Eckhart Tolle Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Eckhart Tolle Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Eckhart Tolle to nauczyciel duchowy, autor pozycji z zakresu samorozwoju i duchowości. W 2011 roku magazyn “Watkins Review” uznał go za najbardziej wpływową osobę w dziedzinie duchowości na świecie. Nie identyfikuje się z żadną konkretną religią ani ruchem, sięga do nauk tak Biblii i sufizmu, jak i hinduizmu, taoizmu czy buddyzmu zen.

Życiorys Eckharta Tolle

Tolle urodził się w Niemczech jako Ulrich Leonard Tolle (zmienił imię na Eckhart po głębokiej przemianie duchowej w wieku lat 29). Studiował psychologię, literaturę oraz filozofię na Uniwersytecie Londyńskim. Przez wiele lat zmagał się ze stanami lękowymi oraz epizodami depresyjnymi, w tym myślami samobójczymi. Jak pisze, niedługo po swoich 29 urodzinach przeszedł gwałtowną przemianę wewnętrzną i kolejne lata spędził na intensywnej pracy nad swoją świadomością i duchowym “ja”. Po tym czasie stał się nauczycielem i przewodnikiem dla wielu współczesnych mu, zagubionych ludzi - najpierw w Londynie, a potem, za sprawą swojego bestsellera “Potęga teraźniejszości”, na całym świecie.

“Potęga teraźniejszości”

Najsłynniejszą książką Eckharta Tolle jest “Potęga teraźniejszości” - przetłumaczony na 33 języki przewodnik dla osób rozpoczynających swoją przygodę na ścieżkach duchowości. Po raz pierwszy opublikowana w 1997 roku, wydana w 3000 egzemplarzy, które Tolle sam dostarczał do niektórych księgarni w Vancouver, gdzie zamieszkał. W 2000 roku “Potęga teraźniejszości” znalazła się na liście bestsellerów “New York Timesa” - przede wszystkim za sprawą Oprah Winfrey, która poleciła ją w swoim programie. Książka potrzebowała kolejnych dwóch lat, by wspiąć się na szczyt tego zestawienia. Tolle wskazuje w niej, jak żyć w zgodzie z samym sobą, a dzięki temu być szczęśliwym. To opowieść o duchowej podróży w głąb siebie, która jest możliwa dla każdego człowieka i ma pozwolić na zejście z utartych szlaków na rzecz odnalezienia swojego prawdziwego “ja”, a dzięki temu wewnętrznego spokoju. Depresja stanowi chorobę naszych czasów - Tolle stara się pokazać, jak mierzyć się z głównymi jej przyczynami i mimo trudności żyć szczęśliwie. Podpowiada jak odrzucić stare schematy, które tylko karmią codzienne obawy i lęki. Autor twierdzi, że osiągnięcie harmonii jest w zasięgu ręki każdego człowieka, wymaga jedynie dobrego pokierowania na zawiłych drogach wewnętrznego poznania.

Dalsza kariera Eckharta Tolle

Eckhart Tolle nie poprzestał na jednym bestsellerze - wśród kolejnych napisanych przez niego książek są “Mowa ciszy. Twoje codzienne wsparcie”, “Nowa Ziemia: przebudzenie świadomości sensu życia” oraz “Nie jesteś samotną wyspą: poczuj jedność ze wszystkim co istnieje”. We wszystkich postuluje on porzucenie myślenia o przeszłości i przyszłości na rzecz skupienia tylko na tym, co dzieje się tu i teraz, bo tylko tak wedle niego osiągnąć można pełnię szczęścia. “Mowa ciszy. Twoje codzienne wsparcie” odpowiada na pytania - co robić, gdy ciągnie się za nami pasmo nieszczęść? Jak się nie załamać i wyjść na prostą? Poradnik Tolle’a ma na celu pomóc w osiągnięciu wewnętrznego spokoju oraz odbudowaniu wiary w siebie. Nie daje gotowych rozwiązań, ale pomaga wejść w głąb samego siebie i odnaleźć swój własny potencjał. Każdy ma w życiu lepsze i gorsze okresy - “Mowa ciszy. Twoje codzienne wsparcie” stawia sobie za cel sprawić, by codzienność była pełna szczęścia, a przyszłość odważnych kroków.

“Strażnicy skupienia”

Kolejnym z bestsellerów Tolle’a są “Strażnicy skupienia”. Również oni podnoszą kwestię koncentracji na teraźniejszości. Tolle skłania czytelnika do spojrzenia w głąb siebie i odnalezienia tam tego, co pozytywne. Chce, by rozejrzeć się wokół i dostrzec piękno oraz magię otaczającego świata, a przez to pokochać to wszystko, co wokół. Sentencje Eckharta Tolle’a zwracają uwagę na miejsce człowieka w cudzie natury, a przy tym otwierają oczy na jej czar. Dzięki temu wedle autora możliwe jest odnalezienie w sobie nieznanej dotąd siły, która pozwoli się zatrzymać i docenić wszystko to, co już się ma. Tolle współpracował przy tej pozycji z rysownikiem Patrickiem McDonnellem, który opracował pozytywne ilustracje do książki, z założenia mającej wywoływać nie tylko refleksję, ale i uśmiech na twarzach czytających.

W 2008 roku Tolle wraz z Ophrą Winfrey stworzyli cotygodniowe seminaria internetowe wokół tematów poruszanych w “Nowej Ziemi”, na które składały się dyskusje pomiędzy prowadzącymi, medytacje oraz odpowiedzi na pytania zadawane przez internautów.

Jeśli szukasz pozycji poruszających tematykę rozwoju duchowego i ludzkiej świadomości, wiele propozycji znajdziesz na Woblink.com - zarówno w wersjach papierowych, jak i ebookach oraz audiobookach.

Żródło zdjęcia: ©Kyle Hoobin

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).