Dariusz Rosiak Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Dariusz Rosiak Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Dariusz Rosiak urodził się w 1962 roku. To polski dziennikarz, publicysta, reportażysta. Rosiak jest twórcą i prowadzącym program „Raport o stanie świata”. Jest autorem kilku książek, głównie reportaży. W 2020 roku otrzymał nagrodę Dziennikarz Roku w konkursie Grand Press. Rosiak ukończył anglistykę. Przez kilka lat pracował dla francuskiego radia RFI oraz polskiego oddziału BBC. W latach 90. XX wieku był polskim korespondentem w Londynie. Jego teksty ukazywały się w takich czasopismach jak „Życie Warszawy”, „Życie”, „Tygodnik Powszechny”, „Polityka”, „Newsweek Polska”, „Ozon”, „Rzeczpospolita”, „W drodze”. W wielu redakcjach zajmował ważne stanowiska – redaktora naczelnego, zastępcy redaktora naczelnego lub kierownika danego działu. Przez czternaście lat (od 2006 do 2020 roku) Rosiak związany był z redakcją Polskiego Radia. W Radiowej Jedynce prowadził program „Więcej świata”, w Dwójce „Puls świata”. W 2007 roku wystartował z autorską audycją, która emitowana była w Trójce. Mowa o „Raporcie o stanie świata”, czyli przeglądzie najważniejszych wydarzeń politycznych, kulturalnych i społecznych z całego świata. W 2020 roku został zwolniony z PR3. Wówczas dziennikarz rozpoczął zbiórkę na dalszą produkcję swojej audycji. W czerwcu 2020 roku na platformie „Patronite” uzbierał blisko pięćdziesiąt tysięcy miesięcznie, co pozwoliło mu wystartować. Rok później stała miesięczna kwota zaczęła wynosić osiemdziesiąt tysięcy złotych.

Cenione reportaże Dariusza Rosiaka

Dariusz Rosiak od wielu lat wydaje swoje reportaże pod szyldem Wydawnictwa Czarne.

W 2010 roku ukazał się reportaż „Żar. Oddech Afryki”. Rosiak zderza ze sobą stereotypy i wyobrażenia o Afryce z rzeczywistością. Z jednej strony kontynent Europejczykom może kojarzyć się z doniesieniami o głodzie, wojnach, konfliktach plemiennych, epidemiach i kolonializmie. Z drugiej zaś Afryka to safari, dzika natura, piękny krajobraz i ciągłe lato. Reportażysta podąża własnymi drogami, zadaje dużo pytań i dzięki temu rysuje szkic Afryki fascynującej i pięknej.

W 2013 roku ukazała się książka „Człowiek o twardym karku”, czyli opowieść o księdzu Romualdzie Jakubie Wekslerze-Waszkinelu. Rok później swoją premierę miał kolejny reportaż Rosiaka pt. „Wielka odmowa. Agent, filozof, antykomunista”. To opowieść o ludziach związanych z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Uczelnia wychowała wielu wybitnych opozycjonistów, duchownych i działaczy podziemia antykomunistycznego. Wśród nich byli m.in Bogdan Borusewicz, Andrzej Gwiazda, Jerzy Kłoczowski, Joanna Krupska, Władysław Stróżewski, Andrzej Szostek, Elżbieta Wolicka-Wolszleger, Andrzej Werblan, Janusz Wrona.

Jednym z najważniejszych reportaży Rosiaka jest wydana w 2015 roku książka „Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan”. To opowieść o dramatycznych losach chrześcijanach prześladowanych przez muzułmańskich fanatyków. Nie chcąc uprawiać salomonowej moralistyki, Dariusz Rosiak wyruszył w podróż śladami chrześcijan mieszkających albo koczujących na Bliskim Wschodzie – terenie zdominowanym przez muzułmanów. Choć chrześcijaństwo powstało na Wschodzie, do dziś, w czasach ciągłych napięć religijnych, życie chrześcijan stało się tam niemal niemożliwe. W czasie pracy nad książką Rosiak odwiedził m.in. Turcję, Liban, Irak, Izrael, Egipt oraz Szwecję – dom dla wielu Syryjczyków, którzy uciekli przed represjami.

