Chris Carter Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Chris Carter Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Chris Carter to brazylijski pisarz, autor bestsellerowego cyklu łączącego kryminał, sensację i thriller. Urodził się w 1965 roku w stolicy Brazylii. Jego rodzice byli włoskimi imigrantami. Po ukończeniu szkoły średniej przeprowadził się do USA, gdzie na Uniwersytecie Michigan studiował psychologię sądową. Po ukończeniu studiów przez kilka lat pracował jako psycholog sądowy w prokuraturze. Porzucił ten zawód, aby przeprowadzić się do Los Angeles i zająć się muzyką. Przez kolejne dziesięć lat jeździł na trasy koncertowe z różnymi wykonawcami, takimi jak Björk czy Ricky Martin, i grał na gitarze elektrycznej. Po zakończeniu muzycznej kariery Carter przeniósł się do Londynu, gdzie mieszka do dzisiaj. Po literackim debiucie z 2009 roku w pełni poświęcił się pisaniu książek.

Chris Carter i Robert Hunter

Chris Carter zadebiutował na rynku wydawniczym w 2009 roku powieścią „Krucyfiks”. Książka ta rozpoczyna cykl o doktorze psychologii sądowej i detektywie z wydziału zabójstw LAPD, Robercie Hunterze. Zespół, do którego należy, rozpracowuje najbardziej makabryczne i brutalne sprawy seryjnych morderstw. Detektyw Hunter jest niezwykle inteligentnym śledczym – w wieku zaledwie 23 lat miał na swoim koncie aż dwa doktoraty. Dodatkowo jest wysportowany, przystojny, wygadany, a przy tym bardzo sympatyczny. Nic dziwnego, że czytelnicy polubili tę postać już od pierwszego tomu.

Bestsellerowy cykl książek Chrisa Cartera

„Krucyfiks” to pełen mroku, niepokoju i brutalnych zbrodni thriller. W parku narodowym w Los Angeles policjanci znajdują zwłoki kobiety. Na jej ciele widać ślady bestialskich tortur. Na karku ofiary widnieje symbol podwójnego krzyża będący podpisem mordercy. Tego samego symbolu używał seryjny morderca, którego media nazwały Krucyfiksem. Jednak dwa lata temu mężczyznę złapano i stracono. Czy to możliwe, że nowy morderca jest naśladowcą Krucyfiksa? Czy może skazano niewłaściwą osobę, a prawdziwy sprawca nadal pozostaje na wolności?

Dotychczas w serii o Robercie Hunterze ukazało się jeszcze dziewięć tytułów ‒ „Egzekutor”, „Nocny prześladowca”, „Rzeźbiarz śmierci”, „Jeden za drugim”, „Geniusz zbrodni”, „Jestem śmiercią”, „Rozmówca” i „Galeria umarłych”. Najnowsza powieść „Polowanie na zło” będzie miała swoją premierę w Polsce w kwietniu 2020 roku. Robert Hunter ponownie spotka w niej Luciena Foltera, niebezpiecznego zabójcę, którego poznał w czasie studiów.

Uwielbiasz mroczne thrillery, w których aż roi się od brutalnych zbrodni? Jeśli tak, koniecznie sprawdź serię powieści Chrisa Cartera. Na pewno się nie rozczarujesz! Książki autora znajdziesz w księgarni internetowej Woblink.com – także w postaci e-booków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).