Bogdan Lach Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Bogdan Lach Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Bogdan Lach to psycholog śledczy, biegły z zakresu psychologii, a przede wszystkim jeden z topowych polskich profilerów. Jest specjalistą w dziedzinie przestępstw związanych z użyciem przemocy i pierwszym polskim psychologiem śledczym, który zajął się profilowaniem kryminalistycznym. Bogdan Lach jest autorem publikacji „Profilowanie kryminalistyczne” będącej pierwszą polską monografią poświęconą pracy profilera, a także współautorem takich tytułów jak „Dzieciobójczynie”, „Zbrodnia niedoskonała” i „Motyw ukryty. Z archiwum profilera". Oprócz książek Lach ma na swoim koncie kilkadziesiąt artykułów z zakresu psychologii śledczej, które zostały opublikowane zarówno w polskich, jak i zagranicznych czasopismach.

Topowy polski profiler

Przyszedł na świat w 1976 roku. Ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim. Pracował jako funkcjonariusz Służby Więziennej, ekspert KWP w Bielsku Białej i koordynator Zespołu Psychologów KWP w Katowicach. Obecnie, już jako emerytowany, ale nadal czynny zawodowo podinspektor Policji, jest radcą Wydziału Kryminalnego w Katowicach. Dodatkowo na Uniwersytecie SWPS wykłada szereg przedmiotów związanych z kryminalistyką, takich jak między innymi profilowanie psychologiczne, psychologia śledcza, psychologia zeznań świadków i wyjaśnień podejrzanych. Prowadzi także zajęcia z działalności służb interwencyjnych.

Jako profiler stworzył kilkaset profili psychologicznych oraz kryminalistycznych nieznanych przestępców dopuszczających się różnych kategorii przestępstw i brał udział w przeszło stu sprawach kryminalnych. Od lat jest biegłym sądowym w zakresie psychologii. Za swoje niebagatelne osiągnięcia odznaczono go Złotym Krzyżem Zasługi i Odznaką Zasłużony Policjant. Lach jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego.

Książki Bogdana Lacha

>Bogdan Lach jest autorem jeden samodzielnej publikacji oraz współautorem trzech książek dotyczących tematów kryminalnych. Dodatkowo, wspólne z Motyw ukryty”. Obie książki są efektem współpracy profilera z autorką bestsellerowych powieści kryminalnych, Katarzyną Bondą.

Bogdan Lach i Katarzyna Bonda

Postać Bogdana Lacha przedarła się szturmem do mediów i świadomości szerokiej publiczności dzięki współpracy z Katarzyną Bondą. Pisarka na początku swojej kariery interesowała się niszowym ówcześnie tematem profilowania kryminalistycznego. Jeszcze jako dziennikarka postanowiła zgłosić się do Bogdana Lacha, aby dowiedzieć się więcej o pracy profilera. Już po pierwszym spotkaniu wiedziała, że bohaterka jej pierwszej powieści będzie profilerką. Tak narodziła się Sasza Załuska, główna postać cyklu „Cztery żywioły”. Współpraca Bondy i Lacha rozwijała się w ciągu kolejnych lat, a profiler niejednokrotnie pomagał pisarce w pracy nad jej powieściami. Wreszcie, w 2009 roku, Katarzyna Bonda i Bogdan Lach wydali swoją pierwszą wspólną publikację „Zbrodnia niedoskonała”.

„Zbrodnia niedoskonała” jest oparta na prawdziwych sprawach i zainteresuje zarówno profesjonalistów, jak i miłośników kryminałów. Na jej kartach pisarka i profiler pokazują, że nie ma czegoś takiego jak zbrodnia doskonała. Są tylko nieskuteczne organy ścigania, bezsilni policjanci czy źle zabezpieczone dowody. Udowadniają, że każda sprawa – nawet ta sprzed wielu lat – może znaleźć swój finał.

Kolejna wspólna książka Lacha i Bondy ukazała się w 2020 roku i nosi tytuł „Motyw ukryty. Z archiwum profilera”. To intrygujący reportaż kryminalny, w którym autorzy prowadzą czytelników przez kolejne etapy kryminalnego śledztwa i poszukiwań sprawców przestępstw. Od dowodów, przez demaskowanie tajemnic pozornie niewinnych osób, aż po dane wiktymologiczne.

Oba tytuły zostały wydane nakładem Wydawnictwa Muza i cieszą się popularnością nie tylko w formie papierowej, ale także elektronicznej (ebook, audiobook).

Książki Bogdana Lacha w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Bogdana Lacha we wszystkich formatach (ebook, audiobook i książka papierowa).

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).