Dorota Masłowska Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Dorota Masłowska Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Dorota Masłowska to jedna z najzdolniejszych współczesnych polskich pisarek. Uznawana jest za artystkę wszechstronną, ponieważ spełnia się nie tylko w literaturze, ale również w muzyce. Komponuje, śpiewa i bierze czynny udział w produkcji własnych utworów muzycznych. W 2014 roku wydała pierwszy album muzyczny „Społeczeństwo jest niemiłe” pod pseudonimem Mister D., a utwór „Chleb” pochodzący z tej płyty tuż po premierze stał się niezwykle popularnym internetowym viralem.

Masłowska tworzy powieści, felietony, a także dramaty. Talent i literacką zręczność pisarki potwierdzają nominacje do wielu prestiżowych nagród literackich. W 2002 roku została laureatką Paszportu „Polityki” za „Wojnę polsko-ruską pod flagą biało-czerwoną”, a w 2006 roku otrzymała Nagrodę Literacką Nike za stylizowaną powieść „Paw królowej”.

Spektakularny debiut osiemnastoletniej Doroty Masłowskiej

Debiutancka powieść Masłowskiej „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” ukazała się w 2002 roku nakładem wydawnictwa Lampa i Iskra Boża. Książka szybko uzyskała aprobatę krytyków literackich, a także uznanie takich pisarzy jak Jerzy Pilch i Marcin Świetlicki, co poprowadziło młodą autorkę na drogę sławy.

Kolejne utwory spotkały się z niegasnącym entuzjazmem czytelników. Oprócz debiutanckiej i niewątpliwie przełomowej „Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną” w dorobku pisarki znajdują się także powieści takie jak „Paw królowej”, „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”. W styczniu 2020 roku ukazała się nowa książka Doroty Masłowskiej pt. „Bowie w Warszawie”. To opowieść o poszukiwaniu wolności, marzeniach i niespełnieniach zilustrowana przez Mariusza Wilczyńskiego, autora nagradzanego filmu animowanego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”.

Inteligentna obserwatorka rzeczywistości

Każda z książek napisanych przez Masłowską jest niezwykle starannie dopracowana pod względem językowym i fabularnym. Mówi się, że pisarka ma zdolność do wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Zręcznie karykaturuje otaczający nas świat, wskazując na to, co uważamy za brzydkie, brudne i wyzute z jakichkolwiek wartości czy wyższych ideałów. Bohaterowie reprezentują negatywne stereotypy, są silnie osadzeni w ogólnie pojętej „polskości”. Poprzez celowe udziwnienia, stylizacje oraz określoną formę swoich utworów pisarka wskazuje wady i ułomności społeczeństwa, które w gruncie rzeczy nie są w nas do końca uświadomione.

Jeżeli chcesz przeczytać książki autorstwa Doroty Masłowskiej, zachęcamy do skorzystania z oferty księgarni internetowej Woblink.com! Bogata oferta ebooków, audiobooków i książek papierowych czeka na ciebie na naszej stronie.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.