Danielle Steel Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Danielle Steel Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Danielle Steel to amerykańska pisarka, autorka ponad stu książek, z których większość osiągnęła status bestsellera, a znaczna część została zekranizowana. Łączny nakład jej książek wydanych w 69 krajach to przeszło 800 milionów egzemplarzy. Steel pisze przede wszystkim powieści obyczajowe skierowane do kobiet. Oprócz tego autorka ma w swoim dorobku także kilkanaście książek dla dzieci, wiersze miłosne i kilka tytułów autobiograficznych. Powieści autorki nieustannie goszczą na pierwszych miejscach list bestsellerów na całym świecie – w tym również w Polsce.

Danielle Steel – praca dla społeczeństwa i życie prywatne

Danielle Steel, a właściwie Danielle Fernande Dominique Schuelein-Steel, urodziła się w 1947 roku w Nowym Jorku. Przyszła na świat jako córka żydowskiego emigranta, który przybył z Niemiec do USA, spadkobiercy właścicieli browaru Lowenbrau. Jej matką była urodzona w Portugalii córka dyplomaty. Steel została wychowana w wierze katolickiej, a jako dziecko chciała nawet zostać zakonnicą.

Steel jest mamą dziewięciorga dzieci. W 1997 roku jej syn Nicholas Train, zmagający się z psychozą maniakalno-depresyjną, popełnił samobójstwo, przedawkowując heroinę. Chłopak był wokalistą punkrockowych zespołów Knowledge i Lin 80. Aby uczcić pamięć o Nicholasie, napisała książkę non-fiction „Światło moich oczu. Historia życia Nicka Trainy”. Dochód ze sprzedaży tego tytułu przeznaczyła na utworzenie Fundacji Nicka Trainy.

Po nieudanych związkach odnalazła miłość i od kilku lat żyje w szczęśliwym małżeństwie. Mieszka w Paryżu i San Francisco. Największą pasją Danielle Steel jest pisanie, a radością jej dzieci. Uwielbia także zwierzęta.

Danielle Steel chętnie udziela się społecznie. Jest przewodniczącą Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotecznego, a także rzecznikiem prasowym American Humane Association, które działa na rzecz uzależnionych dzieci. Dodatkowo jest założycielką dwóch fundacji charytatywnych – na rzecz osób bezdomnych i upośledzonych dzieci.

Książki Danielle Steel

Książki Danielle Steel to często opowieści o majętnych ludziach sukcesu, którzy muszą stawić czoła osobistej tragedii, takiej tak kryzys rodzinny, choroba czy śmierć. Bohaterki przeważającej części jej powieści to silne, bogate kobiety odnoszące zawodowe sukcesy, które nie są w pełni szczęśliwe w życiu prywatnym. Jak mówi sama autorka, stara się pisać o rzeczach, które dotykają wszystkich, bez względu na wiek czy płeć. Swoimi powieściami chce pokazać czytelnikom, że pomimo bólu i cierpienia los każdej osoby może się odmienić. Ze względu na poruszane tematy oraz ukazywanie zarówno dobrej, jak i złej strony życia publikacje autorki cieszą się ogromną popularnością – nie tylko w postaci książek papierowych, ale także elektronicznych, jak ebooki i audiobooki.

Steel zaczęła swoją przygodę z pisaniem już jako dziecko. Początkowo pisała opowiadania, a jako nastolatka skupiła się na poezji. Zadebiutowała w 1973 roku powieścią „Powrót do domu”. To opowieść o cenionej nowojorskiej stylistce Gillian Forrester. Kobieta odnosi sukcesy w pracy, ale jej małżeństwo rozpada się. Załamana bohaterka chce opuścić Nowy Jork i na nowo odnaleźć właściwą drogę w swoim życiu. Autorka ma w swoim bogatym dorobku literackim przeszło sto tytułów, m.in. „Głos sumienia”, „Szczęśliwe liczby”, „Dziecinna gra”, „Szpieg”, „Mroczna historia”, „Szczęście w nieszczęściu”, „Echa”, „Punkt zwrotny”, „Zamek Beauchamp Hall”, „Zdrada” czy „Zupełnie obcy człowiek”.

