Dorota Gąsiorowska Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Dorota Gąsiorowska Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Dorota Gąsiorowska to polska pisarka, autorka poczytnych i bardzo ciepło przyjmowanych powieści obyczajowych. Z wykształcenia jest specjalistką ds. marketingu. Zanim w pełni poświęciła się pisaniu, pracowała w rodzinnej firmie. Długo mieszkała w Krakowie, jednak postanowiła przenieść się za miasto, aby uciec od tłumów i hałasu. Książki Doroty Gąsiorowskiej cieszą się popularnością zwłaszcza wśród czytelniczek ceniących sobie dobrze napisane, pełne magii wyjątkowe historie.

Debiutancka książka Doroty Gąsiorowskiej

Mimo że Dorota Gąsiorowska pisała od dziecka, to zadebiutowała dopiero po swoich czterdziestych urodzinach, kiedy w końcu zdecydowała się na wysłanie swojej powieści do wydawcy. Była nią „Obietnica Łucji” wydana w 2015 roku nakładem krakowskiego wydawnictwa Znak. To poruszająca opowieść o Łucji, która uciekając przed zgiełkiem wielkiego miasta, trafia do Różanego Gaju, małego i pełnego uroku miasteczka. Szybko okaże się, że Łucja będzie musiała zmierzyć się z poważnymi wyzwaniami.

Już od pierwszej powieści Gąsiorowska skradła serca czytelników, którzy polubili ją za pełne ciepła i pozytywnych emocji historie. Od tego czasu pisarka zdobywa coraz większą popularność, stając się jedną z czołowych polskich autorek powieści obyczajowych.

Bestsellerowe powieści obyczajowe Doroty Gąsiorowskiej

Po debiutanckiej książce Dorota Gąsiorowska wydała dziesięć kolejnych powieści i nie zamierza na tym poprzestać. Niedługo po publikacji „Obietnicy Łucji” czytelnicy mogli poznać kolejne losy bohaterki w kontynuacji debiutu pt. „Marzenie Łucji”. Autorka opowiada dalszą historię kobiety, która nie bała się marzyć i musiała nauczyć się walczyć o własne życie. Kolejnymi książkami pisarki są „Primabalerina”, „Antykwariat spełnionych marzeń”, „Melodia zapomnianych miłości”, „Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami”, „Karminowe serce”, „Szept syberyjskiego wiatru” oraz „Niedokończona baśń”. Na rynku wydawniczym ukazał się także zbiór opowiadań „Lato w Pensjonacie pod Bukami”, w którym znalazło się opowiadanie Gąsiorowskiej, ale także teksty Magdaleny Witkiewicz, Agnieszki Krawczyk czy Marzeny Rogalskiej.

Dni Mocy

Dni Mocy to najnowsza seria Doroty Gąsiorowskiej. Każdy kolejny tom będzie opowiadał o szczególnym czasie w kalendarzu słowiańskim. Serię otwiera wydany 16 czerwca 2020 roku „Pamiętnik szeptuchy”. To opowieść o Nataszy, która pewnego dnia otrzymuje od siwowłosej zielarki tajemniczy, stary pamiętnik. Dziewczyna dostrzega, że od czasu zagadkowego spotkania w leśnej chacie w jej życiu pojawia się coraz więcej pytań i coraz mniej odpowiedzi. Nataszy wydaje się, że szeptucha może znać ją lepiej niż ktokolwiek inny. W dodatku zbliża się święto przesilenia, a w tym czasie wszystko może się zdarzyć.

Jeśli cenicie sobie dobrze napisane, wzruszające i pełne magii powieści obyczajowe, zachęcamy do sięgnięcia po książki Doroty Gąsiorowskiej. Znajdziecie je w księgarni internetowej Woblink.com w postaci książek papierowych, ebooków i audiobooków. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).