Chris Carter Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Chris Carter Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Chris Carter to brazylijski pisarz, autor bestsellerowego cyklu łączącego kryminał, sensację i thriller. Urodził się w 1965 roku w stolicy Brazylii. Jego rodzice byli włoskimi imigrantami. Po ukończeniu szkoły średniej przeprowadził się do USA, gdzie na Uniwersytecie Michigan studiował psychologię sądową. Po ukończeniu studiów przez kilka lat pracował jako psycholog sądowy w prokuraturze. Porzucił ten zawód, aby przeprowadzić się do Los Angeles i zająć się muzyką. Przez kolejne dziesięć lat jeździł na trasy koncertowe z różnymi wykonawcami, takimi jak Björk czy Ricky Martin, i grał na gitarze elektrycznej. Po zakończeniu muzycznej kariery Carter przeniósł się do Londynu, gdzie mieszka do dzisiaj. Po literackim debiucie z 2009 roku w pełni poświęcił się pisaniu książek.

Chris Carter i Robert Hunter

Chris Carter zadebiutował na rynku wydawniczym w 2009 roku powieścią „Krucyfiks”. Książka ta rozpoczyna cykl o doktorze psychologii sądowej i detektywie z wydziału zabójstw LAPD, Robercie Hunterze. Zespół, do którego należy, rozpracowuje najbardziej makabryczne i brutalne sprawy seryjnych morderstw. Detektyw Hunter jest niezwykle inteligentnym śledczym – w wieku zaledwie 23 lat miał na swoim koncie aż dwa doktoraty. Dodatkowo jest wysportowany, przystojny, wygadany, a przy tym bardzo sympatyczny. Nic dziwnego, że czytelnicy polubili tę postać już od pierwszego tomu.

Bestsellerowy cykl książek Chrisa Cartera

„Krucyfiks” to pełen mroku, niepokoju i brutalnych zbrodni thriller. W parku narodowym w Los Angeles policjanci znajdują zwłoki kobiety. Na jej ciele widać ślady bestialskich tortur. Na karku ofiary widnieje symbol podwójnego krzyża będący podpisem mordercy. Tego samego symbolu używał seryjny morderca, którego media nazwały Krucyfiksem. Jednak dwa lata temu mężczyznę złapano i stracono. Czy to możliwe, że nowy morderca jest naśladowcą Krucyfiksa? Czy może skazano niewłaściwą osobę, a prawdziwy sprawca nadal pozostaje na wolności?

Dotychczas w serii o Robercie Hunterze ukazało się jeszcze dziewięć tytułów ‒ „Egzekutor”, „Nocny prześladowca”, „Rzeźbiarz śmierci”, „Jeden za drugim”, „Geniusz zbrodni”, „Jestem śmiercią”, „Rozmówca” i „Galeria umarłych”. Najnowsza powieść „Polowanie na zło” będzie miała swoją premierę w Polsce w kwietniu 2020 roku. Robert Hunter ponownie spotka w niej Luciena Foltera, niebezpiecznego zabójcę, którego poznał w czasie studiów.

Uwielbiasz mroczne thrillery, w których aż roi się od brutalnych zbrodni? Jeśli tak, koniecznie sprawdź serię powieści Chrisa Cartera. Na pewno się nie rozczarujesz! Książki autora znajdziesz w księgarni internetowej Woblink.com – także w postaci e-booków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.