Dominika Słowik Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Dominika Słowik Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Dominika Słowik to polska pisarka, laureatka Paszportu „Polityki” i nagrody „Odkrycie Empiku” za powieść „Zimowla”. Wcześniej, za swoją debiutancką powieść „Atlas: Doppelganger” była nominowana i znalazła się w finale Nagrody Literackiej Gdynia. Słowik uznawana jest za jedną z najciekawszych pisarek młodego pokolenia.

Debiutancka książka Dominiki Słowik

Już swoją pierwszą książką Dominika Słowik wzbudziła zainteresowanie wśród czytelników i krytyków. Jej powieść „Atlas: Doppelganger”, która ukazała się w 2015 roku nakładem Wydawnictwa Znak, została okrzyknięta jednym z najlepszych debiutów ostatnich lat. Powieść została nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii proza. Główna bohaterka słucha historii dziadka, który opowiada o swoich przygodach, czasach młodości i dojrzewania. W magiczny sposób łączy się tutaj młodość ze starością, świeżość z doświadczeniem, jawa ze snem.

Zimowla

Druga powieść Dominiki Słowik przyniosła jej Paszport „Polityki” oraz nagrodę „Odkrycie Empiku” 2019 w kategorii literatura. Fabuła książki rozgrywa się w Cukrówce, małym miasteczku w Dolinie Zmornickiej. W okolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy – mieszkańcy lunatykują, kościelne dzwony biją w nieregularnych godzinach, ojciec głównej bohaterki postanawia zostać wróżem, a miejscowy pszczelarz prawdopodobnie potrafi tresować pszczoły. Nudna okolica z dnia na dzień zmienia się w miejsce pełne fascynujących i tajemniczych zdarzeń.

Książki Dominiki Słowik w formie ebooka dostępne są tylko w księgarni internetowej Woblink. Znajdziecie tam też powieści „Zimowla” i „Atlas: Doppelganger” w formie audiobooków i książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.