Eckhart Tolle Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Potęga teraźniejszości, Książka | Eckhart Tolle

    Przez dwa lata mały człowiek przesiadywał na ławce w parku. Ludzie mijali go, pogrążeni we własnych myslach. Pewnego dnia ktoś zadał mu pytanie. W następnych tygodniach coraz więcej ludzi przychodziło i stawiało mu pytania. Po pewnym czasie rozniosła się wieść, że ten człowiek jest kimś niezwykłym, kimś, kto odkrył coś, co sprawia, że życie nabiera sensu, staje się pełnią. Ta historia wydarzyła się naprawdę, a jej bohater nazywa się Eckhart Tolle. Jego pierwsza książka - Potę...

Eckhart Tolle Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Eckhart Tolle to nauczyciel duchowy, autor pozycji z zakresu samorozwoju i duchowości. W 2011 roku magazyn “Watkins Review” uznał go za najbardziej wpływową osobę w dziedzinie duchowości na świecie. Nie identyfikuje się z żadną konkretną religią ani ruchem, sięga do nauk tak Biblii i sufizmu, jak i hinduizmu, taoizmu czy buddyzmu zen.

Życiorys Eckharta Tolle

Tolle urodził się w Niemczech jako Ulrich Leonard Tolle (zmienił imię na Eckhart po głębokiej przemianie duchowej w wieku lat 29). Studiował psychologię, literaturę oraz filozofię na Uniwersytecie Londyńskim. Przez wiele lat zmagał się ze stanami lękowymi oraz epizodami depresyjnymi, w tym myślami samobójczymi. Jak pisze, niedługo po swoich 29 urodzinach przeszedł gwałtowną przemianę wewnętrzną i kolejne lata spędził na intensywnej pracy nad swoją świadomością i duchowym “ja”. Po tym czasie stał się nauczycielem i przewodnikiem dla wielu współczesnych mu, zagubionych ludzi - najpierw w Londynie, a potem, za sprawą swojego bestsellera “Potęga teraźniejszości”, na całym świecie.

“Potęga teraźniejszości”

Najsłynniejszą książką Eckharta Tolle jest “Potęga teraźniejszości” - przetłumaczony na 33 języki przewodnik dla osób rozpoczynających swoją przygodę na ścieżkach duchowości. Po raz pierwszy opublikowana w 1997 roku, wydana w 3000 egzemplarzy, które Tolle sam dostarczał do niektórych księgarni w Vancouver, gdzie zamieszkał. W 2000 roku “Potęga teraźniejszości” znalazła się na liście bestsellerów “New York Timesa” - przede wszystkim za sprawą Oprah Winfrey, która poleciła ją w swoim programie. Książka potrzebowała kolejnych dwóch lat, by wspiąć się na szczyt tego zestawienia. Tolle wskazuje w niej, jak żyć w zgodzie z samym sobą, a dzięki temu być szczęśliwym. To opowieść o duchowej podróży w głąb siebie, która jest możliwa dla każdego człowieka i ma pozwolić na zejście z utartych szlaków na rzecz odnalezienia swojego prawdziwego “ja”, a dzięki temu wewnętrznego spokoju. Depresja stanowi chorobę naszych czasów - Tolle stara się pokazać, jak mierzyć się z głównymi jej przyczynami i mimo trudności żyć szczęśliwie. Podpowiada jak odrzucić stare schematy, które tylko karmią codzienne obawy i lęki. Autor twierdzi, że osiągnięcie harmonii jest w zasięgu ręki każdego człowieka, wymaga jedynie dobrego pokierowania na zawiłych drogach wewnętrznego poznania.

Dalsza kariera Eckharta Tolle

Eckhart Tolle nie poprzestał na jednym bestsellerze - wśród kolejnych napisanych przez niego książek są “Mowa ciszy. Twoje codzienne wsparcie”, “Nowa Ziemia: przebudzenie świadomości sensu życia” oraz “Nie jesteś samotną wyspą: poczuj jedność ze wszystkim co istnieje”. We wszystkich postuluje on porzucenie myślenia o przeszłości i przyszłości na rzecz skupienia tylko na tym, co dzieje się tu i teraz, bo tylko tak wedle niego osiągnąć można pełnię szczęścia. “Mowa ciszy. Twoje codzienne wsparcie” odpowiada na pytania - co robić, gdy ciągnie się za nami pasmo nieszczęść? Jak się nie załamać i wyjść na prostą? Poradnik Tolle’a ma na celu pomóc w osiągnięciu wewnętrznego spokoju oraz odbudowaniu wiary w siebie. Nie daje gotowych rozwiązań, ale pomaga wejść w głąb samego siebie i odnaleźć swój własny potencjał. Każdy ma w życiu lepsze i gorsze okresy - “Mowa ciszy. Twoje codzienne wsparcie” stawia sobie za cel sprawić, by codzienność była pełna szczęścia, a przyszłość odważnych kroków.

“Strażnicy skupienia”

Kolejnym z bestsellerów Tolle’a są “Strażnicy skupienia”. Również oni podnoszą kwestię koncentracji na teraźniejszości. Tolle skłania czytelnika do spojrzenia w głąb siebie i odnalezienia tam tego, co pozytywne. Chce, by rozejrzeć się wokół i dostrzec piękno oraz magię otaczającego świata, a przez to pokochać to wszystko, co wokół. Sentencje Eckharta Tolle’a zwracają uwagę na miejsce człowieka w cudzie natury, a przy tym otwierają oczy na jej czar. Dzięki temu wedle autora możliwe jest odnalezienie w sobie nieznanej dotąd siły, która pozwoli się zatrzymać i docenić wszystko to, co już się ma. Tolle współpracował przy tej pozycji z rysownikiem Patrickiem McDonnellem, który opracował pozytywne ilustracje do książki, z założenia mającej wywoływać nie tylko refleksję, ale i uśmiech na twarzach czytających.

W 2008 roku Tolle wraz z Ophrą Winfrey stworzyli cotygodniowe seminaria internetowe wokół tematów poruszanych w “Nowej Ziemi”, na które składały się dyskusje pomiędzy prowadzącymi, medytacje oraz odpowiedzi na pytania zadawane przez internautów.

Jeśli szukasz pozycji poruszających tematykę rozwoju duchowego i ludzkiej świadomości, wiele propozycji znajdziesz na Woblink.com - zarówno w wersjach papierowych, jak i ebookach oraz audiobookach.

Żródło zdjęcia: ©Kyle Hoobin

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).