Najnowszą książką Danielle Steel jest powieść „Córeczki tatusia” ‒ historia o trzech siostrach i ich losach oraz o wstrząsających tajemnicach z przeszłości. W sierpniu, nakładem wydawnictwa Znak ukaże się „Księżniczka”. To pełna emocji historia o miłości, przyjaźni i zawikłanych losach ludzkich. Szeroki wybór powieści Danielle Steel znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com – w postaci książek papierowych, ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Filozofia

Jacy są klasycy filozofii?

Filozofia wielu z nas kojarzyć się może przede wszystkim z najbardziej znanymi nazwiskami klasyków tej dziedziny wiedzy oraz gatunku literackiego. Wśród takich podstaw z pewnością znajduje się “Państwo” czy “Uczta” Platona, “Rozmyślania” Marka Aureliusza, “Suma logiczna” Williama Ockhama lub “Tako rzecze Zaratustra” Fryderyka Nietzschego. Te i wiele innych klasycznych pozycji filozoficznych czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Dzięki tym myślicielom i ich osiągnięciom możemy zagłębiać się w rozważania o istocie świata, życia i rzeczywistości, w jakiej przyszło nam funkcjonować. Osobom pragnącym znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania polecamy sięgnąć chociażby po “Erystykę, czyli sztukę prowadzenia sporów” lub “O wolności ludzkiej woli” Artura Schopenhauera. Osobom poszukującym nieco innego spojrzenia, a przy tym nieprzeciętnej dawki humoru spodoba się z pewnością “Kubuś fatalista i jego pan”, dzieło Denisa Diderota. Uznawane jest ono za pierwszą powieść filozoficzną, w której filozof przedstawia swoje idee, światopogląd oraz spostrzeżenia dotyczące rzeczywistości w przystępnej formie. Do klasyki filozofii weszło już także inne nieoczywiste dzieło, “Świat Zofii” Josteina Gaardera. Choć napisana zostało przede wszystkim dla córki autora, stało się międzynarodowym bestsellerem. Łączy w sobie elementy powieści sensacyjnej czy romansu z wprowadzeniem w świat filozofii. Wraz z bohaterami kroczymy przez historię, poznając Sokratesa, Platona, Tomasza z Akwinu, Barucha Spinozę, Blaise’a Pascala czy Sigmunda Freuda. “Świat Zofii” to świetna odpowiedź na pytanie: jak poznać historię filozofii? Zarówno tą powieść, jak również książki autorstwa myślicieli, których poglądy przybliża, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Od jakich książek filozoficznych zacząć?

Jakie jeszcze książki, oprócz “Świata Zofii”, można polecić początkującym filozofom? Na szczęście takich pozycji jest niemało! W Polsce jednym z najbardziej klasycznych opracowań są dzieła Władysława Tatarkiewicza - jego “Historia filozofii. Tom 1”,  “Historia filozofii. Tom 2” oraz  “Historia filozofii. Tom 3”, jak również “Historia estetyki. Tom 1”, “Historia estetyki. Tom 2” i “Historia estetyki. Tom 3”. W filozofię nauki pomaga nam wejść chociażby Tadeusz Pabjan w swojej książce “Odczytywanie sensu. Wstęp do filozofii nauki”. Ciekawą pozycją jest “Rok z filozofami” - krótkie teksty najważniejszych myślicieli zebrane tak, by na każdy dzień roku zaoferować skondensowane rozważania dotyczące najważniejszych elementów ludzkiego życia. Książka ta, zgodnie z tytułem, podzielona jest na cztery główne części, zgodnie z porami roku, i stara się odpowiedzieć na pytania, czym dla filozofów była miłość, przyjaźń, szczęście, nadzieja? Jeżeli nie macie zbyt wiele czasu na zgłębianie długich prac pełnych niełatwych myśli, mamy rozwiązanie! “Filozofia dla zabieganych” Johnny’ego Thomsona będzie dla Was idealna. To książka pełna krótkich, ilustrowanych piktogramami rozdziałów, w których autor w przystępny sposób przeprowadza czytelnika przez świat najważniejszych idei oraz ich autorów od starożytności aż po współczesność. Z kolei Paul Kleinman w swoim dziele “Filozofia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” w bardzo angażujący sposób opowiada o filozofii od Arystotelesa do Heideggera, od wolnej woli po metafizykę. Pełen ciekawostek, ilustracji oraz zagadek przewodnik sprawia, że z dużą łatwością możemy zagłębić się w tą trudną, a jakże ważną dziedzinę, jaką jest filozofia. Wszystkie te filozoficzne ebooki czekają na Was na Woblink w formatach epub, mobi lub pdf.


