Danielle Steel II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Danielle Steel II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Danielle Steel to amerykańska pisarka, autorka ponad stu książek, z których większość osiągnęła status bestsellera, a znaczna część została zekranizowana. Łączny nakład jej książek wydanych w 69 krajach to przeszło 800 milionów egzemplarzy. Steel pisze przede wszystkim powieści obyczajowe skierowane do kobiet. Oprócz tego autorka ma w swoim dorobku także kilkanaście książek dla dzieci, wiersze miłosne i kilka tytułów autobiograficznych. Powieści autorki nieustannie goszczą na pierwszych miejscach list bestsellerów na całym świecie – w tym również w Polsce.

Danielle Steel – praca dla społeczeństwa i życie prywatne

Danielle Steel, a właściwie Danielle Fernande Dominique Schuelein-Steel, urodziła się w 1947 roku w Nowym Jorku. Przyszła na świat jako córka żydowskiego emigranta, który przybył z Niemiec do USA, spadkobiercy właścicieli browaru Lowenbrau. Jej matką była urodzona w Portugalii córka dyplomaty. Steel została wychowana w wierze katolickiej, a jako dziecko chciała nawet zostać zakonnicą.

Steel jest mamą dziewięciorga dzieci. W 1997 roku jej syn Nicholas Train, zmagający się z psychozą maniakalno-depresyjną, popełnił samobójstwo, przedawkowując heroinę. Chłopak był wokalistą punkrockowych zespołów Knowledge i Lin 80. Aby uczcić pamięć o Nicholasie, napisała książkę non-fiction „Światło moich oczu. Historia życia Nicka Trainy”. Dochód ze sprzedaży tego tytułu przeznaczyła na utworzenie Fundacji Nicka Trainy.

Po nieudanych związkach odnalazła miłość i od kilku lat żyje w szczęśliwym małżeństwie. Mieszka w Paryżu i San Francisco. Największą pasją Danielle Steel jest pisanie, a radością jej dzieci. Uwielbia także zwierzęta.

Danielle Steel chętnie udziela się społecznie. Jest przewodniczącą Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotecznego, a także rzecznikiem prasowym American Humane Association, które działa na rzecz uzależnionych dzieci. Dodatkowo jest założycielką dwóch fundacji charytatywnych – na rzecz osób bezdomnych i upośledzonych dzieci.

Książki Danielle Steel

Książki Danielle Steel to często opowieści o majętnych ludziach sukcesu, którzy muszą stawić czoła osobistej tragedii, takiej tak kryzys rodzinny, choroba czy śmierć. Bohaterki przeważającej części jej powieści to silne, bogate kobiety odnoszące zawodowe sukcesy, które nie są w pełni szczęśliwe w życiu prywatnym. Jak mówi sama autorka, stara się pisać o rzeczach, które dotykają wszystkich, bez względu na wiek czy płeć. Swoimi powieściami chce pokazać czytelnikom, że pomimo bólu i cierpienia los każdej osoby może się odmienić. Ze względu na poruszane tematy oraz ukazywanie zarówno dobrej, jak i złej strony życia publikacje autorki cieszą się ogromną popularnością – nie tylko w postaci książek papierowych, ale także elektronicznych, jak ebooki i audiobooki.

Steel zaczęła swoją przygodę z pisaniem już jako dziecko. Początkowo pisała opowiadania, a jako nastolatka skupiła się na poezji. Zadebiutowała w 1973 roku powieścią „Powrót do domu”. To opowieść o cenionej nowojorskiej stylistce Gillian Forrester. Kobieta odnosi sukcesy w pracy, ale jej małżeństwo rozpada się. Załamana bohaterka chce opuścić Nowy Jork i na nowo odnaleźć właściwą drogę w swoim życiu. Autorka ma w swoim bogatym dorobku literackim przeszło sto tytułów, m.in. „Głos sumienia”, „Szczęśliwe liczby”, „Dziecinna gra”, „Szpieg”, „Mroczna historia”, „Szczęście w nieszczęściu”, „Echa”, „Punkt zwrotny”, „Zamek Beauchamp Hall”, „Zdrada” czy „Zupełnie obcy człowiek”.

Najnowszą książką Danielle Steel jest powieść „Córeczki tatusia” ‒ historia o trzech siostrach i ich losach oraz o wstrząsających tajemnicach z przeszłości. W sierpniu, nakładem wydawnictwa Znak ukaże się „Księżniczka”. To pełna emocji historia o miłości, przyjaźni i zawikłanych losach ludzkich. Szeroki wybór powieści Danielle Steel znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com – w postaci książek papierowych, ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).