Dorota Gąsiorowska Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Dorota Gąsiorowska Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Dorota Gąsiorowska to polska pisarka, autorka poczytnych i bardzo ciepło przyjmowanych powieści obyczajowych. Z wykształcenia jest specjalistką ds. marketingu. Zanim w pełni poświęciła się pisaniu, pracowała w rodzinnej firmie. Długo mieszkała w Krakowie, jednak postanowiła przenieść się za miasto, aby uciec od tłumów i hałasu. Książki Doroty Gąsiorowskiej cieszą się popularnością zwłaszcza wśród czytelniczek ceniących sobie dobrze napisane, pełne magii wyjątkowe historie.

Debiutancka książka Doroty Gąsiorowskiej

Mimo że Dorota Gąsiorowska pisała od dziecka, to zadebiutowała dopiero po swoich czterdziestych urodzinach, kiedy w końcu zdecydowała się na wysłanie swojej powieści do wydawcy. Była nią „Obietnica Łucji” wydana w 2015 roku nakładem krakowskiego wydawnictwa Znak. To poruszająca opowieść o Łucji, która uciekając przed zgiełkiem wielkiego miasta, trafia do Różanego Gaju, małego i pełnego uroku miasteczka. Szybko okaże się, że Łucja będzie musiała zmierzyć się z poważnymi wyzwaniami.

Już od pierwszej powieści Gąsiorowska skradła serca czytelników, którzy polubili ją za pełne ciepła i pozytywnych emocji historie. Od tego czasu pisarka zdobywa coraz większą popularność, stając się jedną z czołowych polskich autorek powieści obyczajowych.

Bestsellerowe powieści obyczajowe Doroty Gąsiorowskiej

Po debiutanckiej książce Dorota Gąsiorowska wydała dziesięć kolejnych powieści i nie zamierza na tym poprzestać. Niedługo po publikacji „Obietnicy Łucji” czytelnicy mogli poznać kolejne losy bohaterki w kontynuacji debiutu pt. „Marzenie Łucji”. Autorka opowiada dalszą historię kobiety, która nie bała się marzyć i musiała nauczyć się walczyć o własne życie. Kolejnymi książkami pisarki są „Primabalerina”, „Antykwariat spełnionych marzeń”, „Melodia zapomnianych miłości”, „Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami”, „Karminowe serce”, „Szept syberyjskiego wiatru” oraz „Niedokończona baśń”. Na rynku wydawniczym ukazał się także zbiór opowiadań „Lato w Pensjonacie pod Bukami”, w którym znalazło się opowiadanie Gąsiorowskiej, ale także teksty Magdaleny Witkiewicz, Agnieszki Krawczyk czy Marzeny Rogalskiej.

Dni Mocy

Dni Mocy to najnowsza seria Doroty Gąsiorowskiej. Każdy kolejny tom będzie opowiadał o szczególnym czasie w kalendarzu słowiańskim. Serię otwiera wydany 16 czerwca 2020 roku „Pamiętnik szeptuchy”. To opowieść o Nataszy, która pewnego dnia otrzymuje od siwowłosej zielarki tajemniczy, stary pamiętnik. Dziewczyna dostrzega, że od czasu zagadkowego spotkania w leśnej chacie w jej życiu pojawia się coraz więcej pytań i coraz mniej odpowiedzi. Nataszy wydaje się, że szeptucha może znać ją lepiej niż ktokolwiek inny. W dodatku zbliża się święto przesilenia, a w tym czasie wszystko może się zdarzyć.

Jeśli cenicie sobie dobrze napisane, wzruszające i pełne magii powieści obyczajowe, zachęcamy do sięgnięcia po książki Doroty Gąsiorowskiej. Znajdziecie je w księgarni internetowej Woblink.com w postaci książek papierowych, ebooków i audiobooków. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.