Danielle Steel Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Danielle Steel Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Danielle Steel to amerykańska pisarka, autorka ponad stu książek, z których większość osiągnęła status bestsellera, a znaczna część została zekranizowana. Łączny nakład jej książek wydanych w 69 krajach to przeszło 800 milionów egzemplarzy. Steel pisze przede wszystkim powieści obyczajowe skierowane do kobiet. Oprócz tego autorka ma w swoim dorobku także kilkanaście książek dla dzieci, wiersze miłosne i kilka tytułów autobiograficznych. Powieści autorki nieustannie goszczą na pierwszych miejscach list bestsellerów na całym świecie – w tym również w Polsce.

Danielle Steel – praca dla społeczeństwa i życie prywatne

Danielle Steel, a właściwie Danielle Fernande Dominique Schuelein-Steel, urodziła się w 1947 roku w Nowym Jorku. Przyszła na świat jako córka żydowskiego emigranta, który przybył z Niemiec do USA, spadkobiercy właścicieli browaru Lowenbrau. Jej matką była urodzona w Portugalii córka dyplomaty. Steel została wychowana w wierze katolickiej, a jako dziecko chciała nawet zostać zakonnicą.

Steel jest mamą dziewięciorga dzieci. W 1997 roku jej syn Nicholas Train, zmagający się z psychozą maniakalno-depresyjną, popełnił samobójstwo, przedawkowując heroinę. Chłopak był wokalistą punkrockowych zespołów Knowledge i Lin 80. Aby uczcić pamięć o Nicholasie, napisała książkę non-fiction „Światło moich oczu. Historia życia Nicka Trainy”. Dochód ze sprzedaży tego tytułu przeznaczyła na utworzenie Fundacji Nicka Trainy.

Po nieudanych związkach odnalazła miłość i od kilku lat żyje w szczęśliwym małżeństwie. Mieszka w Paryżu i San Francisco. Największą pasją Danielle Steel jest pisanie, a radością jej dzieci. Uwielbia także zwierzęta.

Danielle Steel chętnie udziela się społecznie. Jest przewodniczącą Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotecznego, a także rzecznikiem prasowym American Humane Association, które działa na rzecz uzależnionych dzieci. Dodatkowo jest założycielką dwóch fundacji charytatywnych – na rzecz osób bezdomnych i upośledzonych dzieci.

Książki Danielle Steel

Książki Danielle Steel to często opowieści o majętnych ludziach sukcesu, którzy muszą stawić czoła osobistej tragedii, takiej tak kryzys rodzinny, choroba czy śmierć. Bohaterki przeważającej części jej powieści to silne, bogate kobiety odnoszące zawodowe sukcesy, które nie są w pełni szczęśliwe w życiu prywatnym. Jak mówi sama autorka, stara się pisać o rzeczach, które dotykają wszystkich, bez względu na wiek czy płeć. Swoimi powieściami chce pokazać czytelnikom, że pomimo bólu i cierpienia los każdej osoby może się odmienić. Ze względu na poruszane tematy oraz ukazywanie zarówno dobrej, jak i złej strony życia publikacje autorki cieszą się ogromną popularnością – nie tylko w postaci książek papierowych, ale także elektronicznych, jak ebooki i audiobooki.

Steel zaczęła swoją przygodę z pisaniem już jako dziecko. Początkowo pisała opowiadania, a jako nastolatka skupiła się na poezji. Zadebiutowała w 1973 roku powieścią „Powrót do domu”. To opowieść o cenionej nowojorskiej stylistce Gillian Forrester. Kobieta odnosi sukcesy w pracy, ale jej małżeństwo rozpada się. Załamana bohaterka chce opuścić Nowy Jork i na nowo odnaleźć właściwą drogę w swoim życiu. Autorka ma w swoim bogatym dorobku literackim przeszło sto tytułów, m.in. „Głos sumienia”, „Szczęśliwe liczby”, „Dziecinna gra”, „Szpieg”, „Mroczna historia”, „Szczęście w nieszczęściu”, „Echa”, „Punkt zwrotny”, „Zamek Beauchamp Hall”, „Zdrada” czy „Zupełnie obcy człowiek”.

Najnowszą książką Danielle Steel jest powieść „Córeczki tatusia” ‒ historia o trzech siostrach i ich losach oraz o wstrząsających tajemnicach z przeszłości. W sierpniu, nakładem wydawnictwa Znak ukaże się „Księżniczka”. To pełna emocji historia o miłości, przyjaźni i zawikłanych losach ludzkich. Szeroki wybór powieści Danielle Steel znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com – w postaci książek papierowych, ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.