Jakie ebooki o filozofii warto przeczytać?

Po jakie jeszcze inne dzieła filozoficzne warto sięgnąć? Możliwości są ogromne! Obok klasyków filozofii czy etyki znajdziemy tu także takie być może nieco niespodziewane nazwisko jak Umberto Eco. Znany jest on zapewne głównie jako włoski powieściopisarz, autor chociażby “Imienia róży” czy “Baudolino”, uważanego zresztą za powieść filozoficzną. Jego rozważania często jednak obejmowały także kluczowe dla filozofii zagadnienia sensu życia, a przede wszystkim natury człowieka. Z licznych książek autorstwa Umberto Eco polecamy zwłaszcza “Na ramionach olbrzymów”, a także napisane wspólnie z Carlo Marią Martinim “W co wierzy ten, kto nie wierzy?”. Wśród polskich myślicieli polecamy zwłaszcza dzieła Leszka Kołakowskiego - jego “Mini wykłady o maxi sprawach” to świetna, skondensowana pigułka cennych myśli o kwestiach, które trapią każdego człowieka bez wyjątku. Ksiądz Michał Heller, choć jest przede wszystkim znanym fizykiem, stworzył także liczne teksty filozoficzne. Sięgnijcie po “Wykład, który wstrząsnął światem”, “Szkice z filozofii głupoty” lub “Elementy filozofii przyrody”. Historyk idei i filozof polityki Marcin Król w swoim eseju “Do nielicznego grona szczęśliwych” pisze o współczesności, blaskach i cieniach demokracji, a także zaletach rewolucji. A może chcecie naprawić swoje życie? “Cztery tysiące tygodni” Oliviera Burkemana jest właśnie dla Was! Z jej pomocą podejmijcie próbę odzyskania wewnętrznego spokoju i pełnego wykorzystania danego ludziom czasu. By pogłębić swoją wiedzę o medytacji, sięgnijcie po “Mądrość buddyjskiego mnicha. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli” Ajahna Brahma. Rozważania dotyczące ważnej współcześnie kwestii płci podejmuje chociażby Marzena Adamiak w swoim dziele “Przeżywając płeć. Doświadczenie na styku feminizmu, poststrukturalizmu i fenomenologii”. Choć filozofia może się czasem wydawać abstrakcyjną i odległą dziedziną, porusza wiele codziennych i życiowych kwestii bliskich każdemu człowiekowi. Warto sięgać więc po te rozmyślania - wiele z nich znajdziecie na Woblink jako audiobooki, książki papierowe lub ebooki (w formatach epub, mobi lub pdf).

Najlepsze ebooki o filozofii i etyce na Woblink

Jedną z popularnych pozycji niezaliczanych stricte do filozofii, zawierających jednak istotne rozważania o życiu i świecie, jest “Walden, czyli życie w lesie” Henry’ego Davida Thoreau. Przez wielu książka ta uznawana jest za arcydzieło literatury amerykańskiej. To zapis eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata samotnie mieszkał nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje zachwalające zalety prostego, surowego, zgodnego z naturą życia stały się ważnym głosem dla wielu ekologów i entuzjastów funkcjonowania w bliskim kontakcie z przyrodą. Rozważania związane z etyką postępowania względem wszystkich istot żywych wypełniają także karty “Statusu moralnego” Mary Anne Warren. Jacek Dobrowolski zastanawia się nad współczesnym projektem emancypacyjnym człowieka w swoim dziele “Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata”. Z kolei Kazimierz Szewczyk skupia się na zagadnieniach bioetycznych rozumianych jako etyka systemów opieki zdrowotnej w społeczeństwach demokratycznych w swoich dwóch książkach: “Bioetyka, t. 1. Medycyna na granicach życia” oraz “Bioetyka, t. 2. Pacjent w systemie opieki zdrowotnej”. Te i wiele innych pozycji z zakresu filozofii oraz etyki znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf). Nie czekajcie, czas zgłębić tajemnicę istnienia!