David Quammen Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

David Quammen Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

David Quammen to amerykański pisarz, tworzący książki naukowe, przyrodnicze oraz podróżnicze. Jego artykuły ukazywały się w takich czasopismach jak „Outside Magazine”, „National Geographic”, „Harper’s”, „Rolling Stone”, „The New York Times Book Review” czy „The New Yorker”. W Polsce ukazały się jak dotychczas trzy jego książki, w tym „Ebola. Tropem zabójczego wirusa. Czy jesteśmy bezpieczni?”, „Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów” oraz „Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji”.

Kariera Davida Quammena

David Quammen urodził się 24 lutego 1948 roku, wychowywał się w Cincinnati w stanie Ohio. Później studiował na Oksfordzie literaturę. Kiedy ukończył uniwersytet, wraz z żoną Betsy Gaines Quammen przeniósł się do Bozeman w stanie Montana, gdzie mieszkają do dziś. Pierwsze kroki literackie David Quammen stawiał w świecie powieści szpiegowskiej, jednak niepowodzenia w tym zakresie sprawiły, że przeniósł się w stronę literatury faktu. Pisarze przez piętnaście lat pisał także felietony dla „Outside Magazine” (od 1981 roku), a niektóre spośród podjętych tam rozważań stały się podstawami dla jego kolejnych książek. Quammen współpracował później także z Nationale Geographic oraz wykładał na Uniwersytecie Stanowym w Montanie.

„Splątane drzewo życia”

W 2020 roku nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się na polskim rynku książka Davida Quammena zatytułowana „Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji”. Jest to analiza dziejów życia na Ziemi w świetle najnowszych odkryć naukowych. Jak to się stało, że cztery miliardy lat temu na naszej planecie powstało życie? Jakie wydarzenia, często przypadkowe, sprawiły, że powstał na niej człowiek, płetwal błękitny i sekwoja? Quammen bierze na warsztat osiągnięcia w zakresie filogenetyki molekularnej, która odczytuje historię życia z różnic w cząsteczkach istniejących dzisiaj żywych organizmów. To dzięki tej nauce dowiedzieliśmy się na przykład, że około 8% ludzkiego genomu jest efektem infekcji wirusowej, a nie bezpośredniego dziedziczenia. Ciągłe badania nad ewolucją pokazują, jak skomplikowany jest to proces. David Quammen stara się go przybliżyć i wyjaśnić, jak biologia molekularna może zmienić nasze życie. „Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji” znajdziecie na Woblink jako ebooka oraz książkę papierową.

Książki Davida Quammena w księgarni internetowej Woblink

Oprócz dzieła „Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji” na Woblink znajdziecie także pozostałe wydane w języku polskim książki autorstwa Davida Quammena, a więc takie tytuły jak „Ebola. Tropem zabójczego wirusa. Czy jesteśmy bezpieczni?” oraz „Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów”. Wraz z innymi książkami popularnonaukowymi czekają na Was jako ebooki, książki papierowe lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.