W 2017 roku swoją premierę miał kolejny reportaż Rosiaka wydany nakładem Wydawnictwa Czarne – „Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha”. Tym razem reportażysta udał się w podróż śladami „polskiego Indianina”, Stanisława Supłatowicza, znanego jako Sat-Okh. Supłatowicz był synem wodza Szewanezów i Polki, która uciekła przed zsyłką na Syberię. Bohater książki był żołnierzem Armii Krajowej, marynarzem, autorem wielu bestsellerowych książek. W gronie miłośników amerykańskiego folkloru uchodził za postać wyjątkową. Choć przez pewien czas w PRL-u Supłatowicz był znany, to tak naprawdę współcześnie niewiele było o nim wiadomo. Jego tajemnice starał się odkryć Rosiak, czego efektem jest książka „Biało-Czerwony”.

W 2018 ukazała się kolejna książka Rosiaka – „Oblicza Wielkiej Brytanii”. Polski reporter, który w przeszłości pracował dla polskiego oddziału BBC, odpowiada na pytanie, skąd wziął się brexit. Rosiak opisuje ostatnie trzy dekady, które kształtowały obecny wygląd Wielkiej Brytanii. Pisze m.in. o reformach Thatcher, rządach Tony'ego Blaira oraz o rozwadze Elżbiety II. To idealna pozycja dla ludzi, którzy chcą więcej dowiedzieć się o sytuacji społeczno-ekonomicznej na Wyspach.

W 2019 roku, nakładem Wydawnictwa Mando ukazała się pierwsza po śmierci Zygmunta Baumana biografia filozofa. Rosiak opowiada o tym charakterystycznym, ale również niezwykle kontrowersyjnym myślicielu, twórcy definicji „płynnej nowoczesności”.

Książki Dariusza Rosiaka na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Dariusza Rosiaka w formie ebooków i w wersji papierowej. Dostępne są następujące tytuły – „Żar”, „Ziarno i krew”, „Biało-Czerwony”, „Bauman”, „Oblicza Wielkiej Brytanii”.

Co znajdziesz w kategorii: Kuchnia , Diety i Fitness

„Kuchnia / Diety / Fitness” to kategoria obfitująca w najróżniejsze książki będące często zbiorami przepisów kulinarnych. Książki te zazwyczaj są ułożone wokół wybranego tematu przewodniego, najpopularniejsze z nich to kuchnie narodowe i regionalne, sposoby żywienia wykluczające produkty pochodzenia zwierzęcego, uwzględniające nietolerancje i alergie pokarmowe czy opisy i przykłady konkretnych diet. Książki mogą również być skoncentrowane na jednym, ściśle określonym typie dania, jak sałatka czy zupa. Pozycje kulinarne najczęściej są wzbogacone o liczne zdjęcia opisywanych potraw. Mogą być nie tylko źródłem przepisów, ale również wiedzy o danym kraju, jego kulturze i zwyczajach w nim panujących. W kategorii tej znajdują się również pozycje poruszające zagadnienia fitnessu, czyli niezwykle popularnego rodzaju gimnastyki rekreacyjnej, która wpływa na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W kategorii „Kuchnia / Diety / Fitness” znajdują się książki z przepisami skupionymi na coraz popularniejszej diecie wegańskiej i wegetariańskiej, jak na przykład „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” Marty Dymek. Ponadto można tu znaleźć pozycje wypełnione recepturami z kulinarnych podróży („Podróż w trzech smakach. Przepyszne opowieści z Buenos Aires, Nowego Jorku i Berlina” Layne Mosler) czy skupione na kuchni polskiej w jej tradycyjnym oraz nowoczesnym wydaniu. Swoje miejsce znalazły tutaj również książki łączące tematy kulinarne ze zdrowotnymi i pokazujące, w jaki sposób odpowiednią dietą można zmniejszać konkretne dolegliwości („Zatrzymaj Hashimoto”, „Zdrowa tarczyca”). Ta kategoria obejmuje także książki poświęcone diecie stosowanej w okresie wzmożonych treningów („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Nie mogło tu zabraknąć „Food Pharmacy” kładącej nacisk na propagowanie dobrze zbilansowanej diety i racjonalnego odżywiania. Autorkami tej pozycji są Mia Clase oraz Lina Nertby, które w celach badawczych eksperymentowały z różnymi sposobami odżywiania, aby po zakończeniu testów zawrzeć w „Food Pharmacy” przepis na to, co jeść, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.