Bogdan Lach II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Bogdan Lach II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Bogdan Lach to psycholog śledczy, biegły z zakresu psychologii, a przede wszystkim jeden z topowych polskich profilerów. Jest specjalistą w dziedzinie przestępstw związanych z użyciem przemocy i pierwszym polskim psychologiem śledczym, który zajął się profilowaniem kryminalistycznym. Bogdan Lach jest autorem publikacji „Profilowanie kryminalistyczne” będącej pierwszą polską monografią poświęconą pracy profilera, a także współautorem takich tytułów jak „Dzieciobójczynie”, „Zbrodnia niedoskonała” i „Motyw ukryty. Z archiwum profilera". Oprócz książek Lach ma na swoim koncie kilkadziesiąt artykułów z zakresu psychologii śledczej, które zostały opublikowane zarówno w polskich, jak i zagranicznych czasopismach.

Topowy polski profiler

Przyszedł na świat w 1976 roku. Ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim. Pracował jako funkcjonariusz Służby Więziennej, ekspert KWP w Bielsku Białej i koordynator Zespołu Psychologów KWP w Katowicach. Obecnie, już jako emerytowany, ale nadal czynny zawodowo podinspektor Policji, jest radcą Wydziału Kryminalnego w Katowicach. Dodatkowo na Uniwersytecie SWPS wykłada szereg przedmiotów związanych z kryminalistyką, takich jak między innymi profilowanie psychologiczne, psychologia śledcza, psychologia zeznań świadków i wyjaśnień podejrzanych. Prowadzi także zajęcia z działalności służb interwencyjnych.

Jako profiler stworzył kilkaset profili psychologicznych oraz kryminalistycznych nieznanych przestępców dopuszczających się różnych kategorii przestępstw i brał udział w przeszło stu sprawach kryminalnych. Od lat jest biegłym sądowym w zakresie psychologii. Za swoje niebagatelne osiągnięcia odznaczono go Złotym Krzyżem Zasługi i Odznaką Zasłużony Policjant. Lach jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego.

Książki Bogdana Lacha

>Bogdan Lach jest autorem jeden samodzielnej publikacji oraz współautorem trzech książek dotyczących tematów kryminalnych. Dodatkowo, wspólne z Motyw ukryty”. Obie książki są efektem współpracy profilera z autorką bestsellerowych powieści kryminalnych, Katarzyną Bondą.

Bogdan Lach i Katarzyna Bonda

Postać Bogdana Lacha przedarła się szturmem do mediów i świadomości szerokiej publiczności dzięki współpracy z Katarzyną Bondą. Pisarka na początku swojej kariery interesowała się niszowym ówcześnie tematem profilowania kryminalistycznego. Jeszcze jako dziennikarka postanowiła zgłosić się do Bogdana Lacha, aby dowiedzieć się więcej o pracy profilera. Już po pierwszym spotkaniu wiedziała, że bohaterka jej pierwszej powieści będzie profilerką. Tak narodziła się Sasza Załuska, główna postać cyklu „Cztery żywioły”. Współpraca Bondy i Lacha rozwijała się w ciągu kolejnych lat, a profiler niejednokrotnie pomagał pisarce w pracy nad jej powieściami. Wreszcie, w 2009 roku, Katarzyna Bonda i Bogdan Lach wydali swoją pierwszą wspólną publikację „Zbrodnia niedoskonała”.

„Zbrodnia niedoskonała” jest oparta na prawdziwych sprawach i zainteresuje zarówno profesjonalistów, jak i miłośników kryminałów. Na jej kartach pisarka i profiler pokazują, że nie ma czegoś takiego jak zbrodnia doskonała. Są tylko nieskuteczne organy ścigania, bezsilni policjanci czy źle zabezpieczone dowody. Udowadniają, że każda sprawa – nawet ta sprzed wielu lat – może znaleźć swój finał.

Kolejna wspólna książka Lacha i Bondy ukazała się w 2020 roku i nosi tytuł „Motyw ukryty. Z archiwum profilera”. To intrygujący reportaż kryminalny, w którym autorzy prowadzą czytelników przez kolejne etapy kryminalnego śledztwa i poszukiwań sprawców przestępstw. Od dowodów, przez demaskowanie tajemnic pozornie niewinnych osób, aż po dane wiktymologiczne.

Oba tytuły zostały wydane nakładem Wydawnictwa Muza i cieszą się popularnością nie tylko w formie papierowej, ale także elektronicznej (ebook, audiobook).

Książki Bogdana Lacha w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Bogdana Lacha we wszystkich formatach (ebook, audiobook i książka papierowa).

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).