Clive Cussler Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Clive Cussler Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Clive Cussler był amerykańskim pisarzem, twórcą powieści przygodowo-sensacyjnych, a także podróżnikiem, badaczem historii katastrof morskich i poszukiwaczem zatopionych statków. Książki Cusslera od 40 lat nie opuszczają list bestsellerów. Zostały przetłumaczone na ponad 60 języków i ukazały się w ponad 100 krajach. Rzeszę wiernych fanów w każdym wieku Clive Cussler zdobył zwłaszcza serią powieści o przygodach Dirka Pitta, a także takich serii jak przygody Isaaca Bella, „Oregon” czy historie Sama i Remi Fargo. Wiele elementów, jakie znajdują się w jego powieściach, zaczerpniętych jest z życia samego Cusslera.

Clive Cussler – zanim został pisarzem

Clive Eric Cussler urodził się 15 lipca 1931 roku w Aurorze w stanie Illinois, dorastał jednak w Californii, w tamtejszej Alhambrze. Chodził do Pasadena City College, lecz go nie ukończył. Po dwóch latach nauki zaciągnął się do Amerykańskich Sił Powietrznych. W okresie wojny koreańskiej (1950-1953) był mechanikiem i inżynierem pokładowym Wojskowych Służb Transportu Powietrznego (Military Air Transport Service). Po zakończeniu służby wojskowej Clive Cussler rozpoczął swoją karierę w reklamie, zaczął od układania haseł reklamowych, a z czasem został dyrektorem działów dwóch wiodących agencji. Tworzył w tym czasie i produkował wiele radiowych oraz telewizyjnych reklam, które spotkały się z uznaniem, także międzynarodowym.

Przygody Dirka Pitta

Swoje pierwsze próby literackie Clive Cussler podjął w 1965 roku. Pierwsza powieść z Dirkiem Pittem, najpopularniejszym stworzonym przez niego bohaterem, ukazała się w roku 1973. W Polsce książki Clive’a Cusslera pojawiły się dzięki Wydawnictwu AMBER.

Dirk Pitt po raz pierwszy pojawił się w powieści „Wir Pacyfiku” i od tego czasu był głównym bohaterem piętnastu książek. Na serię jego przygód składa się także dziesięć tomów, w których główne skrzypce grają dzieci Dirka, Dirk Jr. oraz Summer. Pitt to znany poszukiwacz przygód, swoiste połączenie Indiany Jonesa, Jamesa Bonda i MacGyvera. Jego najbardziej charakterystyczną cechą są uderzająco zielone oczy, a także dominująca osobowość. Dirk Pitt lubi przy tym żartować i przekomarzać się, zwłaszcza z przyjacielem Alem Giordino. Pitt to normalny człowiek, żaden superbohater, syn senatora George’a Pitta z Kaliforni, mąż Summer Moran, ojciec dwójki dzieci. Wraz z Alem opuścił Akademię Wojskową Stanów Zjednoczonych, będąc w stopniu majora. Mieszka w miejscu dość nietypowym – w hangarze na terenie lotniska im. Ronalda Reagana w Waszyngtonie, który stanowi także miejsce przechowywania jego kolekcji unikatowych zabytkowych samochodów. Ich pasjonatem i kolekcjonerem jest zresztą sam Clive Cussler. Zawodowo Dirk Pitt jest morskim inżynierem Narodowej Agencji Badań Podwodnych, gdzie odkrywa wraki, ale także udaremnia liczne spiski. Przygody Dirka Pitta znajdziecie na Woblink w takich książkach jak „Wydobyć Titanica”, „Złoto Inków”, „Lodowa pułapka” czy „Złoto cara”.

