Dorota Masłowska Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Dorota Masłowska Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Dorota Masłowska to jedna z najzdolniejszych współczesnych polskich pisarek. Uznawana jest za artystkę wszechstronną, ponieważ spełnia się nie tylko w literaturze, ale również w muzyce. Komponuje, śpiewa i bierze czynny udział w produkcji własnych utworów muzycznych. W 2014 roku wydała pierwszy album muzyczny „Społeczeństwo jest niemiłe” pod pseudonimem Mister D., a utwór „Chleb” pochodzący z tej płyty tuż po premierze stał się niezwykle popularnym internetowym viralem.

Masłowska tworzy powieści, felietony, a także dramaty. Talent i literacką zręczność pisarki potwierdzają nominacje do wielu prestiżowych nagród literackich. W 2002 roku została laureatką Paszportu „Polityki” za „Wojnę polsko-ruską pod flagą biało-czerwoną”, a w 2006 roku otrzymała Nagrodę Literacką Nike za stylizowaną powieść „Paw królowej”.

Spektakularny debiut osiemnastoletniej Doroty Masłowskiej

Debiutancka powieść Masłowskiej „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” ukazała się w 2002 roku nakładem wydawnictwa Lampa i Iskra Boża. Książka szybko uzyskała aprobatę krytyków literackich, a także uznanie takich pisarzy jak Jerzy Pilch i Marcin Świetlicki, co poprowadziło młodą autorkę na drogę sławy.

Kolejne utwory spotkały się z niegasnącym entuzjazmem czytelników. Oprócz debiutanckiej i niewątpliwie przełomowej „Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną” w dorobku pisarki znajdują się także powieści takie jak „Paw królowej”, „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”. W styczniu 2020 roku ukazała się nowa książka Doroty Masłowskiej pt. „Bowie w Warszawie”. To opowieść o poszukiwaniu wolności, marzeniach i niespełnieniach zilustrowana przez Mariusza Wilczyńskiego, autora nagradzanego filmu animowanego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”.

Inteligentna obserwatorka rzeczywistości

Każda z książek napisanych przez Masłowską jest niezwykle starannie dopracowana pod względem językowym i fabularnym. Mówi się, że pisarka ma zdolność do wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Zręcznie karykaturuje otaczający nas świat, wskazując na to, co uważamy za brzydkie, brudne i wyzute z jakichkolwiek wartości czy wyższych ideałów. Bohaterowie reprezentują negatywne stereotypy, są silnie osadzeni w ogólnie pojętej „polskości”. Poprzez celowe udziwnienia, stylizacje oraz określoną formę swoich utworów pisarka wskazuje wady i ułomności społeczeństwa, które w gruncie rzeczy nie są w nas do końca uświadomione.

Jeżeli chcesz przeczytać książki autorstwa Doroty Masłowskiej, zachęcamy do skorzystania z oferty księgarni internetowej Woblink.com! Bogata oferta ebooków, audiobooków i książek papierowych czeka na ciebie na naszej stronie.

Co znajdziesz w kategorii: Kultura, Sztuka, Design

W kategorii „Kultura / Sztuka / Design” znajdują się książki, podręczniki, monografie, albumy i reportaże poświęcone głównie filmowi, teatrowi i innym ciekawym elementom kultury. Wśród książek i e-booków z tej kategorii znajdują się wywiady z aktorami, reżyserami, pisarzami i projektantami, zapiski z ich podróży, pamiętniki i wspomnienia. Punktem łączącym wszystkie pozycje są szeroko pojęte kultura i sztuka. Dlatego znajdą tutaj coś dla siebie zarówno fani malarstwa, sztuk wizualnych, teorii kultury, jak i miłośnicy książek ogólnie podejmujących tematykę twórczości artystycznej. Z pozycji dotyczących kina warto wyróżnić książki wydawnictwa słowo/obraz terytoria poświęcone różnym gatunkom i zagadnieniom filmowym – między innymi „Kino bezpośrednie”, „Seks na ekranie”, „Polska szkoła animacji”, „Historia myśli filmowej”, „Kino włoskie”, „Kino nieme” itp. Interesujące książki proponuje także Instytut Studiów nad Sztuką Świata, pod którego szyldem ukazały się między innymi publikacje o historii Japonii, malarstwie Luciana Freuda, sztuce ubioru, Oriencie, średniowieczu czy rzeźbie. Z kolei tematykę okołoliteracką podejmuje krakowska Korporacja Ha!art, dzięki której czytelnicy mogą poznać „Życie literackie w Krakowie”, „Krótką historię kuratorstwa”, „Literaturę polską po 1989 roku w świetle teorii Pierre'a Bourdieu” czy „Nowe formy opowieści”. Jednym z czołowych wydawców specjalizujących się w książkach o designie jest inne krakowskie wydawnictwo – Karakter. Pod ich szyldem ukazały się między innymi książki o polskiej sztuce krytycznej, Bauhausie, polskiej szkole ilustracji, architekturze czy projektowaniu oraz o tym, jak uczyć designu.