Dominika Słowik Książki - oprawa miękka

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Samosiejki, Książka | Dominika Słowik

    Laureatka Paszportu „Polityki” powraca w nowej odsłonie! Najbardziej wyrazista i oddziałująca na zmysły książka Dominiki Słowik. Po głośnych powieściach Atlas: Doppelganger oraz Zimowla Dominika Słowik prezentuje książkę, wsłuchującą się w nastroje naszej epoki i podkreślającą absurdy otaczającej nas rzeczywistości. W cyklu opowiadań, które dzięki metaforze samosiejek można czytać jako spójną literacką opowieść, uważnie rejestruje podszepty natury, ale też wydarzającą się n...

    Promocja
    okładka Zimowla, Książka | Dominika Słowik

    Paszport „Polityki” 2019 „Zimowla” to niebywale wciągająca, znakomicie napisana, wielowątkowa opowieść. Michał Nogaś, „Gazeta Wyborcza”, Radio Książki Dominika Słowik zna klucz do mojej czytelniczej wrażliwości. Łukasz Orbitowski „Zimowla” zachwyca pomysłowością, humorem, mocnymi puentami. Justyna Suchecka, „Książki. Magazyn do czytania” Świetnie skonstruowana i nieoczywista historia, w której co kilka stron czytelnik jest zaskakiwany. Anna Dziewit-Meller (z uzasadnienia...

    Promocja
    okładka Atlas: Doppelganger, Książka | Dominika Słowik

    Transowy, mocny, znakomity debiut, w którym to, co pospolite, brudne, tandetne na naszych oczach przeobraża się w metafizyczne i fantastyczne. W szarym blokowisku Śląska czasów transformacji odradza się Macondo i zarazem Ulica Krokodyli. Zdegradowany świat podwórek i magicznych labiryntów klatek schodowych opisany jest ostro, sugestywnie – tak dobrze znanym autorce językiem blokowego kosmosu. Przez swoje bogactwo i wielość perspektyw powieść ta może być interpretowana na wiel...

Dominika Słowik Książki - oprawa miękka

Dominika Słowik to polska pisarka, laureatka Paszportu „Polityki” i nagrody „Odkrycie Empiku” za powieść „Zimowla”. Wcześniej, za swoją debiutancką powieść „Atlas: Doppelganger” była nominowana i znalazła się w finale Nagrody Literackiej Gdynia. Słowik uznawana jest za jedną z najciekawszych pisarek młodego pokolenia.

Debiutancka książka Dominiki Słowik

Już swoją pierwszą książką Dominika Słowik wzbudziła zainteresowanie wśród czytelników i krytyków. Jej powieść „Atlas: Doppelganger”, która ukazała się w 2015 roku nakładem Wydawnictwa Znak, została okrzyknięta jednym z najlepszych debiutów ostatnich lat. Powieść została nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii proza. Główna bohaterka słucha historii dziadka, który opowiada o swoich przygodach, czasach młodości i dojrzewania. W magiczny sposób łączy się tutaj młodość ze starością, świeżość z doświadczeniem, jawa ze snem.

Zimowla

Druga powieść Dominiki Słowik przyniosła jej Paszport „Polityki” oraz nagrodę „Odkrycie Empiku” 2019 w kategorii literatura. Fabuła książki rozgrywa się w Cukrówce, małym miasteczku w Dolinie Zmornickiej. W okolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy – mieszkańcy lunatykują, kościelne dzwony biją w nieregularnych godzinach, ojciec głównej bohaterki postanawia zostać wróżem, a miejscowy pszczelarz prawdopodobnie potrafi tresować pszczoły. Nudna okolica z dnia na dzień zmienia się w miejsce pełne fascynujących i tajemniczych zdarzeń.

Książki Dominiki Słowik w formie ebooka dostępne są tylko w księgarni internetowej Woblink. Znajdziecie tam też powieści „Zimowla” i „Atlas: Doppelganger” w formie audiobooków i książek papierowych.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.