Clive Cussler i NUMA

National Underwater and Marine Agency, czyli Narodowa Agencja Badań Podwodnych (NUMA) to nie tylko miejsce pracy Dirka Pitta, ale także realna organizacja, którą założył i której prezesem był Clive Cussler. Zajmuje się ona historią katastrof morskich oraz wraków okrętów. Zespół ochotników wraz z Cusslerem przeprowadził wiele podwodnych ekspedycji i odnalazł ponad 65 wraków. Na podstawie tych doświadczeń powstała książka „Podwodni łowcy”, która została potem zekranizowana przez National Geographic jako film dokumentalny. Na jej podstawie w 1997 roku Clive Cussler otrzymał doktorat State University of New York Maritime College (Kolegium Morskiego Uniwersytetu Stanowego w Nowym Jorku). Był to równocześnie pierwszy w historii tej uczelni przypadek nadania tytułu na podstawie książki popularnonaukowej, a nie formalnej rozprawy doktorskiej. Pisarz był także członkiem National Society of Oceanographers, Royal Geographic Society (Królewskie Towarzystwo Geograficzne w Londynie) oraz New York Explorers Club (Klub Badaczy w Nowym Jorku). Warto dodać, że po dokonaniu odkrycia NUMA zrzeka się praw do wraku i oddaje je uniwersytetom lub państwom związanym ze znaleziskami.

Clive Cussler – książki w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie nie tylko wiele przygód Dirka Pitta, ale także całą masę innych książek autorstwa Clive’a Cusslera. Są wśród nich „Zemsta cesarza”, „Ocean chciwości”, „Snajper”, „Pirat”, „Oko niebios”, „Zaginione imperium”, „Bunt morza” czy „Pirania”. Wiele z nich napisanych zostało we współpracy z innymi twórcami, takimi jak Paul Kemprecos, Craig Dirgo, Boyd Morrison, Justin Scott czy Grant Blackwood. Te i inne znakomite powieści sensacyjno-przygodowe czekają na Was na Woblink jako ebooki, audiobooki lub książki papierowe.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o średniowieczu

Książki o tematyce średniowiecznej

Średniowiecze to jedna z najdłuższych epok historycznych trwająca od V wieku (od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego w 476 roku) do XV wieku. Trudno wskazać jednoznaczny moment jego zakończenia - niektórzy mówią o upadku Konstantynopola w 1453 roku, inni o wynalezieniu druku (1450 r.), pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba do Ameryki (1492 r.), końcu rekonkwisty (1492 r.) lub początku reformacji (1517 r.). Nieścisłości te wynikają przede wszystkim z różnego tempa rozwoju zjawisk, które były kamieniami milowymi tej epoki. Jako że średniowiecze trwało około 1000 lat, historycy dzielą tą epokę na mniejsze części - na “wczesne” i “późne” lub na “wczesne”, “pełne” i “późne”. Można czasami usłyszeć określenie, że były to “wieki ciemne” - określenie to wywodzi się z XIX wieku i powstało z racji małej ilości źródeł pisanych z tych czasów, a także ówczesnym przekonaniu o upadku kultury. Przeczy mu jednak wiele faktów - chociażby pojawienie się renesansu karolińskiego. Stąd obecnie raczej nie mówi się w tym kontekście o “wiekach ciemnych” - jedynie czasem historycy używają tego wyrażenia jako potocznego opisu wczesnego średniowiecza. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak ta epoka wpłynęła na kształt współczesności, jest dzieło Dana Jonesa “Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych”, w której podróżujemy od stepów Mongolii po oceaniczne brzegi Portugalii i lasy Skandynawii, by poznać codzienne życie ówczesnych ludzi, a także wydarzenia, które zadecydowały o kształcie późniejszego świata. O tej fascynującej epoce istnieją na szczęście świetne książki historyczne, które pozwalają zgłębić wydarzenia, postaci i codzienne życie ludzi żyjących w średniowieczu. W klasycznym już dziele “Czasy Konstantyna Wielkiego” Jacob Burckhardt i Paweł Hertz opisują dzieje Cesarstwa Rzymskiego jeszcze przed jego rozpadem, na przełomie wieków III i IV.  Tych i innych książek o średniowieczu szukajcie na Woblink, także jako ebooków w formatach epub, mobi lub pdf.

