Bogdan Lach Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Bogdan Lach Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Bogdan Lach to psycholog śledczy, biegły z zakresu psychologii, a przede wszystkim jeden z topowych polskich profilerów. Jest specjalistą w dziedzinie przestępstw związanych z użyciem przemocy i pierwszym polskim psychologiem śledczym, który zajął się profilowaniem kryminalistycznym. Bogdan Lach jest autorem publikacji „Profilowanie kryminalistyczne” będącej pierwszą polską monografią poświęconą pracy profilera, a także współautorem takich tytułów jak „Dzieciobójczynie”, „Zbrodnia niedoskonała” i „Motyw ukryty. Z archiwum profilera". Oprócz książek Lach ma na swoim koncie kilkadziesiąt artykułów z zakresu psychologii śledczej, które zostały opublikowane zarówno w polskich, jak i zagranicznych czasopismach.

Topowy polski profiler

Przyszedł na świat w 1976 roku. Ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim. Pracował jako funkcjonariusz Służby Więziennej, ekspert KWP w Bielsku Białej i koordynator Zespołu Psychologów KWP w Katowicach. Obecnie, już jako emerytowany, ale nadal czynny zawodowo podinspektor Policji, jest radcą Wydziału Kryminalnego w Katowicach. Dodatkowo na Uniwersytecie SWPS wykłada szereg przedmiotów związanych z kryminalistyką, takich jak między innymi profilowanie psychologiczne, psychologia śledcza, psychologia zeznań świadków i wyjaśnień podejrzanych. Prowadzi także zajęcia z działalności służb interwencyjnych.

Jako profiler stworzył kilkaset profili psychologicznych oraz kryminalistycznych nieznanych przestępców dopuszczających się różnych kategorii przestępstw i brał udział w przeszło stu sprawach kryminalnych. Od lat jest biegłym sądowym w zakresie psychologii. Za swoje niebagatelne osiągnięcia odznaczono go Złotym Krzyżem Zasługi i Odznaką Zasłużony Policjant. Lach jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego.

Książki Bogdana Lacha

>Bogdan Lach jest autorem jeden samodzielnej publikacji oraz współautorem trzech książek dotyczących tematów kryminalnych. Dodatkowo, wspólne z Motyw ukryty”. Obie książki są efektem współpracy profilera z autorką bestsellerowych powieści kryminalnych, Katarzyną Bondą.

Bogdan Lach i Katarzyna Bonda

Postać Bogdana Lacha przedarła się szturmem do mediów i świadomości szerokiej publiczności dzięki współpracy z Katarzyną Bondą. Pisarka na początku swojej kariery interesowała się niszowym ówcześnie tematem profilowania kryminalistycznego. Jeszcze jako dziennikarka postanowiła zgłosić się do Bogdana Lacha, aby dowiedzieć się więcej o pracy profilera. Już po pierwszym spotkaniu wiedziała, że bohaterka jej pierwszej powieści będzie profilerką. Tak narodziła się Sasza Załuska, główna postać cyklu „Cztery żywioły”. Współpraca Bondy i Lacha rozwijała się w ciągu kolejnych lat, a profiler niejednokrotnie pomagał pisarce w pracy nad jej powieściami. Wreszcie, w 2009 roku, Katarzyna Bonda i Bogdan Lach wydali swoją pierwszą wspólną publikację „Zbrodnia niedoskonała”.

„Zbrodnia niedoskonała” jest oparta na prawdziwych sprawach i zainteresuje zarówno profesjonalistów, jak i miłośników kryminałów. Na jej kartach pisarka i profiler pokazują, że nie ma czegoś takiego jak zbrodnia doskonała. Są tylko nieskuteczne organy ścigania, bezsilni policjanci czy źle zabezpieczone dowody. Udowadniają, że każda sprawa – nawet ta sprzed wielu lat – może znaleźć swój finał.

Kolejna wspólna książka Lacha i Bondy ukazała się w 2020 roku i nosi tytuł „Motyw ukryty. Z archiwum profilera”. To intrygujący reportaż kryminalny, w którym autorzy prowadzą czytelników przez kolejne etapy kryminalnego śledztwa i poszukiwań sprawców przestępstw. Od dowodów, przez demaskowanie tajemnic pozornie niewinnych osób, aż po dane wiktymologiczne.

Oba tytuły zostały wydane nakładem Wydawnictwa Muza i cieszą się popularnością nie tylko w formie papierowej, ale także elektronicznej (ebook, audiobook).

Książki Bogdana Lacha w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Bogdana Lacha we wszystkich formatach (ebook, audiobook i książka papierowa).

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.