Dominika Słowik Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Dominika Słowik Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Dominika Słowik to polska pisarka, laureatka Paszportu „Polityki” i nagrody „Odkrycie Empiku” za powieść „Zimowla”. Wcześniej, za swoją debiutancką powieść „Atlas: Doppelganger” była nominowana i znalazła się w finale Nagrody Literackiej Gdynia. Słowik uznawana jest za jedną z najciekawszych pisarek młodego pokolenia.

Debiutancka książka Dominiki Słowik

Już swoją pierwszą książką Dominika Słowik wzbudziła zainteresowanie wśród czytelników i krytyków. Jej powieść „Atlas: Doppelganger”, która ukazała się w 2015 roku nakładem Wydawnictwa Znak, została okrzyknięta jednym z najlepszych debiutów ostatnich lat. Powieść została nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii proza. Główna bohaterka słucha historii dziadka, który opowiada o swoich przygodach, czasach młodości i dojrzewania. W magiczny sposób łączy się tutaj młodość ze starością, świeżość z doświadczeniem, jawa ze snem.

Zimowla

Druga powieść Dominiki Słowik przyniosła jej Paszport „Polityki” oraz nagrodę „Odkrycie Empiku” 2019 w kategorii literatura. Fabuła książki rozgrywa się w Cukrówce, małym miasteczku w Dolinie Zmornickiej. W okolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy – mieszkańcy lunatykują, kościelne dzwony biją w nieregularnych godzinach, ojciec głównej bohaterki postanawia zostać wróżem, a miejscowy pszczelarz prawdopodobnie potrafi tresować pszczoły. Nudna okolica z dnia na dzień zmienia się w miejsce pełne fascynujących i tajemniczych zdarzeń.

Książki Dominiki Słowik w formie ebooka dostępne są tylko w księgarni internetowej Woblink. Znajdziecie tam też powieści „Zimowla” i „Atlas: Doppelganger” w formie audiobooków i książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.