Najlepsze książki o średniowieczu

Jednym z najważniejszych wydarzeń całej epoki były krucjaty - wyprawy zbrojne podjęta na wezwanie papieży przede wszystkim przez rycerzy europejskich. Organizowane były one w latach 10-95-1291 i ich głównym celem było odzyskanie Ziemi Świętej. Jednak religia mieszała się tutaj znacznie z polityką i ekonomią, tworząc niekiedy niezwykle splątane supły. Na szczęście w ich odplątaniu pomogą liczni specjaliści w tej tematyce i ich dzieła. Thomas Asbridge w książce “Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą” stara się opowiedzieć o tych zmaganiach zarówno z perspektywy chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej, a także wiernie odtworzyć przeżycia i wrażenia ludzi walczących po obydwu stronach tego konfliktu. O jego początku opowiada Peter Frankopan, oksfordzki historyk, przedstawiając nowe spojrzenie na jego przyczyny w ebooku “Pierwsza krucjata. Wezwanie ze Wschodu”. Z kolei Jonathan Phillips pochyla się nad późniejszą próbą wyzwolenia Ziemi Świętej w książce “Czwarta krucjata i złupienie Konstantynopola”. Dzieje Cesarstwa Bizantyńskiego, którego stolicą był właśnie Konstantynopol, do dziś fascynują wielu. Przetrwało ono upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego i wykształciło osobną od niego kulturę, a jego upadek dał początek Imperium Osmanów. Jego historię w dwóch tomach opisuje Jonathan Shepard. “Bizancjum ok. 500-1024” oraz “Bizancjum 1024-1492” to monumentalny podręcznik rzetelnie ukazujący aktualny stan badań nad rozmaitymi aspektami życia imperium, co pozwala także na dotarcie do sedna jego problemów. Czekają one na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Jak wyglądało życie w średniowiecznym mieście i nie tylko?

Jednym z najciekawszych zagadnień jest kwestia codziennego życia w średniowieczu. Jak radzili sobie ludzie w warunkach tak dalece odbiegających od tych, które znamy współcześnie? W co wierzyli, jak się ubierali, co jedli i jakie wykonywali zawody? Odpowiedzi na te pytania szukajcie wśród wielu fantastycznych ebooków opowiadających o życiu w średniowieczu! Wśród nich wyróżniają się dzieła skupiające się na średniowiecznej Polsce. “Jak przetrwać zarazy w średniowieczu” Barbary Faron, “Jak przetrwać… kobiety w dawnej Polsce” Karola Ossowskiego czy “Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach” Barbary Faron i Agnieszki Bukowczan-Rzeszut to szczegółowe, a przy tym przystępnie napisane opracowania poszczególnych aspektów średniowiecznego życia. Niektóre z nich skupiają się na Krakowie, np. “Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie” Agnieszki Bukowczan-Rzeszut czy “W alchemii, w łaźni i pod szubienicą. Historyczny spacer po dawnym Krakowie” Barbary Faron, Agnieszki Bukowczan-Rzeszut i Karola Ossowskiego. Popularnymi autorami zajmującymi się różnymi aspektami ówczesnej codzienności są Frances Gies i Joseph Gies. Ich cykl “Życie w średniowieczu” stał się międzynarodowym bestsellerem. Obydwoje są specjalistami i pasjonatami tej epoki historycznej. Na wspomnianą serię składają się: “Życie w średniowiecznym zamku”, “Życie w średniowiecznej wsi”, “Życie w średniowiecznym mieście”, “Życie średniowiecznej kobiety”, “Życie średniowiecznej rodziny” oraz “Życie średniowiecznego rycerza”. Oprócz tego małżeństwo Giesów napisało także książkę “Przeżyj miłość w średniowieczu”. Te i wiele innych dobrych książek o tematyce średniowiecznej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!