David Quammen Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Ebola. Tropem zabójczego wirusa. Czy jesteśmy bezpieczni?, Książka | David Quammen

    David Quammen jest doświadczonym dziennikarzem oraz autorem wielu książek z pogranicza przyrody i medycyny. Potrafi w zajmujący sposób przekazywać wiedzę, co umożliwia czytelnikowi zrozumienie mechanizmów funkcjonujących w środowisku naturalnym, m.in. przełamywanie bariery międzygatunkowej przez wirus, np. przenikanie chorób ze zwierząt na ludzi i odwrotnie.

David Quammen Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

David Quammen to amerykański pisarz, tworzący książki naukowe, przyrodnicze oraz podróżnicze. Jego artykuły ukazywały się w takich czasopismach jak „Outside Magazine”, „National Geographic”, „Harper’s”, „Rolling Stone”, „The New York Times Book Review” czy „The New Yorker”. W Polsce ukazały się jak dotychczas trzy jego książki, w tym „Ebola. Tropem zabójczego wirusa. Czy jesteśmy bezpieczni?”, „Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów” oraz „Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji”.

Kariera Davida Quammena

David Quammen urodził się 24 lutego 1948 roku, wychowywał się w Cincinnati w stanie Ohio. Później studiował na Oksfordzie literaturę. Kiedy ukończył uniwersytet, wraz z żoną Betsy Gaines Quammen przeniósł się do Bozeman w stanie Montana, gdzie mieszkają do dziś. Pierwsze kroki literackie David Quammen stawiał w świecie powieści szpiegowskiej, jednak niepowodzenia w tym zakresie sprawiły, że przeniósł się w stronę literatury faktu. Pisarze przez piętnaście lat pisał także felietony dla „Outside Magazine” (od 1981 roku), a niektóre spośród podjętych tam rozważań stały się podstawami dla jego kolejnych książek. Quammen współpracował później także z Nationale Geographic oraz wykładał na Uniwersytecie Stanowym w Montanie.

„Splątane drzewo życia”

W 2020 roku nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się na polskim rynku książka Davida Quammena zatytułowana „Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji”. Jest to analiza dziejów życia na Ziemi w świetle najnowszych odkryć naukowych. Jak to się stało, że cztery miliardy lat temu na naszej planecie powstało życie? Jakie wydarzenia, często przypadkowe, sprawiły, że powstał na niej człowiek, płetwal błękitny i sekwoja? Quammen bierze na warsztat osiągnięcia w zakresie filogenetyki molekularnej, która odczytuje historię życia z różnic w cząsteczkach istniejących dzisiaj żywych organizmów. To dzięki tej nauce dowiedzieliśmy się na przykład, że około 8% ludzkiego genomu jest efektem infekcji wirusowej, a nie bezpośredniego dziedziczenia. Ciągłe badania nad ewolucją pokazują, jak skomplikowany jest to proces. David Quammen stara się go przybliżyć i wyjaśnić, jak biologia molekularna może zmienić nasze życie. „Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji” znajdziecie na Woblink jako ebooka oraz książkę papierową.

Książki Davida Quammena w księgarni internetowej Woblink

Oprócz dzieła „Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji” na Woblink znajdziecie także pozostałe wydane w języku polskim książki autorstwa Davida Quammena, a więc takie tytuły jak „Ebola. Tropem zabójczego wirusa. Czy jesteśmy bezpieczni?” oraz „Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów”. Wraz z innymi książkami popularnonaukowymi czekają na Was jako ebooki, książki papierowe lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura popularnonaukowa

Literatura popularnonaukowa jest nastawiona przede wszystkim na popularyzowanie oraz objaśnianie nauki i zjawisk, które zachodzą w jej obrębie. Książki przynależące do tego gatunku są skoncentrowane przede wszystkim na przybliżaniu i wyjaśnianiu nieposiadającym naukowej wiedzy z danej dziedziny odbiorcom różnorakich zagadnień ze świata nauki. Publikacje popularnonaukowe są najczęściej pisane językiem pozbawionym skomplikowanych terminów technicznych utrudniających przyswajanie treści czytelnikom niezaznajomionym z naukową terminologią. „Literatura popularnonaukowa” jest częścią szerszej kategorii „Literatura faktu”. W skład tej kategorii wchodzą zarówno publikacje dotyczące znanych i cenionych naukowców, jak i różnych gałęzi nauki. Nie zabrakło tu takich pozycji jak „Lab girl. Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości”, „Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką”, „Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu”, „Trauma i pamięć. Praktyczny przewodnik do pracy z traumatycznymi wspomnieniami”, „Empatia. Jak odkrycie neuronów lustrzanych zmienia nasze rozumienie ludzkiej natury”, „Jak czytać wodę. Wskazówki i znaki ukryte w morzach, jeziorach, rzekach i kałużach”, „Teraz. Fizyka czasu”, „Wszechświat i ja”, „Neuroerotyka”, „Wszechświat w twojej dłoni”, „Sapiens. Od zwierząt do bogów” czy też „Oszustwa pamięci”. W kategorii „Literatura popularnonaukowa” w internetowej księgarni Woblink.com znajdują się publikacje znanych i cenionych naukowców, profesorów oraz badaczy, jak na przykład książki Stephena Hawkinga, jednego z czołowych fizyków teoretycznych, profesora Jerzego Vetulaniego czy też niemieckiego leśnika pokazującego inne spojrzenie na otaczającą przyrodę – Petera Wohllebena.