erotyczne są obecnie stawiane obok najpopularniejszych i najbardziej pikantnych tytułów z tego gatunku, takich jak „50 twarzy Greya” E. L. James czy seria „Braci Slater” L. A. Casey.

W 2020 roku do kin weszła ekranizacja debiutanckiej powieści Lipińskiej „365 dni” w reżyserii Barbary Białowąs. Tylko w pierwszym tygodniu od premiery film obejrzało przeszło milion widzów.

Wszystkie powieści Blanki Lipińskiej znajdziesz na Woblink.com ‒ zarówno w postaci książek papierowych, jak i ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.