Dante Alighieri Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Dante Alighieri Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Dante Alighieri był włoskim poetą, filozofem i politykiem, jednym z najbardziej znanych twórców okresu średniowiecza. Jego najlepiej znanym dziełem pozostaje niezmiennie napisany w całości po włosku poemat “Boska komedia”, który uznawany jest za jedno z arcydzieł literatury światowej.

Dante - poeta

Dante Alighieri urodził się we Florencji w 1265 roku w rodzinie drobnoszlacheckiej. Studiował gramatykę, retorykę, filozofię, literaturę, a także teologię. Był również członkiem ruchu poetyckiego Dolce stil novo. Grupa ta działała na przełomie XIII i XIV wieku we Florencji i tworzyła pisane wytwornym językiem utwory poetyckie opisujące miłość idealną. W wieku mniej więcej lat 20 ożenił się z Gemmą di Manetto Donati - para doczekała się trójki lub czwórki dzieci. Nim wszedł w związek małżeński, Dante Alighieri doświadczył nieszczęśliwej miłości - zakochał się w Beatrycze Portinari, która zmarła przedwcześnie w 1290 roku. To właśnie ona przeprowadza głównego bohatera “Boskiej komedii” przez Niebo.

Działalność polityczna Dantego

Dante Alighieri był nie tylko poetą, ale także politykiem - w latach 1295-1300 był mocno zaangażowany w tą działalność, co zakończyło się powołaniem go na urząd przeora w roku 1300. Dante wstąpił także co cechu aptekarzy i lekarzy, co było warunkiem rozpoczęcia kariery politycznej. Podczas tego okresu Alighieri był między innymi w poselstwie u papieża, który zatrzymał go jako zakładnika. Jako stronnik Białych przetrwał dzięki temu okres zemsty Czarnych, którzy zyskali w tym czasie we Florencji przewagę. Nie uchroniło go to jednak od oskarżenia, a także skazania na grzywnę oraz dwa lata wygnania. Dante nie zapłacił, co wywołało karę dożywotniego wygnania, a jeśli ośmieliłby się powrócić, zostałby spalony na stosie. W związku z tym poeta do końca życia przemieszczał się pomiędzy różnymi dworami Włoch i pisał. Choć oferowano mu amnestię, nigdy już nie powrócił do Florencji. Zmarł w Rawennie w nocy z 13 na 14 września 1321 roku, niedługo po ukończeniu “Boskiej komedii”.

“Boska komedia”

Poematem przynoszącym Dantemu nieśmiertelną sławę jest “Boska komedia”, utwór napisany w latach 1308-1321, już na wygnaniu. Uznaje się go za syntezę średniowiecznej myśli filozoficznej, historycznej oraz teologicznej. “Boska komedia” pozostaje przede wszystkim arcydziełem literatury włoskiej, a także powszechnie uważana jest za element klasyki światowej, który wywarł ogromny wpływ na kształt późniejszej kultury europejskiej. Po raz pierwszy dzieło Dantego ukazało się drukiem w języku włoskim w 1472 roku. Opowiada ono o wędrówce poety w zaświaty, a motyw ten został zaczerpnięty z wcześniejszych dzieł literackich, w tym z “Eneidy” Wergiliusza. Dante Alighieri rozwinął go w obszerne dzieło, którego sam jest głównym bohaterem. To swoiste alter ego poety wędruje przez trzy dni i trzy noce, począwszy od Wielkiego Piątku do Wielkanocy w roku 1300, przemierzając Piekło, Czyściec i Raj. Do każdej z części zaświatów prowadzi bohatera inna osoba - po Piekle oprowadza go Wergiliusz, po czyśćcu święty Bernard z Clairvaux, a po Niebie ukochana Beatrycze. Dante trafia do tego świata po tym, jak zrozpaczony nie może wyjść z ciemnej puszczy (symbolu pełnej grzechu duszy) - uniemożliwiają mu to trzy bestie-alegorie: lew (pycha), pantera (rozwiązłość) oraz wilczyca (chciwość). Bohaterowi ukazuje się Wergiliusz, który proponuje, że będzie jego przewodnikiem po zaświatach, jako że przejście przez nie jest jedynym sposobem na opuszczenia puszczy. Na Woblink czekają na Was liczne wydania tego arcydzieła literatury światowej, zarówno w formie książek papierowych, ebooków, jak i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Marketing, Zarządzanie, Finanse

W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” znajdują się pozycje z zakresu działalności gospodarczej i wszystkiego, co z nią związane – książki o przedsiębiorczości, zarządzaniu zasobami ludzkimi, marketingu, e-marketingu, handlu, organizacji procesów polegających na wytwarzaniu dóbr i usług, ekonomii, kierowaniu biznesem. Znaleźć tu również można pozycje poświęcone osiąganiu celów, finansom, strategiom oraz psychologii i kulturze w biznesie. Literatura biznesowa umożliwia poznanie, a także lepsze rozumienie skomplikowanych mechanizmów rządzących rynkiem i gospodarką. Pomoże również odświeżyć wiedzę dotyczącą tworzenia modeli organizacyjnych czy pracy z klientem. Najnowsze książki biznesowe dają możliwość unikania przestarzałego i zawodnego modelu kierowania zespołem – pozwalają na zastosowanie najkorzystniejszych dla obu stron zabiegów. Pozycje z tej kategorii pomogą również odświeżyć analityczne myślenie, a przez to przyczynią się do powstania wielu nowych, świeżych pomysłów. W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” w serwisie Woblink.com znajdują się pozycje poświęcone marketingowi („Content. Elementarna cząstka marketingu” Rebecci Lieb i Jaimy Szymański), ekonomii („Ekonomia. Instrukcja obsługi” Ha-Joona Changa) czy też przedsiębiorczości („Mit przedsiębiorczości” Michaela E. Gerbera). Wiele z oferowanych przez platformę Woblink.com pozycji to poradniki poświęcone tworzeniu zaangażowanej, a przez to bardziej efektywnej w swoich działaniach grupy pracowników („Sensotwórczość. 7 sposobów tworzenia wartości w zespole i organizacji” Joanny Heidtman i Piotra Piaseckiego, „Nie narzekaj! Pozytywne sposoby pozbycia się negatywnej energii w pracy” Jona Gordona), poradniki o tym, jak być dobrym negocjatorem („Jak wygrać każde negocjacje. Nie podnosząc głosu, nie tracąc zimnej krwi i nie wybuchając gniewem” Roberta Mayera) czy też książki na temat strategii zarządzania czasem i technik zwiększania produktywności („Esencjalista” Grega McKeowna).